Сеть знакомств для любителей книг


Интернет реклама УБС
Философия, история

Поделиться в Facebook Купить:
Купить в Украине
Джошуа Купер Ремо
Сьоме чуття. Влада, багатство і виживання в епоху мереж

Джошуа Купер Ремо, свого часу наймолодший редактор в історії журналу Time, експерт з Китаю, учень Генрі Кіссінджера й один з очільників компанії Kissinger Associates, у своїй третій книжці «Сьоме чуття» запрошує нас розділити з ним амбітне завдання: збагнути суть нашої доби. На його думку, епоха, в яку ми зараз тільки вступаємо, відрізнятиметься від наших днів так само, як доба Просвітництва відрізнялася від Середньовіччя, і лише ті, хто володіють т.зв. «Сьомим чуттям» не залишитимуться на узбіччі історії. Ми вже живемо у світі нової влади — влади мереж, водночас розпорошеної і сконцентрованої. Зі своїми викликами та перевагами, мережева влада не є безпечнішою від звичних ієрархічних моделей, і ми можемо стати свідками народження нового деспотизму. На сторінках книжки можна знайти не один привід злякатися, але Ремо залишає нам простір і для оптимізму, а також доволі несподівані пропозиції та відповіді на виклики нової епохи наприкінці цієї надзвичайно сміливої, повної приголомшливих відкриттів навіть для досвідчених читачів науково-популярної літератури, книжки-бестселера.
< Вернуться к рецензии

Джошуа Купер Ремо : Сьоме чуття. Влада, багатство і виживання в епоху мереж

[написать рецензию на эту книгу] [добавить книгу в закладки]
Павел Ткаченко
Світ наразі знаходиться в самому початку нової ери, яку автор порівнює із епохою Просвітництва. Як та повністю змінила світ, в кому жило людство, так і нинішня - епоха підключеності та мереж - має і вже змінює наш сьогоднішній світ.

Книга показує, як сам факт або навіть можливість підключення (причому на увазі маються не лише комп'ютерні мережі, хоча без їх участі ніде не обійшлося, а сама ідея підключення, взаємопов'язаності, взаємного впливу та навіть взаємного поглинання) змінює звичні нам явища та стани. Доходить не просто до способу, як ми спілкуємося, приймаємо рішення чи робимо закупи - йдеться про саму суть таких явищ, як держава, громадянство, безпека і НЕбезпека, суть влади і способи її продукування та розподілу, а також суб'єкти та способи підважування всього цього.

І сьоме чуття, про яке книга - це здатність бачити, як саме підключеність міняє суть речей, де саме, яким саме чином, і що із цього випливає для людства взагалі і для вас особисто. Така здібність і є передумовою успіху у нову мережеву епоху, вважає автор. Як його розвинути? Про це ані слова. Можливо - ніяк. Виживання, врешті решт, не є обов'язковим.

Книга йде дуже непросто, нагадуючи сумбурне звалище (безумовно, глибоких) думок, крізь які ще прийдеться пробиратись, щоб зрозуміти бодай частину того (важливого), що автор намагається донести до спільноти. Тим не менш, якщо питання виживання та ефективності у новому світі є для вас очевидно актуальним - ви це зможете :-).

Поделиться в Facebook взять код для блога
4/23  = 27
Джошуа Купер Ремо Сьоме чуття. Влада, багатство і виживання в епоху мереж
Константин Кошеленко
Сьоме чуття - книга, в якій автор розкриває свій погляд на суть нашої доби, називаючи її епохою мережевої влади.
Ремо згоден з Вебером, визначаючи владу німецьким поняттям Macht - здатністю досягати чого хочеш, незалежно від опіру інших. Вважає, що сьогодні вона виражається через усі види кордонів для впуску і випуску в мережевій топології, що не є пласкою.
Як приклад, він приводить Facebook в перші роки - якщо ви приєдналися до мережі і за десять днів знайшли сімох друзів, то, найімовірніше, залишились в ньому, користуючись перевагами екосистеми з пропускними брамами, та ускладнили вибір для восьмого друга, що міг учинити по-іншому.
Не можу сказати, що книжка щось сильно перевернула в мені, але думаю, це зв‘язано з тим, що користуюсь Інтернет з 90-х, та першу освіту здобув за фахом комп‘ютерних мереж, тому можу рекомендувати іншим.
Декілька фрагментів, що сподобались:
• У Першу світову генерали вважали, що війни можна було уникнути, якби не телеграф. Якби дипломатична коммунікація рухалася зі швидкістю кінної пошти, не створювалась би плутанина в судженнях державних діячів.
• «Людина може відкласти для себе особисто Просвітництво, але лише на певний час», - писав Кант. Ми ж можемо сказати «Людина може відкласти своє включення в мережу, але лише на певний час».
• Чим могутніше стають системи, тим дорожче перебування поза ними. Якщо у вашому колі всі користуються Інтернет, а ви ні, то опиняєтесь у вигнанні.
• Будьте страшенно обережні з тим, до чого підклбчаєтесь. Не тільки через хакерів, а і тому, що президентські кампанї можуть маніпулювати аудіторією.

Поделиться в Facebook взять код для блога
5/8  = 13
Джошуа Купер Ремо Сьоме чуття. Влада, багатство і виживання в епоху мереж

С этой книгой читают:
 


Барбара Минто
Золотые правила Гарварда и McKinsey. Принцип пирамиды в мышлении, деловом письме и устных вы
 


Барбара Оакли
Думай как математик: Как решать любые проблемы быстрее и эффективнее
 


Эль Луна
Между надо и хочу. Найди свой путь и следуй ему.
 


Борис Анастасьевич Кордемский
Математическая смекалка
 


Кьяртан Поскит
Математика для взрослых. Лайфхаки для повседневных вычислений