Сеть знакомств для любителей книг

Рецензия
Юля Залюбовська
Данило Чайковський Хочу жити!
Українці, об'єднаймося заради життя!


Відчайдушну жагу життя відчув на собі автор книжки «Хочу жити!» Данило Чайковський. Цей роман автобіографічний, тому якнайкраще передає всі глибокі почуття та переживання в'язня концтабору.

Головний герой, Гнат Тирський, яким і є сам автор, був щирим патріотом та насамперед Людиною. Він усіляко підтримував інших, був готовий віддати останній шматок хліба товаришу. Такими, звичайно, були далеко не всі. Це і зрозуміло, адже концтабори морально вбивали людину, повністю виснажували її. Не підкоритись цій системі був спроможний не кожен. Письменник дуже точно та натурально описує цей психологічний аспект твору, який є чи не найголовнішим меседжом – українці, об'єднаймося заради життя!

Роман вражає яскравістю переживань та масштабами жаху, пережитого реальними людьми. Такими, як і ми. Вони наші прадіди, яким ми завдячуємо усім, що маємо зараз. А найголовніше – життям.

Данило Чайковський подає не сухі факти з підручника з історії. Він влучає прямо в серце відвертою і напрочуд жорстокою правдою. Непідробні почуття письменника не залишать байдужим нікого, моторошні подробиці навіть шокують. Але саме це є нашою історією, історією українського народу, яку ми зобов'язані знати, аби не допустити можливих помилок у майбутньому.

«Хочу жити» вперше була опублікована у 1946 році в Мюнхені, та презентована широкому загалу в Україні була лише у 2009 році. Данило Галицький у своєму романі вперше описав злочини тоталітарного режиму, тому його вважають новатором цієї моторошної теми.

Зараз ми сприймаємо життя як належне. Але ця книга змінить ваше світосприйняття та навчить по-справжньому цінувати його.

Юля Залюбовська, Інститут журналістики КНУ ім. Т.Шевченка, 1 курс

Поделиться в Facebook взять код для блога
переходы на пользователя 10, на книгу 19  =  общий рейтинг: 29

Комментарии к рецензии:
 0..0 
 0..0