Сеть знакомств для любителей книг


Интернет реклама УБС
КлассикаПоделиться в Facebook
Іван Нечуй-Левицький
Кайдашева сім

Недалеко от Богуслава, коло Росі, в довгому покрученому яру розкинулось село Семигори. Яр в'ється гадюкою між крутими горами, між зеленими терасами; од яру на всі боки розбіглись, неначе гілки дерева, глибокі рукави й поховались десь далеко в густих лісах. На дні довгого яру блищать рядками ставочки в очеретах, в осоці, зеленіють левади. Греблі обсаджені столітніми вербами. В глибокому яру ніби в'ється оксамитовий зелений пояс, на котрому блищать ніби вправлені в зелену оправу прикраси з срібла. Два рядки білих хат попід горами біліють, неначе два рядки перлів на зеленому поясі. Коло хат зеленіють густі старі садки. ..

Іван Нечуй-Левицький : Кайдашева сім

[написать рецензию на эту книгу] [добавить книгу в закладки]
EReka
Життя та побут української родини. Дорослі сини живуть разом з батьками і одружуються… постійні свари, ворожнечі та непорозуміння. Що заважає їм жити дружньо великою родиною?
У людських та сімейних відносинах нічого нового, тема досить актуальна і на сьогоднішній день. Але як гарно та яскраво написано!
Одна з моїх найулюбленіших книг ще зі шкільних років.

З часом справжнім відкриттям для мене стало те, що твір насправді має дві кінцівки.
В одному варіанті груша, винуватиця більшості свар, всохла і до сім'ї прийшов лад (невже це реально?); в іншому: ''Діло з грушею не скінчилося і досі. А груша все розростається і вшир і вгору та родить дуже рясно, неначе зумисне дражниться з Кайдашами та їх жінками, а здорові, як горнята, груші й досі дратують малих Лаврінових та Карпових дітей".

Поделиться в Facebook взять код для блога
18/26  = 44
Іван Нечуй-Левицький Кайдашева сім
Елизавета Соломатина
Эту книгу испортила ее хрестоматийность. По принципу: "Я же в школе читал, возьму что-то другое".
Вот никто ее и не перечитывает "свежим глазом".
А это два разных восприятия, пусть даже и одной книги: в школе и в зрелом возрасте. Не могу сказать, что у меня уже внуки и я повидала жизнь, но перечитав ее даже в свои 26, могу сказать, что все герои в новом видении приобрели необычно яркие краски и порой неожиданные грани характеров.

Поделиться в Facebook взять код для блога
13/28  = 41
Іван Нечуй-Левицький Кайдашева сім

С этой книгой читают:
 


Виктор Суворов
Ледокол
 


Оксана Забужко
Польові дослідження з українського сексу
 


Эрнест Сетон-Томпсон
Рассказы о животных
 


Нил Доналд Уолш
Беседы с богом
 


Алексей Курилко
Земля вращается со скрипом