Сеть знакомств для любителей книг


Интернет реклама УБС
Философия, история

Поделиться в Facebook Купить:
Купить в Украине
Джаред Даймонд
Зброя, мікроби і сталь. Витоки нерівностей між народами

Чому європейська, а пізніше і євроатлантична цивілізація добилися найграндіозніших успіхів в історії людства? Чому саме Європа, спочатку самостійно, а пізніше - разом зі Сполученими Штатами Америки, створила той світ, в якому ми живемо зараз? Це зумовило світову гегемонію європейського світогляду - промисловість, сила зброї або щось інше? І який вплив на світогляд не тільки окремої людини, але і цілих народів і навіть рас надає довкілля? Про все це та багато іншого розмірковує у своїй книзі Джаред Даймонд - автор, удостоєний Пулітцерівської премії.
< Вернуться к рецензии

Джаред Даймонд : Зброя, мікроби і сталь. Витоки нерівностей між народами

[написать рецензию на эту книгу] [добавить книгу в закладки]
Павел Ткаченко
Одна з відоміших історичних книг, яка не пересказує факти в їх послідовності, а намагається зрозуміти закономірності та знайти відповідь на одне зі складних питань - чому в світі наразі домінує євразійська цивілізація, а не будь-яка інша?

Три чинники, винесені на обкладинку - це лише перший шар відповіді, оскільки поставивши навіть перше питання "чому?", можна стати перед новим питанням - чому зброя, мікроби та сталь стали допомагати набути світового домінування саме євразійській цивілізації?

Автор в книзі відразу йде до коренневих причин, показуючи, як харчове виробництво, велика скупченість населення, помірна політична роздрібленість та особливості географічного розташування спричиняли прогрес людства за останні 10-15 тісяч років.

А знання про це (хоча, будемо відвертими, книга - це всього лише гіпотеза, хоча і написана в ствердному стилі) розвіює намагання окремих осіб знайти причини домінування в якійсь особливій біології тієї чи іншої цивілізації, раси чи народу.

Окремо про українській переклад (оскільки книга вперше вийшла 20 років тому, навряд чи ви не читали її тією чи іншою мовою). Він достатньо читабельний і доступний для сприйняття. Рекомендую в подальшому використовувати саме цей переклад (якщо не оригінал).

Поделиться в Facebook взять код для блога
4/19  = 23
Джаред Даймонд Зброя, мікроби і сталь. Витоки нерівностей між народами

С этой книгой читают:
 


Барбара Оакли
Думай как математик: Как решать любые проблемы быстрее и эффективнее
 


Эль Луна
Между надо и хочу. Найди свой путь и следуй ему.
 


Борис Анастасьевич Кордемский
Математическая смекалка
 


Кьяртан Поскит
Математика для взрослых. Лайфхаки для повседневных вычислений
 


Майк Байстер, Кристин Лоберг
Быстрый ум: Как забывать лишнее и помнить нужное