Сеть знакомств для любителей книг


Книжная Баннерная Сеть
Обучающие книгиПоделиться в Facebook
Міхаель Халер
Репортаж: Навчальний посібник

Читачам пропонується посібник “Репортаж” видатного німецького дослідника журналістики Міхаеля Халера. Ця книга стане в нагоді всім, хто хоче навчитися або поліпшити навички практичної журналістики.

Міхаель Халер : Репортаж: Навчальний посібник

[написать рецензию на эту книгу] [добавить книгу в закладки]
Конкурс Goethe-Institut
Журналістська творчість необмежена, вона народжує нові
суспільні цінності, духовні переживання, іноді виходить за межі реального світу. Той, хто пройшов шлях журналіста, або стоїть на цій стежці, знає, що журналістика потребує неабиякої професійності, психологічної підготовки та
дотримання морально-етичних норм. Нині ця галузь науки досить розвинута, налічує велику кількість жанрів, серед яких репортаж займає лідируюче положення. Однак, потрібні були роки, аби з’явилася професія репортера та стала
затребуваною. І, безумовно, цьому сприяв розвиток та поширення телебачення.
Очевидно, не завжди навіть досвідчені журналісти можуть
створити дійсно якісний репортаж, а початківці, тим паче, написати та відокремити репортаж від інших жанрів. Тому існує потреба у новому підручнику, зорієнтованому на глибокий аналіз історії та практики цього жанру, аби
безпомилково визначати, коли репортаж є дійсно репортажем. Новоспечена книга «Репортаж» відомого німецького дослідника мас-медіа Міхаеля Галлера заклала основи цього журналістського жанру, навчить читачів практичних навичок роботи, ознайомить їх з поглядами та стилями роботи відомих репортерів. Є очевидним, що книга М. Галлера матиме неабияку цінність для студентів, які обрали журналістський фах, та для практикуючих журналістів.
Необхідно взяти до уваги доцільно репрезентовані
теоретичну та практичну частини підручника. Уже перше знайомство з книгою викликає позитивні емоції, та вцілому мова автора легко сприймається.
Зазначимо, що помітною особливістю підручника є короткі узагальнені висновки для кожного підрозділу перед презентацією основної частини.
Говорячи про структури наукової праці, необхідно відзначити глибоко опрацьовані три частини «Про репортаж», «Практика репортажу» та «Репортери пишуть про свою роботу». У першій частині висвітлюється походження, становлення цього жанру, розглядаються ріноманітні його визначення, позначаються споріднені з репортажем форми викладу. Аналізуючи матеріал, варто зупинитися на другій частині підручника, де пропонується практичний вступ до написання репортажу. Автор переконливо доводить, що створення репортажу проходить
у декілька етапів, кожний із яких потребує особливої підготовки. Крім того, необхідно враховувати подані автором рекомендації для подолання свого страху та невпевненості в собі. Особливо значимою є третя частина підручника, в якій М. Галлер зібрав розповіді, поради, зауваження відомих репортерів щодо створення репортажу. Важливою є точка зору таких авторитетів у цій галузі, як Германа Шрайбера, Юргена Ляйнеманна, Сибілле Краузе-Бургера, Яни Зімон, Корда Шніббена, Йенса Вайнріха та Петер-Матіаса Геде, які збагатили книгу своїм досвідом та знаннями.
Варто звернути увагу у підручнику на презентовані таблиці, цікаві життєві історії, короткі газетні репортажі. Є впевненість у тому, що така форма викладу матеріалу значно полегшить сприйняття читача теоретичного тексту та зосередить увагу на тих моментах, які потрібно запам’ятати.

Рецензія з 100buch.in.ua

Поделиться в Facebook взять код для блога
20/64  = 84
Міхаель Халер Репортаж: Навчальний посібник

С этой книгой читают:
 


Еріх Фромм
Мати чи бути?
 


Йорг Баберовскі
Червоний терор
 


Мора Терезія
День у день (Alle Tage)
 


Райнер Марія Рільке
Нотатки Мальте Лявридса Бриґґе
 


Германн Юдіт
Нічого, крім привидів