Сеть знакомств для любителей книг


Интернет реклама УБС

Поделиться в Facebook Купить:
Купить в Украине
Пітер Померанцев
Нічого правдивого й усе можливе. Пригоди в сучасній Росії

Книжка, видана за сприяння програми MyMedia, висвітлює проблеми трансформації російського суспільства під впливом медіатехнологій. На початку 2000-х років автор працював у Москві журналістом і телевізійним продюсером та мав можливість спостерігати за творенням глобальних медіасимулякрів. У книзі змальований феномен російського телебачення як механізм, що впливає на політичні тренди, історію країни та свідомість громадян.

Пітер Померанцев : Нічого правдивого й усе можливе. Пригоди в сучасній Росії

[написать рецензию на эту книгу] [добавить книгу в закладки]
Валерій Пекар
Тоталітарна держава зазвичай тримається на страху. Принаймні так було дотепер. У нинішній Росії страх також присутній, але основа системи — не він. Немає апарату насильства, схожого на сталінський, нацистський або північнокорейський. Ми вперше маємо справу з тоталітарною системою нового типу, основа якої — підміна і перевтілення, розмивання істини та перекручення, імітація та симуляція, затьмарення та забуття. Це стало можливим лише з появою всеохоплюючого телебачення, яке створює паралельну реальність, чи то пак реальності, які не можна відрізнити від справжньої. Нічого справжнього більше нема, натомість усе можливе. Це матриця, і насправді немає ніякої ложки.

Британський журналіст та продюсер Пітер Померанцев веде репортаж із серця матриці. Він пропрацював там досить багато, щоб зануритися у цей світ нафтових ділків та бандитів, шукачок багатого папіка та прокремлівських олігархів, перевертнів у погонах та засновників тоталітарних сект, православних байкерів, повій та політтехнологів. «Телебачення – єдина сила, яка може об’єднати і скріпити цю країну та керувати нею», — зазначає автор.

Крок за кроком розкривається сутність режиму, побудованого — ні, не на брехні. Брехні вже нема, як і правди. Навіть пропаганди вже немає. Існує просто декілька паралельних реальностей, квантовий світ, в якому людина часом почувається котом Шрьодингера — чи то жива, чи то мертва. Прозріння автора полягає в тому, що корені цього світу — у радянському «двомисленні», паралельному існуванні світу урочистих зборів і світу кухонного дисидентства. Банальне спостереження, що Росія є спадкоємцем Радянського Союзу, постає у новому світлі.

Окрім всього, ви знайдете у творі неабиякий літературний хист та трошки британського гумору, без якого неможливо залишитися собою. «Ця книга – пошук, як взагалі можна писати про реальність у ХХІ столітті», — сказав автор.

Неможливо зрозуміти сучасну Росію — а відтак і перемогти її — без книги Померанцева.

Поделиться в Facebook взять код для блога
7/114  = 121
Пітер Померанцев Нічого правдивого й усе можливе. Пригоди в сучасній Росії

С этой книгой читают:
 


Роберт Таунсенд
Сломай систему! Лекарство от управленческой изжоги
 


Владимир Тарасов
Технология жизни: книга для героев
 


Ярослав Грицак
Життя, смерть та інші неприємності
 


Эрик С. Райнерт
Как богатые страны стали богатыми, и почему бедные страны остаются бедными
 


Ицхак Адизес
Управление жизненным циклом корпорации