Мережа знайомств для любителів книг

Рецензия
Ivanka
Василь Ковальчук, Лідія Стойкова Злочини без кари
Опенько Іванна 1-й курс, 3 група

Знаєте, не часто читаєш історичну книгу, що могла б настільки захопити своїм сюжетом.

Чому ця книга особлива? Бо автор пише все від першої особи, і це дає неповторне відчуття власне твоєї присутності при цих подіях. Я думаю, що Василеві Ковальчуку вдалося все так тонко відтворити на папері, бо окрім того, що він є письменником, він іще й журналіст. Тому вся його книга – це відчуття того, що ти ніби читаєш репортаж: ти у епіцентрі всіх подій. Ти учасник, ти глядач….

У книзі мова йде про операцію «Вісла» і, так би мовити, очевидців і постраждалих під час неї. Загалом, все це він показує на прикладі власної сім’ї. Ви тільки уявіть-сотні, тисячі сімей відривають насильно від власної землі і відправляють у зовсім чужий, невідомий край. І от тут і відкривається вся душа Лемківця. Особливо мене вражає той факт, що народ, що ніби проживає на нерідній території - і так поважно ставиться до української землі: вони так само сприяють її розвитку, становленню. Це заслуговує неабиякої поваги з нашої, читацької сторони.
Абсолютно всі моменти, до найдрібніших подробиць описується в «Злочин без кари» - починаючи від преїзду і закінчуючи детальним описом побуту лемківців.

Ви запитаєте: то в чому полягає сутність назви? Я думаю, що кожен сам знайде відповідь на це запитання, прочитавши книгу Ковальчука. Але сам автор, як головне питання твору висуває те, чи будуть покарані «злочинці»? Чи отримає хтось по заслугах, за ініціювання і втілення у життя такого нелюдського плану, як операція «Вісла».

Книга вся насичена емоціями людського горя, переживань. Можливо хтось скаже, що таке важко читати, та вся насолода якраз в тому, що сенс дуже глибокий і непростий, але в той же момент читається із захватом.

Іще мене порадував той факт, що розділи в книзі дуже маленькі –і це не обтяжує читача. Та й сама книга невеликого об’єму: немає величезних і важких описів, письменник не вдається до складних художніх форм і засобів, тому особисто мені було читати книжку легко, як на одному диханні.

Власне, я впевнена, що твір Васися Ковальчук заслуговує на увагу широкої аудиторії. Бо ж тут розкривається іще одна сторінка, і не тільки нашого народу.Наша історія дуже тісно переплетена із історією інших країн і народів. А події 1947 року – це так само наша історія, хоча і гірка..Але правдива, як вона буда, буз перебільшень і викривлень.

Поделиться в Facebook взять код для блога
переходы на пользователя 28, на книгу 36  =  общий рейтинг: 64

Комментарии к рецензии:
 0..0 
 0..0