Сеть знакомств для любителей книг


Книжная Баннерная Сеть

Список новых рецензий


 31..40 41..50 51..60 Ctrl ← 61..70 Ctrl → 71..80 81..90 91..100 
Павел Ткаченко
   Космовська Барбара Samotni.com   
Самотність у кожного своя. Хтось втратив батьків. Хтось дітей. Хтось ніколи не мав друзів. Не відчував кохання. Не знав пітримки. Або навіть більше - потребував допомоги, але нізвідки було її чекати...

Сучасна польська книжкка про самотність - це вже не тільки Вишневський. І це така тема, що хоч би скільки головних героїв було підліткками - тема ця доросла, і говорили про неї треба по-дорослому.

Чи вийшло? Скажімо так, читати було цікаво. Але чи завдяки майстерності автора, чи самій темі, чи авторським акцентам - важко сказати. Мені, звичайно, не вистачало глибини та безкомпромісної готовності автора розгортати сюжет до кінця. Але її аудиторія - все-таки діти. Із якими треба відверто говорити про все, але все-таки пам'ятати про межі готовності до сприйняття.

Ну, і певна кліповість, фрагментованість оповіді - це також або данина сучасному літературному стилю, або вимушені обриви в тих місцях, далі яких - вже важко для підлітків, або...

Читати треба. Можливо - вголос із дітьми. Але я читав сам. Бо самотність - така тема.. Її не варто ні з ким розділяти

Павел Ткаченко
   Аріелі Ден Передбачувана ірраціональність   
Раціональність - термін із "класичної" економіки, яка пояснює, як повинні поводитись так звані раціональні економічні агенти.

Поведінкова економіка, на противагу класичній, досліджує відхилення від принципу раціональності. Ця ж книжка на кількох десятках прикладів (контрольованих експериментів) демонструє декілька розповсюджених застосувань поведінкової економіки в особистому та корпоративному житті. Тут і побутова нечесність, і прокрастинація, і сила безкоштовного, і вплив емоцій на наші рішення, і уникнення втрат, і проблема вибору...

Більше того, знання про свою ірраціональність допомагає виробити стратегії уникнення такого (або його використання на свою вигоду!). Так що ця книга, не дивлячись на відверто розважальний характер, може стати глибоко практичним інструментом!

Ден Аріелі - один із найбільших популяризаторів поведінкової економіки, а його книги можна використовувати і тим, хто вперше цікавиться цією галуззю знань, і тим, хто хотів би отримувати більше вигоди та задоволення від свого життя, і тим, хто полюбляє гарно написану більше популярну, ніж наукову літературу.

І да, український переклад не погіршив сприйняття.

Павел Ткаченко
   Джаред Даймонд Зброя, мікроби і сталь. Витоки нерівностей між народами   
Одна з відоміших історичних книг, яка не пересказує факти в їх послідовності, а намагається зрозуміти закономірності та знайти відповідь на одне зі складних питань - чому в світі наразі домінує євразійська цивілізація, а не будь-яка інша?

Три чинники, винесені на обкладинку - це лише перший шар відповіді, оскільки поставивши навіть перше питання "чому?", можна стати перед новим питанням - чому зброя, мікроби та сталь стали допомагати набути світового домінування саме євразійській цивілізації?

Автор в книзі відразу йде до коренневих причин, показуючи, як харчове виробництво, велика скупченість населення, помірна політична роздрібленість та особливості географічного розташування спричиняли прогрес людства за останні 10-15 тісяч років.

А знання про це (хоча, будемо відвертими, книга - це всього лише гіпотеза, хоча і написана в ствердному стилі) розвіює намагання окремих осіб знайти причини домінування в якійсь особливій біології тієї чи іншої цивілізації, раси чи народу.

Окремо про українській переклад (оскільки книга вперше вийшла 20 років тому, навряд чи ви не читали її тією чи іншою мовою). Він достатньо читабельний і доступний для сприйняття. Рекомендую в подальшому використовувати саме цей переклад (якщо не оригінал).

