Мережа знайомств для любителів книг

Рецензия
Anna Melnik
Василь Шкляр Залишенець Чорний Ворон
"Залишенець. Чорний ворон" - пригодницький історичний роман Василя Шкляра. Він захоплюючий і динамічний. У романі автор зобразив прекрасні батальні сцени і хороші діалоги. Сам же роман написаний стрімко, захопливо, інколи весело, інколи страшно. Він суперечливий, як і все, що стосується української історії, - лунали й звинувачення автора у надто позитивному зображенні українців і надто негативному - представників інших національностей. Проте для масового історичного роману це не є чимось незвичним.
Впадає в очі авторське «я». Епічний герой Шкляра - Чорновус по прізвиську «Чорний Ворон», невловимий, здатний буквально з'являтися за спини ворога і йти непоміченим, виймати з кишені секретні документи. Він ніби є характерником. Герой розповідає про себе з чарівно-простодушним хвастощами: «Ніколи я не був мародером, та завжди з якимось дурним лоскотом у грудях любив потрусити потайні чужинські кишені, планшетки й портфелі, які носила не дрібнота, а здебільшого "риба" серйозніша, - в суконних френчах, шкірі й хутрах…»
Яким чином він примудрявся проробляти такі витівки, залишаючись при цьому непоміченим, загадка, тому що як з'ясовується, навіть зовнішній вигляд героя наганяв страх на ворога.
Книга Шкляра відкрила для багатьох читачів пласт української історії, про який хіба декому з них діди й прадіди розповідали пошепки. До цього про Холодний Яр - неймовірну боротьбу повстанців проти Червоної армії - можна було почитати хіба в малодоступній книзі Горліса-Горського, тепер же ця тема у захопливому викладі присутня на полицях багатьох книгарень.
Прочитавши цю книгу у мене виникло таке враження, що ніби кожна буква, кожне слово в цій книзі «дихає» любов’ю до України. Вона просянкута патріотизмом і яка ж велика сила патріотизму живе в ній…
Здається, шо протягом читання, я ніби сама занурюваляся в те життя, в ті пекельні будні, неначе я переживала ці страхи ще і ще. На мою думку, цю книгу має прочитати кожен українець, щоб зрозуміти, де насправді герої нашої України…

Поделиться в Facebook взять код для блога
переходы на пользователя 20, на книгу 23  =  общий рейтинг: 43

Комментарии к рецензии:
 0..0 
 0..0