Мережа знайомств для любителів книг

Рецензия
Павел Ткаченко
Джаред Даймонд Зброя, мікроби і сталь. Витоки нерівностей між народами
Одна з відоміших історичних книг, яка не пересказує факти в їх послідовності, а намагається зрозуміти закономірності та знайти відповідь на одне зі складних питань - чому в світі наразі домінує євразійська цивілізація, а не будь-яка інша?

Три чинники, винесені на обкладинку - це лише перший шар відповіді, оскільки поставивши навіть перше питання "чому?", можна стати перед новим питанням - чому зброя, мікроби та сталь стали допомагати набути світового домінування саме євразійській цивілізації?

Автор в книзі відразу йде до коренневих причин, показуючи, як харчове виробництво, велика скупченість населення, помірна політична роздрібленість та особливості географічного розташування спричиняли прогрес людства за останні 10-15 тісяч років.

А знання про це (хоча, будемо відвертими, книга - це всього лише гіпотеза, хоча і написана в ствердному стилі) розвіює намагання окремих осіб знайти причини домінування в якійсь особливій біології тієї чи іншої цивілізації, раси чи народу.

Окремо про українській переклад (оскільки книга вперше вийшла 20 років тому, навряд чи ви не читали її тією чи іншою мовою). Він достатньо читабельний і доступний для сприйняття. Рекомендую в подальшому використовувати саме цей переклад (якщо не оригінал).

Поделиться в Facebook взять код для блога
переходы на пользователя 4, на книгу 19  =  общий рейтинг: 23

Комментарии к рецензии:
 0..0 
 0..0