Павел Ткаченко
   Донна Тартт Тайная история   
После супер-популярного "Щегла" стоит обратить внимание на первое произведение этого автора. Тут - нагромождение смыслов, объединенное детективной историей. Причем повествование идет от имени одного из выживших героев (преступников), и акцент скорее не на расследовании, а на эмоциях и отношениях внутри группы студентов, запутавшихся в реальности настолько, что решившихся на одно преступление. А потом еще на одно. А потом... Потом надо читать.

Не самая динамичная книга, но точно хорошая, и не смотря на небогатство сюжета действиями, увлекает, погружает, и дает прочувствовать. Вот это - настоящие эмоции, захлестывающее читателя во время чтения, и есть главная ценность книги.

Andriy Mariyko
   Стівен Кінг Країна розваг   
Хто очікує отримати пронизливий до мурашок "ужастик", скажу відразу ця книга не про таке.
Це дуже красива, цікава, загадкова та трохи містична історія!
Історія яка описана в книзі, викликала в мене різноманітні позитивні емоції.
Рекомендую прочитати і зануритися в "Країну розваг".

Події роману розгортаються у парку розваг Північної Кароліни у 1973 році. Девін Джонс (студент університету) влаштовується на літню роботу в Джойленд, для того щоб забути дівчину, яка його нещодавно покинула. Там він зустрічає ворожку, яка передрікає йому, що він зустріне двох дітей - дівчинку у червоному капелюшку і хлопчика з собакою, один з них може "Бачити". Також Девін і його друзі (Том і Ерін), дізнаються, що в парку в будинку з привидами було вбито дівчину, а її привид досі залишається там...

Цитата з роману:
"Коли тобі двадцять один, життя – це карта доріг. Уже в двадцять п’ять ти підозрюєш, що отримав карту догори дригом, у сорок тебе опановує цілковита впевненість у цьому. А на той час, коли тобі виповнюється шістдесят, повірте мені на слово, ти розумієш, що ти, бляха, заблукав."

Andriy Mariyko
   Річард Бахман (Стівен Кінґ) Людина, що біжить   

Andriy Mariyko
   Давід Лаґеркранц Дівчина, яка застрягла в павутині   
В романе, который вышел уже после смерти своего автора, у Микаэля Блумквиста новое масштабное расследование. Убийства известного шведского учёного, занимавшегося исследованиями искусственного интеллекта. Микаэлю снова суждено встретится с Лисбет Саландер, которая, поставила себе цель уничтожить все криминальные элементы до последнего, связанные с её отцом.

Дело оказывается очень запутанным. В него вовлекается Блумквист, Саландер, государственные структуры и их сотрудники. Помимо всего прочего, замешанным здесь оказывается и АНБ. Кроме того, в романе снова противостояние Лисбет и ее сестры-близняшки...

Этот роман так сказать это четвертая книга "культовой трилогии". Честь завершить труд Ларссона выпала известному шведскому писателю и журналисту Давиду Лагеркранцу.

Павел Ткаченко
   Барез-Браун Кріс WAKE UP! (Прокидаємось!) або Як перестати жити на автопілоті   
Це не книга, а радше ворк-бук, який описує на декількох десятках сторінок ідею усвідомленого життя та його переваг (на противагу автоматичному існуванню), а далі наводить декілька десятків способів прокинутись, або не дати собі "заснути".

Оскільки ідеї варіюються від банальних (дихайте правильно) до надкреативних (напишіть пісню), важко сказати, які саме допоможуть саме вам.

Чи цікаво читати? Так. Чи багато в книзі нового? Не факт. Залежить від того, наскільки (і як давно) ви "прокинулись" (в термінах, які використовує автор). Скажімо, для того, хто ще спить, книга може бути дуже корисною. Для того, хто вже пройшов певний шлях до усвідомленого стану - можливо, книга буде зайвою.

