Мережа знайомств для любителів книг

Рецензия
Мирослава Левкун
Володимир Сергійчук Тарас Бульба-Боровець. Документи. Статті. Листи
Тарас Бульба-Боровець – це не просто діяч українського повстанського руху часів Другої світової війни і засновник УПА «Поліська Січ», а й людина з гарячим серцем, ясним розумом і непохитною вірою у щасливе майбутнє рідної країни. Його наполегливість і бажання вибороти незалежність для такої любої йому України не може залишити байдужим жодного. І не зважаючи на тиск гітлерівських псів і більшовиків, які вже й з глузду посходили на сталінській ідеології, та на відсутність хоча б якоїсь підтримки з боку бандерівців, він все одно йшов до своєї мети.
Підтвердженням цих слів є книга Володимира Івановича Сергійчука – доктора історичних наук, директора Центру українознавства, професора Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка , академіка АН ВШ України – під назвою «Тарас Бульба-Боровець. Документи. Статті. Листи». Це видання містить не лише власні думки і плани діяча повстанського руху, які перетворили б книгу на так званий особистий непідтверджений фактами щоденник героя, а й офіційні документи, інформаційні листи, агентурні донесення, повідомлення радянських партизанів, польських і німецьких спецслужб і протоколи НКВС, що надає опису такої постаті, як Бульба-Боровець правдивості та достовірності. Усі ці документи, які до цього часу були строго засекречені, збирав на протязі довгого часу Володимир Сергійчук, створивши 800-сторінкову збірку, що може розповісти про події Другої світової війни більше, ніж будь-який підручник з історії.
У книзі також є докази того, що бульбівці аж ніяк не були причетні до розстрілів євреїв, тобто їх руки не були заплямовані кров*ю невинних людей. Вони намагались об*єднатись з ОУН-Б, та, на жаль, не все так сталося, як гадалося. Степан Бандера не йшов на компроміс із Боровцем і не бажав прислухатись до нього. А той в свою чергу запитував Бандеру: «За що Ви боретеся? За Україну чи ОУН? За українську державу чи за диктатуру в тій державі? За український народ чи тільки за свою партію?», але так і не почув відповіді…
Подані документи зображують Бульбу-Боровця не лише, як чудового командира, а також як далекоглядного політика і талановитого публіциста. У цій людині було зосереджено надзвичайно багато позитивних якостей, яких повинен навчитись кожен.

Припадають до душі його слова з листа : «Пам’ятаймо, що наша боротьба — це боротьба в першу чергу за нашу власну, ні від кого незалежну державу; за правдиву, не фальшовану демократію українських робітників, селян та інтелі¬генції; за право кожного народу творити свою національну дер¬жаву на своїй етнографічній території!»

Цю книгу варто прочитати кожному. Адже я впевнена кожному цікаво дізнатись про великі вчинки великої людини.

Поделиться в Facebook взять код для блога
переходы на пользователя 12, на книгу 28  =  общий рейтинг: 40

Комментарии к рецензии:
 0..0 
 0..0