Сеть знакомств для любителей книг
Интернет реклама УБС
Философия, история

Поделиться в Facebook Купить:
Купити в Україні
Френсіс Фукуяма
Політичний порядок і політичний занепад. Від промислової революції до глобалізації демократії

Другий том фундаментальної праці Френсіса Фукуями зі спеціальною передмовою автора до українського видання. Вивчення розвитку людських суспільств не зводиться до каталогізації видатних постатей, подій, конфліктів і політичних рішень. Щоб зрозуміти основні процеси та поворотні моменти, слід дослідити, як виникали, змінювалися й занепадали політичні інститути — переконує професор Стенфордського університету Френсіс Фукуяма. У другому томі своєї праці він аналізує, як розвивалися та взаємодіяли держава, право й демократія протягом останніх двох сторіч. Українське видання виходить зі спеціальною передмовою автора.
< Вернуться к рецензии

Френсіс Фукуяма : Політичний порядок і політичний занепад. Від промислової революції до глобалізації демократії

[написать рецензию на эту книгу] [добавить книгу в закладки]
Валерій Пекар
Це другий том видатної двотомної праці одного з найбільших мислителів сучасності. Перший том «Витоки політичного порядку» був присвячений історії — від давніх давен до початку політичного модерну. Другий том — це, власне, про сучасність. Що відбувається з політичними системами у сучасному світі? Чому в одних країнах реформи вдаються, а в інших провалюються? Чому так важко подолати корупцію, і як все ж таки це зробити? Чому часом занепадають державні інституції навіть у добре розвинених демократіях?

По суті, це настільна книга реформатора, що працює в парламенті або уряді, корисна також громадським активістам та підприємцям. Побудова інституцій сучасної держави, економічний розвиток, функції політичних партій, зростання популізму, завдання громадянського суспільства, загроза диктатури, соціальна мобілізація, переваги і вади бюрократії, реформа публічного управління, різновиди корупції та її подолання, національна ідентичність, демократія та середній клас — всі ці ключові поняття детально розглянуті та підкріплені десятками прикладів з усіх куточків світу.

Енциклопедичний характер книги робить її унікальною. Досвід інших держав може стати в пригоді, дати корисні моделі та джерело натхнення, але будувати українські інституції доведеться українцям, і це завдання для всього суспільства, а не лише політиків та чиновників, підкреслює автор у зверненні до українського читача.


Поделиться в Facebook взять код для блога
0/5  = 5
Френсіс Фукуяма Політичний порядок і політичний занепад. Від промислової революції до глобалізації демократії