Сеть знакомств для любителей книг
Интернет реклама УБС
Поведенческая экономика

Поделиться в Facebook Купить:
Купить в Украине
Дерек Томпсон
Хітмейкери. Наука популярності та змагання за увагу

Книга «Хітмейкери. Наука популярності та змагання за увагу» Дерека Томпсона — загальнонаціональний бестселер у США 2017 року, знаходиться у добірках «Книжки року» журналів Inc. та Library Journal. Ця книжка про найбажаніший і найдефіцитніший ресурс XXI століття — людську увагу. Дерек Томпсон досліджує найпопулярніші феномени нашої епохи — від рок-хітів до Доналда Трампа, від французьких імпресіоністів до голлівудських блокбастерів, від Adele до «Гри престолів». «Хітмейкери» допомагають зрозуміти механізми, завдяки яким ті, а не інші бізнеси, політики, кінофільми та поп-зірки, здобувають любов мільйонів.

Дерек Томпсон : Хітмейкери. Наука популярності та змагання за увагу

[написать рецензию на эту книгу] [добавить книгу в закладки]
Павел Ткаченко
Книга аналізує різні аспекти того, як явище стає непересічним, видатним. Хітом.

Звичайна хиба таких книжок - наративізація. Це коли автор набирає певну кількість прикладів, знаходить між ними щось спільне, і на цій підставі створює більш-менш складну історію, яка узгоджується із його теорією, і добре сприймається аудиторією.

Цій книжці вдалось уникнути цієї вади. Вона підводить читача до розуміння, що не дивлячись на певні спільні риси, велику роль у створенні хіта відведено вдачі, випадку. При цьому автор свідомо іллюструє цей висновок певними аргументами із поведінкової економіки (Канеман та інші), що, з моєї точки зору, підвищує цінність висновків книжки.

Окремо - про легкість сприйняття. Певні історії цікаві самі по собі (як пісня - засновник рок-н-ролу стала хітом, як "відтінки сірого" виникли та набули своєї популярності, як створювати хітові фільми та телешоу).

Окремі висновки, хоча і не можуть замінити удачу, також має сенс взяти до уваги тим, хто змагається за увагу своєї аудиторії.

В цілому книга "йде"добре, хоча й дуже різниться від глави до глави (є моменти, які "не заходять" або не дуже зрозумілий зв'язок із сюжетною канвою книги).

І головне. Якщо навіть у читача не має амбіцій по створенню хіта, треба розуміти, що ми всі, від бізнесу до політики, змагаємось за увагу, точно таким же чином, як пісні та інши витвори мистецтва це роблять. І що важливо - ми конкуруємо за одну і ту ж увагу...

Десь поміж цих думок знаходяться основні висновки книги. Дуже корисне читання.

Поделиться в Facebook взять код для блога
4/33  = 37
Дерек Томпсон Хітмейкери. Наука популярності та змагання за увагу