Сеть знакомств для любителей книг


Интернет реклама УБС

Поделиться в Facebook Купить:
Купить в Украине
Андрухович Софія
Фелікс Австрія

Станіславів кінця ХІХ – початку ХХ століття. Звичайне місто на кресах «щасливої Австрії», в якому живуть, страждають, нероздільно закохуються, захоплюються наукою і шарлатанськими виступами всесвітньо знаних ілюзіоністів, розважаються на балах і карнавалах, ходять на шпацер і ховають таємниці у різьблених комодах. І на тлі епохи, яка для нащадків щораз більше обростатиме міфами про ідилічне життя, – долі двох жінок, що переплелися так тісно, як стовбури дерев – у нерозривному зв’язку, який не дає ні жити, ні дихати, ні залишитися, ні піти.

Андрухович Софія : Фелікс Австрія

[написать рецензию на эту книгу] [добавить книгу в закладки]
Валерій Пекар
Цей роман наповнений пристрастю, яка вирує, виблискує і вибухає на кожній сторінці. Він наповнений емоціями, які вихлюпуються через край. Він наповнений смаками, звуками, запахами і доторками, які відчуваєш фізично.

Про що цей роман? Про те, що кожна людина живе у своєму особливому світі, але створює цей світ для себе сама. Про ілюзії та реальність. Про силу почуттів і слабкість рефлексії. Про старий Станіславів (нині Івано-Франківськ), де гармонійно співіснують русини і німці, поляки і євреї, вірмени і мадяри. Про спокійний романтичний мирний час на початку ХХ сторіччя у країні, яка сама себе називала щасливою -- felix Austria, не знаючи, що доживає останні роки.

Коли два дерева сплітаються стовбурами, вони душать одне одне і не дають рости. Те саме буває і з людьми.

Поделиться в Facebook взять код для блога
14/21  = 35
Андрухович Софія Фелікс Австрія
Павел Ткаченко
Якщо книгу оновлюють та перевидають, а також знімають за нею фільм то це, ймовірно, хороша книга. Але більшості стереотипів про "щасливі старі часи за Австрії" тут не знайдете. Да, трохи шпацерів, опису гастрономічних особливостей та побутових деталей, трошки історії, славлення цісаря та здебільшого єврейських прізвищ на закладах.

Але насправді книга - це дослідження глибокого внутрішнього світу дівчини Стефанії, яка шукає і себе, і свою мету, і свої особисті кордони, служачи людям, що її оточують.

Не те щоб феєрична, але дуууууже непогана книжка про пошуки себе, на фоні Івано-Франківська початку 20-го століття

Поделиться в Facebook взять код для блога
0/6  = 6
Андрухович Софія Фелікс Австрія