Сеть знакомств для любителей книг
Интернет реклама УБС
Поиск пути, психология личности

Поделиться в Facebook Купить:
Купить в Украине
Ювал Ной Харарі
Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього

Дослідження, що ламає усталені уявлення про земну історію від появи людини й народження мови до наших днів та примушує задуматись: шлях розвитку наших предків міг бути зовсім іншим. Долучіться до історичної розвідки, і вас приголомшать неочікувані й сміливі припущення. У книжці ви не знайдете нудної хронології і сухих дат, але разом з автором будете розмірковувати про численні «чому?»: - Чому Людина Розумна отримала шанс на майбутнє та що винищило її найближчих древніх родичів? - Чому перехід від збиральництва до сільського господарства став пасткою для людини й погіршив її життя? - Чому могутні імперії інків та монголів зазнали краху та були переможені нечисленними групани європейців? - Що таке «теорія пліток» і як розмови про те, чого насправді не існує, підняли людину на вищий щабель цивілізації? - Що спільного між релігією та ідеологією? Чим відрізняються християнство та буддизм? - Як гроші та кредити стали однією з основних рушійних сил цивілізації? - Чому зруйновані імперії досі керують людством?
< Вернуться к рецензии

Ювал Ной Харарі : Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього

[написать рецензию на эту книгу] [добавить книгу в закладки]
Валерій Пекар
Історію людства можна вивчати як історію величних держав і великих героїв або ж як історію винаходів і відкриттів. Можна вивчати її як історію культури і мистецтва, а можна — як історію релігійних одкровень і духовних прозрінь. Але в наш час ми конче потребуємо нового погляду. Сьогодні, коли людство стоїть перед неймовірним стрибком і водночас побоюється, що не стане від цього щасливішим, саме час зазирнути в історію попередніх стрибків і подивитися, як вони змінили життя людства.

Ця книга — саме така історія людства через призму фазових переходів, які автор називає революціями. Він починає із найпершого фазового переходу, який зазвичай взагалі не розглядається фахівцями, і називає його когнітивною революцією — сукупність радикальних змін, внаслідок яких незначна безволоса мавпа стала володарем планети. Далі йде сільськогосподарська революція, потім «осьовий час» (який зазвичай марксисти не включають у перелік фазових переходів, бо основні зміни сталися у мисленні та віруваннях, а не в економічному базисі) і, нарешті, науково-технічно-індустріально-капіталістична революція, вже добре задокументована і вивчена.

Цинічність автора у поєднанні з його науковою бездоганністю може прикро вразити багатьох. Але якщо розбиратися з людськими міфами, треба принаймні самому в них не вірити. Харарі препарує і розвінчує всі міфи останніх декількох тисяч років, у тому числі ті, в які вірять нинішні люди, тобто ви. Так-так, саме ви. Бо те, у що ви вірите, також є міфом.

Можна сперечатися з автором, але, якщо ми не зрозуміємо, яким чином Homo Sapiens став володарем планети, то не зможемо відповісти на запитання, що це означає — бути людиною.

Поделиться в Facebook взять код для блога
2/10  = 12
Ювал Ной Харарі Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього

С этой книгой читают:
 


Роберт Таунсенд
Сломай систему! Лекарство от управленческой изжоги
 


Владимир Тарасов
Технология жизни: книга для героев
 


Ярослав Грицак
Життя, смерть та інші неприємності
 


Эрик С. Райнерт
Как богатые страны стали богатыми, и почему бедные страны остаются бедными
 


Ицхак Адизес
Управление жизненным циклом корпорации