Сеть знакомств для любителей книг


Интернет реклама УБС
Переговоры и презентации

Поделиться в Facebook Купить:
Купить в Украине
Аріелі Ден
Чесно про (не)чесність

Ви можете припустити, що книжка про нечесність розповість вам про особливості світогляду та поведінки злочинців, корпоративних шахраїв або навіть серійних убивць? Ні. Ця книжка про кожного з нас і про наші маленькі нечесні вчинки, як-от взяти з роботи додому кілька ручок, додати до свого проектного звіту кілька годин, віднести посиденьки з друзями в кавярні до витрат на відрядження. Ден Аріелі пропонує свою теорію, чому ми іноді чинимо нечесно. Він проводить захопливі експерименти, і їхні результати свідчать, які сили впливають на ступінь цієї нечесності. Ця книжка — захоплива мандрівка у знайомство зі собою.
< Вернуться к рецензии

Аріелі Ден : Чесно про (не)чесність

[написать рецензию на эту книгу] [добавить книгу в закладки]
Павел Ткаченко
На цей раз мета дослідження вченого - практика у галузі поведінкової економіки - нечесність. Наскільки вона всюдисуща? Що є її причинами? Які чинники їй сприяють? Які послаблюють та/або підсилюють? Чи дійсно більш жорсткий нагляд та суворі покарання впливають на зменшення нечесності?

Всі ці питання автором переведені зі сфери емоційних суб'єктивних висловлювань у сферу наукових контрольованих експериментів.

Із висновків (що не позбавляє вас зобов'язання прочитати першоджерело! :-) ):

1) контекст має значення. Певні контекстуальні фактори впливають та інтенсивність та саму наявність обману.
2) покарання не настільки ефективні, в першу чергу тому, що людина нераціональна (в більшості своїй не зважує можливості та ризики, перш ніж вчинити нечесно)
3) існують рідкісні шахраї, що обманюють постійно і максимально. Однак, упродовж експериментів, що описані в книзі, на таких шахраїв було витрачено "всього" декілька сотень долларів. Порівняйте з багатьма тисячами, які "заробили додатково" чесні люди, в певних умовах "трошки" покращуючи свої відповіді.
4) теорія розбитих вікон рулить. Бачачи нечесність, люди більш схильні виправдовувати свої лихі вчинки. Це слід мати на увазі роботодавцям із "сірими" схемами, творчими методами підвищення прибутків, подвійними стандартами для себе та для персоналу, тощо.

Не люди погані, але їх психологія така, що за певних умов дозволяє зробити дещо більше, ніж в дитинстві навчала бабуся. Це краще розуміти та використовувати. Або не ображатись.

Поделиться в Facebook взять код для блога
6/17  = 23
Аріелі Ден Чесно про (не)чесність