Сеть знакомств для любителей книг


Интернет реклама УБС
Философия, история

Поделиться в Facebook Купить:
Купить в Украине
Дмитро Шурхало
Українська Якбитологія. Нариси Альтернативної історії

Якою Україна могла би бути, але випадково не стала? Які переломні моменти скерували історію у відповідному напрямку і чому? Як випадковості безповоротно змінюють хід історичних подій? Це — перша науково-популярна книжка в жанрі альтернативної історії, що простежує варіанти та шляхи, якими могла би піти історія нашої держави, якби не зазнала тих чи інших карколомних випадковостей, що впливали на розвиток та становлення України.
< Вернуться к рецензии

Дмитро Шурхало : Українська Якбитологія. Нариси Альтернативної історії

[написать рецензию на эту книгу] [добавить книгу в закладки]
Алексей Мась
Рецензия +­ Метод чтения

Альтернативную историю должны писать историки, а не писатели фантасты. Знаете всякие эти разветвления, когда вы считаете, что Гитлер рисовал и упал в банку с краской.

Так вот, Шурхало - написал хорошую книжку и даже добился того, что редактировал книгу Историк из Института Истории Украины. Читать интересно, захватывает. Понятно почему эта книга возможна толька на український мові - ведь она про нас. Читать рекомендую следующим образом (ведь историки еще те зануды), читаете введение в главу, потом читаете вынесенные сноски, потом читаете выделенный в конце главы жирным вывод. Если все это кажется вам интересным и достоверным - углябляетесь в главу. Если нет - то читаете подобным "быстрым" способом следующую главу.

Не благодарите. Но книжка - замечательная. Не со всем нужно и можно быть согласным. На то она и история, чтобы у каждого была своя.

Поделиться в Facebook взять код для блога
12/20  = 32
Дмитро Шурхало Українська Якбитологія. Нариси Альтернативної історії
Валерій Пекар
Альтернативна історія останнім часом стає все більш популярним жанром. Від фентезі альтернативну історію відрізняє те, що в ній немає жодної магії, ельфів чи орків, — просто в якийсь момент щось сталося інакше. Якась подія (можливо, незначна), на відміну від реальної історії, відбулася чи, навпаки, не відбулася. Помах крилець метелика спричинив наслідки, яких у реальній історії не було. Але вірність науковому підходу і ґрунтовний аналіз економічних, соціальних, військових, психологічних факторів дозволяють нам зарахувати дослідницьку літературу у жанрі альтернативної історії до non-fiction.

Історія не знає умовного способу дієслів, але що сталося би, якби… Дослідження точок біфуркації (розщеплення) української історії є надзвичайно цікавим. Що, якби великий князь литовський Казимір допоміг би новгородцям супротив московитів? Що, якби архимандрит Діонісій не втік від князя Острозького, й українська церква не зазнала би розколу? Якби старший син Богдана Хмельницького Тиміш не був випадково вбитий? Якби Марта Скавронська (після цієї історії — імператриця Єкатєріна) не умовила турецького султана Ахмеда ІІІ відпустити Петра І, який вже був фактично в його руках? Де були би нині кордони України, якби Олексій Розумовський, фаворит імператриці Єлізавєти, не захотів влаштувати своєму брату гарну посаду? Що зробили би декабристи з Тарасом Шевченком, якби перемогли? І далі, далі, через Кримську війну, Центральну раду, гетьмана Скоропадського, батька Махна, до Другої світової, розпаду СРСР, Помаранчевої революції, Революції гідності та російського вторгнення автор аналізує маленькі випадковості у переламні моменти історії, коли все могло піти інакше.

Альтернативна історія пропонує нам зовсім інший погляд на історичний процес, на співвідношення в ньому об’єктивних та суб’єктивних факторів, на шляхи і можливості, на змарновані шанси та потом і кров’ю завойовані здобутки. Вона навчає цінувати спадщину минулого і по-іншому дивитися на щоденний вибір теперішнього, який формує майбутнє.


Поделиться в Facebook взять код для блога
1/3  = 4
Дмитро Шурхало Українська Якбитологія. Нариси Альтернативної історії

С этой книгой читают:
 


Джефф Джарвис
Что сделал бы Google?
 


Мухтар Гусенгаджиев
Вверх по наклонной
 


Стивен Строгац
Удовольствие от X, Удовольствие от Х
 


Бодо Шефер
Путь к финансовой независимости. Первый миллион за семь лет
 


Саймон Себаг Монтефиоре
Речи, которые изменили мир