Тим не менш, відзначу красивий дизайн та подарункове виконання у стилі модних зараз скетч-буків. Можна її викиристовувати як подарунок для людей, які потребують, з вашого погляду, поштовхів до усвідомлення.

Павел Ткаченко
   Джошуа Купер Ремо Сьоме чуття. Влада, багатство і виживання в епоху мереж   
Світ наразі знаходиться в самому початку нової ери, яку автор порівнює із епохою Просвітництва. Як та повністю змінила світ, в кому жило людство, так і нинішня - епоха підключеності та мереж - має і вже змінює наш сьогоднішній світ.

Книга показує, як сам факт або навіть можливість підключення (причому на увазі маються не лише комп'ютерні мережі, хоча без їх участі ніде не обійшлося, а сама ідея підключення, взаємопов'язаності, взаємного впливу та навіть взаємного поглинання) змінює звичні нам явища та стани. Доходить не просто до способу, як ми спілкуємося, приймаємо рішення чи робимо закупи - йдеться про саму суть таких явищ, як держава, громадянство, безпека і НЕбезпека, суть влади і способи її продукування та розподілу, а також суб'єкти та способи підважування всього цього.

І сьоме чуття, про яке книга - це здатність бачити, як саме підключеність міняє суть речей, де саме, яким саме чином, і що із цього випливає для людства взагалі і для вас особисто. Така здібність і є передумовою успіху у нову мережеву епоху, вважає автор. Як його розвинути? Про це ані слова. Можливо - ніяк. Виживання, врешті решт, не є обов'язковим.

Книга йде дуже непросто, нагадуючи сумбурне звалище (безумовно, глибоких) думок, крізь які ще прийдеться пробиратись, щоб зрозуміти бодай частину того (важливого), що автор намагається донести до спільноти. Тим не менш, якщо питання виживання та ефективності у новому світі є для вас очевидно актуальним - ви це зможете :-).

Валерій Пекар
   Малколм Гладуелл Давид і Голіаф. Аутсайдери, невдахи і мистецтво перемагати гігантів   
Чергова книга відомого автора бестселерів присвячена відносності понять «сила» і «слабкість». Книга, що складається з десяти особистих історій, загалом охоплює три теми. Перша тема: у певних умовах вади стають перевагами, а переваги вадами. У спорті, на війні, в навчанні тощо часто краще обрати складніший шлях, бо він веде до перемоги. Друга тема: для розвитку особистості, так само як для розвитку цілого народу, труднощі часто видаються бажаними, бо формують характер. Це справедливо для багатьох відомих людей, що досягли успіху, але це справедливо і для багатьох народів, що потрапили у скрутне становище. Третя тема: влада завжди обмежена, і безмежне використання сили призводить до зворотного результату.

Розказані талановитим автором біографії, а також історії перемоги над дитячою лейкемією, бомбардування німцями Лондона, боротьби чорношкірих за громадянські права під проводом Мартіна Лютера Кінга, ірландської громадянської війни, каліфорнійської боротьби зі злочинністю та непоступливості гірських сіл Франції вимогам фашистського режиму — всі ці історії чудово ілюструють авторські тези про нелінійність віддачі від сили, влади і переваг, про важливість пошуку тих умов, в яких власні слабкості та вади стають запорукою перемоги.

Врешті, Давид переміг Голіафа не випадково. Рухливий пращник завжди перемагає важкого і неповороткого озброєного до зубів піхотинця, якщо не дасть спіймати себе у ближньому бою. Давид це знав, тому й став символом перемоги на тисячоліття.

Сила зла і нещасть обмежена — ці слова автора підсумовують цю досить тонку книгу, яку варто прочитати.


 31..40 41..50 51..60 Ctrl ← 61..70 Ctrl → 71..80 81..90 91..100