Мережа знайомств для любителів книг

Рецензия
Olga Artemenko
Ярослав Федорчук Волинянин
Рецензія на книгу Ярослава Федорчука «Волинянин»
На сторінках цієї книги постають спогади хлопця Сашка, котрий побачив війну на власні очі, відчув її на свої шкірі. Уривки, що зринають в його пам’яті, болюче обпікають усе тіло, бо почуття, незважаючи на те, що минуло вже більше ніж півстоліття, ще такі самі свіжі. Війна вкрала в нього найбезтурботніші та найсвітліші роки життя, натомість принісши в його оселю горе. Автор книги – це і є той малий Сашко, головний персонаж твору, тому кому, як не йому, відомо, що коїлось під небом фашистської окупації.
На мою думку, цей хлопець є не просто пересічним учасником подій. Він уособлює весь мирний український народ, людей, які постраждали безневинно. Волинь і вся Україна в цілому потерпала від руки загарбників, а радянська влада додавала перцю, катуючи і звинувачуючи в антибільшовицькій діяльності. Через дитяче світосприйняття Сашка і за допомогою розповідей інших очевидців, описаних у книзі, ми маємо змогу побачити, як українців намагалися позбавити їхньої Батьківщини. Останні надії зневірені люди покладають на Бога: духовність посідає вагоме місце в житті українців навіть у такі тяжкі хвилини. Вони висловлюють свій протест проти безбожного режиму СРСР і залишаються вірними своїм споконвічним традиціям.
Саме за допомогою таких автобіографічних творів можна переосмислити поняття «війна», адже події середини ХХ століття на наших землях безпосередньо стосуються нас самих. Не важливо, який це регіон, яка сім’я та чий це герой. Це наша спільна Україна, спільні зусилля визволителів і наше спільне сьогодення, яким ми завдячуємо тим, хто віддав свої життя за єдину мету – мир на рідній землі.
Ольга Артеменко (І курс, І група, журналістика)

Поделиться в Facebook взять код для блога
переходы на пользователя 22, на книгу 17  =  общий рейтинг: 39

Комментарии к рецензии:
 0..0 
 0..0