Сеть знакомств для любителей книг


Книжная Баннерная Сеть
Управление проектами

Поделиться в Facebook Купить:
Купить в Украине
Ольга Гуцал
Якщо стрибнули, то гребіть. Як народити і зростити бізнес, який сподобається вашим онукам

У своїй першій книзі «Якщо стрибнули, то гребіть» Гуцал ділиться спостереженнями за різними етапами життя бізнесу, компанії, команди співробітників. Вона порівнює процес зростання підприємницького проекту з етапами життя людини. Порівняння бізнесу зі зростаючою людиною дозволить зацікавленому читачеві подивитися на ситуацію у своєму проекті іншими очима, зрозуміти, на якому ви зараз етапі, чого потрібно досягти в цей момент і яких проблем чи криз зростання уникати.

Ольга Гуцал : Якщо стрибнули, то гребіть. Як народити і зростити бізнес, який сподобається вашим онукам

[написать рецензию на эту книгу] [добавить книгу в закладки]
Валерій Пекар
Українці споконвіку поділяють і передають із покоління в покоління цінності, що лежать у підґрунті підприємництва: індивідуалізм, чесна праця, гідність тощо. Тож ми мали би бути країною бурхливого підприємництва, країною мільйонів дрібних господарів із власними садками вишневими коло хати. Чому ж так не вийшло? Тільки не треба про державу та податки, бо інші держави на тому самому етапі трансформації нічим не кращі. Проблема всередині нас. І ця проблема називається — страх першого кроку.

Книга Ольги Гуцал заповнює неймовірно важливу нішу, адже у нашій країні підприємців першого покоління є надзвичайна потреба у мудрому й виваженому викладі особистих уроків бізнесу. Усвідомити, запакувати й викласти ці уроки для широкого загалу — великий труд, на який поки що мало хто спромігся. Адже це потребує, окрім мудрості, ще й чесності та інтелектуальної сміливості, щоб не вийшло, як у відомій приказці, «прожив цікаве життя, є що згадати, нема чого розповісти онукам».

Авторка, ґрунтуючись на особистому більше ніж 30-річному досвіді підприємництва, проводить читача через всі стадії життєвого циклу бізнесу, так схожого на людину: зачаття, вагітність, народження, немовлячий вік, дитинство, юність, зрілість, старість… Проводить через всі сумніви, важкі моменти прийняття рішень, коливання, помилки, перемоги і поразки. Цінність цього досвіду незмірна, але мова дуже проста. Це не MBA, це життя.


Поделиться в Facebook взять код для блога
4/69  = 73
Ольга Гуцал Якщо стрибнули, то гребіть. Як народити і зростити бізнес, який сподобається вашим онукам
Olha Olifirenko
Я надзвичайно щаслива, адже ця книга опинилася в моїх руках на наступний день від старту офіційних продажів в Україні.
Я знаю, що пані Ольга писала книгу протягом 6-ти років, але воно було однозначно того варте! Книга надзвичайна завдяки своєму змісту і дуже легка для читання. Написана людською, зрозумілою кожному мовою.
У своїх численних інтерв’ю авторка завжди акцентує увагу на тому, що для неї поняття гендерної ідентичності в бізнесі відсутнє. Саме про це говориться і на перших сторінках книги.
Проте після ретельного аналізу аналогії розвитку бізнесу і людини від народження й до смерті, що подається у книзі, мені здалося, що лише жінка з досить потужним материнським інстинктом здатна до такого влучного порівняння.
Я досить активний читач і мушу визнати, що ця книга однозначно відтепер входить в мій ТОП-5 бізнес-книг від українських авторів.
Як народити й зростити бізнес, який сподобається вашим онукам?
Саме це запитання можна побачити на обкладинці книги. Авторка розкриває його досить чітко і лаконічно: жити й працювати треба так, щоб ви могли пишатися своїм бізнесом і вам було не соромно розповісти своїм онукам про нього.
Звучить максимально просто, але якщо ми зануримося у глибинні смисли поняття «не соромно», то помітимо, що за ним стоїть і виробництво якісного продукту, що відповідатиме потребам клієнтів, і змістовна стратегія комунікацій, і робота «по-білому» з категоричним запереченням будь-якої тіньової бухгалтерії та ін. А ще за ним стоїть любов. Без любові, як не крути, жоден бізнес не народиться &­#128578;
У книзі чимало біографічних моментів, часом досить відвертих, про які точно не кожен здатен говорити на публіку.
Чи багато авторів закликають вас до брехні у своїх книжках? Претензійно та без прикрас це робить пані Ольга у своїй книзі: аналізує ті жертви, на які зважується кожен підприємець під час «виношування» та «народження» свого бізнесу, підкреслює брак часу для спілкування з родиною та заспокоює вже з висоти власного польоту.
У книзі я знайшла основні поради, які стануть у пригоді кожному підприємцеві будь-якої індустрії та сегменту:
1. Досягти успіху, не припустившись жодної помилки, неможливо. Перфекціоніст – це людина, яка зупинилася.
2. Держава – не найкращий клієнт. Краще не мати з нею справи.
3. Коли зважитеся започаткувати бізнес, нікому не кажіть про свої плани. Не залишайте свідків та не обдурюйте власну підсвідомість.
4. Шукайте менторів обережно. Якщо бесіди з ним/нею перетворилися на прямі вказівки «як і коли» - тікайте. І ніколи не чекайте, що вас поведуть за руку. Це ваша справа, будьте відповідальними.
5. Робота «по-білому» дає твердий ґрунт під ногами.
6. Добре зважуйтеся перед «стрибком» у партнерство. Для партнерства в бізнесі потрібні вагомі аргументи.
7. Не працюйте з нудними людьми, які не вміють радіти.
8. Підприємець – такий пристрій, що має бути підприємливим без зупинки!
9. Якщо ви закріпилися на вершині, пам’ятайте про можливий землетрус! Не бійтеся почати спочатку!
10. Йти треба гідно. Смерть бізнесу – це теж справа. І цю справу потрібно відповідально закінчити!
Улюблена цитата:
" Книжка - це гірше, ніж хороший ментор, але ліпше, ніж поганий!

