Сеть знакомств для любителей книг


Книжная Баннерная Сеть
Художественные

Поделиться в Facebook Купить:
Купить в Украине
Ярослав Грицак
Життя, смерть та інші неприємності

Описание товара: "Життя,смерть та інші неприємності" Усі сюжети взято з українського минулого, але в ширшому, можна сказати, глобальному контексті. Цим контекстом є велика трансформація, що почалася як і п’ять сторіч тому, а закінчилася щойно з падінням комунізму. Головна теза всієї книжки взагалі й кожного есею зокрема: постання України, її історичний розвиток, а головне – її сучасні проблеми, які неможливо зрозуміти поза цим контекстом.

Ярослав Грицак : Життя, смерть та інші неприємності

[написать рецензию на эту книгу] [добавить книгу в закладки]
Валерій Пекар
«Маємо те, що маємо» — одне з найпопулярніших прислів’їв сучасної України. Ми звикли сприймати наші сьогоднішні проблеми як належне: ось така в нас країна, такі політики й олігархи, такий народ, такий менталітет. Шукаючи причин, в кращому випадку посилатимемося на тривалий вплив радянської системи. Історик Ярослав Грицак доводить: корені сучасних проблем і перспектив — значно далі вглиб віків. Незважаючи на стрімкість змін останніх десятиліть, тривалість процесів, що сформували сучасну Україну, вимірюється століттями.

Грицак не боїться торкатися найважчих та найболючіших проблем. Демографічна криза та вплив релігій на успішність суспільства, історична пам’ять та забування, дві найбільші трагедії сторіччя — Голокост і Голодомор, міфологізовані історичні постаті (Бандера, Франко та інші), надуманий конфлікт Сходу-Заходу і реальний конфлікт поколінь… Історик не відкриває нових фактів; «завдання науки — не нагромаджувати фактів, а відкривати нові способи думання про них», — каже він. Ми дізнаємося, чому «донецька» ідентичність переважує українську чи російську, як різні християнські конфесії визначають темпи суспільного розвитку народів, чому національна інтелігенція не може уникнути внутрішніх чвар, яким чином давні політичні кордони можуть мати більшу силу за сучасні і як відкриття Америки Колумбом вплинуло на створення України. Ярослав Грицак доводить: суспільні цінності таки «мажуться на хліб», тобто безпосередньо впливають на успішність нації і країни.

«Важко бути оптимістом, знаючи історію», — каже автор. Тим не менше, можливо все — адже сучасна Україна розділяє декілька історичних спадщин і належить до декількох цивілізацій. У цій унікальній ситуації за певних умов неможливе стає можливим.

В часи брудних телешоу та замовної журналістики, аби не стати циніком, кажуть, треба пити воду з чистої криниці мудрості. Маленька книжка пропонує великий ковток цієї чистої води з доставкою додому.

Поделиться в Facebook взять код для блога
42/374  = 416
Ярослав Грицак Життя, смерть та інші неприємності

С этой книгой читают:
 


Роберт Таунсенд
Сломай систему! Лекарство от управленческой изжоги
 


Владимир Тарасов
Технология жизни: книга для героев
 


Эрик С. Райнерт
Как богатые страны стали богатыми, и почему бедные страны остаются бедными
 


Ицхак Адизес
Управление жизненным циклом корпорации
 


Джордж Р.Р. Мартин
Песнь льда и огня, 4 книги: Игра престолов, Битва королей, Буря мечей, Пир стервятников