Сеть знакомств для любителей книг
Интернет реклама УБС
Самоменеджмент

Поделиться в Facebook Купить:
Купить в Украине
Деніел Канеман
Мислення швидке й повільне

Зазвичай ми вважаємо, що діємо раціонально. Але чи справді це так? На основі досліджень із когнітивної та соціальної психології Деніел Канеман розкриває таємниці роботи людського мозку, описує неусвідомлені упередження, властивості інтуїтивного та усвідомленого мислення, роль емоцій в оцінних судженнях. Без цих знань ви ризикуєте зробити неправильний вибір у магазині, інвестувати в неуспішні проекти й загалом приймати неправильні рішення. «Мислення швидке й повільне» навчить вас ефективно користуватися обмеженим ресурсом уваги, ухвалювати рішення в умовах невизначеності й удосконалювати власні судження. Утім книжка не є сухою інструкцією з експлуатації мозку. Це психологічна драма з двома дійовими особами у вашій голові — інтуїтивним та усвідомленим мисленням.

Деніел Канеман : Мислення швидке й повільне

[написать рецензию на эту книгу] [добавить книгу в закладки]
Павел Ткаченко
Книга - концептуальний вступ в науку поведінкової економіки. Широкий огляд феноменів, які спричиняють те чи інше викривлення реальності (що б це не значило) при сприйнятті, запам'ятовуванні інформації та прийнятті рішень.

На відміну від або більш "науково-популярних" книжок (наприклад, Дена Аріелі або братів Хізів), або сфокусованих на вузьких аспектах (Річарда Талера, наприклад), ця дає загальний огляд механізмів, із достатньо глибоким зануренням саме в першоджерела, а саме - сконструйовані за науковим методом дослідження, які виявили ті чи інші феномени.

Книга не дуже феєрична за стилем викладення, але навпрочуд важлива та надихаюча тим способом надихання, якому надають перевагу люди мислячі. Але кому потрібна емоційна накачка та когнітивна легкість (термін із цієї-таки книги) - книга здасться нудною, вкрай теоретичною та такою, що не містить практичних простих порад для швидкого застосування та отримання негайних переваг.

Це і плюс, і мінус. Чим більше людей ознайомляться з концепцією, тим вище буде сукупна якість нашого сприйняття реальності. Але за здатністю насолоджуватись Канеманом можна розпізнавати людей мислячих та інших, "практиків", як вони себе називають - тих, хто надає перевагу багаторазовому вчиненню тих самих дій з тим самим передбачуваним результатом. Вони це називають досвідом...

Поделиться в Facebook взять код для блога
4/37  = 41
Деніел Канеман Мислення швидке й повільне
Валерій Пекар
Наш мозок, натренований тисячоліттями еволюції, влаштовує з нами неймовірні ігри, примхливо крутячи нашим життям на свій лад. Ми звикли йому довіряти, адже для нас нема нікого ближчого і ріднішого за нього. Але чи можна йому довіряти?

Деніел Канеман, один із найвідоміших дослідників світу, психолог, що отримав Нобелівську премію з економіки, розкриває перед нами секрети мислення — точніше, двох мислень, які дивним чином поєднуються в нашому мозку. Інтуїтивне та усвідомлене мислення живуть поруч, але по різних законах, постійно поєднані у стані суперечки, якої ми не помічаємо. Тиск і невизначеність, брак часу і попередній досвід, втома і концентрація, суспільні норми тощо змінюють баланс сил у цьому протистоянні. Книга відкриє перед вами десятки неймовірних ілюзій, упереджень та дивних ефектів, які ми вважаємо власними рішеннями вдома і на роботі, в магазині та на виборчій дільниці.

Легкий стиль у поєднанні з глибиною зробив цю книгу бестселером в різних країнах. Після прочитання книги Канемана ваш наступний рік точно буде успішнішим.


Поделиться в Facebook взять код для блога
2/8  = 10
Деніел Канеман Мислення швидке й повільне

С этой книгой читают:
 


Барбара Оакли
Думай как математик: Как решать любые проблемы быстрее и эффективнее
 


Эль Луна
Между надо и хочу. Найди свой путь и следуй ему.
 


Борис Анастасьевич Кордемский
Математическая смекалка
 


Кьяртан Поскит
Математика для взрослых. Лайфхаки для повседневных вычислений
 


Майк Байстер, Кристин Лоберг
Быстрый ум: Как забывать лишнее и помнить нужное