Поделиться в Facebook взять код для блога
4/10  = 14
Ольга Гуцал Якщо стрибнули, то гребіть. Як народити і зростити бізнес, який сподобається вашим онукам
Алексей Мась
Я стараюсь не пропускать книги по бизнесу, которые выходят в Украине и которые написаны практиками. Увлечение стартапами - располагает и написание собственного сочинения на эту тему. Книгу Ольги Гуцал я купил чуть позже, чем она вышла (прочел позже большинства друзей), но я видел ее анонсы. Однако попав в сам магазин Kniga.biz.ua и спросив у продавцов про стоящие новинки - мне посоветовали именно ее.

Я считаю, что начинать бизнес - сложнее всего. Начинать, потом анализировать ошибки, пробовать по другому. Заниматься “воспитанием”. Ольга Гуцал практикующий бизнесмен у которой были и ювелирные салоны и компании поставляющие автомасло, избрала как метафору для развития бизнеса - рождение ребенка. Это достаточно женская метафора, чтобы ее мог воспринять мужчина. Мне поначалу было сложно. Но через пару десятков страниц я уже почувствовал себя этой женщиной, которая рождает ребенка и воспитывает сына (тем более, что у меня трое детей). У этой аналогии есть и хорошие и плохие качества. Основные неприятности ждут вас в конце книги, когда будет про смерть и закрытие бизнеса. Не знаю как вы, а у меня было около 7 активных бизнесов и их приходилось иногда закрывать и это очень больно. Поэтому аналогия со смертью и то, что на ней заканчивается книга - это очень печально. Конечно, в конце книги содержится призыв опять перечитать про рождение и юность. Но все же я именно это рождение и юность больше люблю. Вообще стартаперы больше сосредотачиваются на рождении и юности и масштабировании. Именно про это все книги про стартапы. Поэтомы они и молоды душой.

По поводу рождения ребенка/бизнеса. Мне очень зашла хоть и не бесспорная, но серьезная аналогия “держите все в тайне”, вам не нужны посредники при рождении бизнеса и про переходный возраст подростка. Стартаперы очень просто переживают вот этот момент “все в тайне” и “нас критикуют”, я знаю насколько это больно, когда кто-то может усомниться в твоей идее и насколько может вылиться в пролитые слезы там, где вы к чьим-то словам отнесетесь серьезно. Мне все же ближе позиция Павла Дурова, который утверждает: “Рассказывая другим, что вы собираетесь сделать дайте им понять, что вы сделаете это в любом случае, будут они критиковать вас или нет.” Но сама аналогия, про то, что вы зачинаете бизнес/ребенка самостоятельно и в тайне - заставляет задуматься. И тут это очень важная и рабочая аналогия.

Вообще, книга написана очень легко и читается буквально в один присест. Да, я растянул ее на три дня, просто из-за загруженности и нужно было поразмыслить. Очень многие вещи в развитии бизнеса легко узнаются. И несколько мыслей для моей книги родилось в результате прочтения, где-то на противовесе, где-то на согласии с автором и в резонансе с мыслями Ольги.

И да, читайте эту книгу и начинайте новый бизнес. Стране и мне лично нужны предприниматели. И приходите ко мне в клуб стартапов, если хотите попробовать, ссылку дам вот тут: https://mas.kiev.ua/startup-club . Мне тоже есть что сказать. И я готов обсудить все сложности рождения бизнеса и считаю, что такие книги вдохновят вас в том числе на то, чтобы попробовать. На то, чтобы прыгнуть и гребсти. Поверьте, это того стоит.

Поделиться в Facebook взять код для блога
3/2  = 5
Ольга Гуцал Якщо стрибнули, то гребіть. Як народити і зростити бізнес, який сподобається вашим онукам