Сеть знакомств для любителей книг


Книжная Баннерная СетьПоделиться в Facebook
Стаття
Володимир Мономах:надзвичайна постать української історії

Стаття : Володимир Мономах:надзвичайна постать української історії

[написать рецензию на эту книгу] [добавить книгу в закладки]
Марія Хільченко
Володимир Мономах у нашій історії – людина-епоха, людина-символ величі Давньої Русі, її могутності. Тому й вінчалися на царство наші государі його шапкою – Шапкою Мономаха. Дивна ця назва українського царського вінця, що є символом ставлення до Царя як до батька сімейства, який узяв на себе всю відповідальність за нього. Так і кожен українець у своїй шапці (маленькій копії царської) має бути відповідальним за свою сім’ю.

Царем Володимир Мономах ніколи не був, а Великим Князем Київським став тільки в 60 років. Проте главою українського сімейства за своїми діяннями й авторитетом уже був багато років поспіль. Більшу частину життя він князював у Богом забутому Переяславі південному, маленькій фортеці на кордоні Русі, і до Великого Князівства зовсім не прагнув. Для блага української землі він мав бути тут, у Переяславі, аби відбивати набіги тодішніх ворогів – половців. І від цієї тяжкої ноші не ухилявся. Сам водив полки в половецькі степи до сивої старості.

Звісно, одному йому з усією дружиною, навіть богатирською, відбити численну половецьку рать було неможливо. Треба було якось умовити й інших князів прислати війська або хоча б коней для захисту українського кордону. А це було дуже нелегко. Князі звикли думати, що Мономах якось там і сам впорається. І все ж  ціною неймовірних зусиль йому вдалося створити єдине українське військо і назавше відбити набіги половців від наших кордонів.

Володимир Мономах, як люблячий батько, збирав князівські з’їзди. Смиренно переконував, благав діяти лише на благо рідної  землі, робив усе можливе, щоб  припинилися міжусобиці. І ці зусилля його не були марними. Щоправда, тримався цей мир тільки на авторитеті князя, а згодом після його смерті знову брат пішов на брата. Однак Мономах досягнув своєї благородної мети: було продемонстровано приклад збирання Русі, назавше закріплено в народній пам’яті, що Українська земля – єдина держава, де живе єдиний народ.

Поделиться в Facebook взять код для блога
21/21  = 42
Стаття Володимир Мономах:надзвичайна постать української історії

С этой книгой читают:
 


Марія Хільченко
Козаки-характерники
 


Данило Чайковський
Хочу жити!
 


Ярослав Федорчук
Волинянин