Мережа знайомств для любителів книг

Рецензия
Olga Artemenko
Данило Чайковський Хочу жити!
Рецензія на книгу Данила Чайковського «Хочу жити!»

«Ніхто не хотів залишатися на споді, бо там лежала смерть…»
Скільки всього було вже сказано і написано про жахіття Другої світової війни, котрі пережили наші пращури заради світлого майбутнього, що ми маємо тепер. Словами складно, майже неможливо виразити увесь той біль і розпач людей, які бачили смерть на власні очі, відчували її подих. Данило Чайковський був одним з них, тому не дивно, що йому вдалося так майстерно передати атмосферу одного із концтаборів, який, по суті, уособлює кожен такий табір.
«…тільки кілька метрів – і вже воля».
Аушвіц, концентраційний табір, тьма тьмуща в’язнів. Про слово «людина» там варто було забути, адже те, що коїлося в межах цього німецького ізольованого міста важко приписати тому, хто має серце і хоча б якісь моральні орієнтири. А за межами – страшна війна, але все ж свобода: батьки, дружини, діти, котрі не втомлювалися сподіватися на повернення зниклого рідного вояки. Всі вони – герої, та хіба ми можемо сьогодні уявити, через що пройшли ті, кому ми повинні вклонятися до землі й берегти вічну пам’ять? Знущання, приниження, катування – навіть це не змогло зломити українського духу, непоборного прагнення до визволення Батьківщини.
Центральним персонажем є сам Данило Чайковський, котрий на сторінках книги постає під іменем Гната Тирського. Через сприйняття цього українця подій, що відбувалися навколо, ми можемо заглибитися в сутність страшної нещадної війни. Вся книга побудована на спостереженнях, діалогах і випадках в Аушвіці. Та саме за допомогою таких дрібниць можна збагнути, які почуття і переживання переповнювали тих людей, можна повністю переосмислити трагедію народів, що вперто захищали свої землі.
«Хочу жити!» - ці слова пронизують наскрізь, звучать як гасло кожного героя. Це найпалкіше бажання не було даремним, адже вони живуть в наших серцях і наших споминах. Вони – творці нашого добробуту і миру. Шануймо їх повік!
Ольга Артеменко
Інститут журналістки (І курс, І група)

Поделиться в Facebook взять код для блога
переходы на пользователя 17, на книгу 22  =  общий рейтинг: 39

Комментарии к рецензии:
 0..0 
 0..0