Мережа знайомств для любителів книг

Рецензия
Константин Кошеленко
Джошуа Купер Ремо Сьоме чуття. Влада, багатство і виживання в епоху мереж
Сьоме чуття - книга, в якій автор розкриває свій погляд на суть нашої доби, називаючи її епохою мережевої влади.
Ремо згоден з Вебером, визначаючи владу німецьким поняттям Macht - здатністю досягати чого хочеш, незалежно від опіру інших. Вважає, що сьогодні вона виражається через усі види кордонів для впуску і випуску в мережевій топології, що не є пласкою.
Як приклад, він приводить Facebook в перші роки - якщо ви приєдналися до мережі і за десять днів знайшли сімох друзів, то, найімовірніше, залишились в ньому, користуючись перевагами екосистеми з пропускними брамами, та ускладнили вибір для восьмого друга, що міг учинити по-іншому.
Не можу сказати, що книжка щось сильно перевернула в мені, але думаю, це зв‘язано з тим, що користуюсь Інтернет з 90-х, та першу освіту здобув за фахом комп‘ютерних мереж, тому можу рекомендувати іншим.
Декілька фрагментів, що сподобались:
• У Першу світову генерали вважали, що війни можна було уникнути, якби не телеграф. Якби дипломатична коммунікація рухалася зі швидкістю кінної пошти, не створювалась би плутанина в судженнях державних діячів.
• «Людина може відкласти для себе особисто Просвітництво, але лише на певний час», - писав Кант. Ми ж можемо сказати «Людина може відкласти своє включення в мережу, але лише на певний час».
• Чим могутніше стають системи, тим дорожче перебування поза ними. Якщо у вашому колі всі користуються Інтернет, а ви ні, то опиняєтесь у вигнанні.
• Будьте страшенно обережні з тим, до чого підклбчаєтесь. Не тільки через хакерів, а і тому, що президентські кампанї можуть маніпулювати аудіторією.

Поделиться в Facebook взять код для блога
переходы на пользователя 5, на книгу 8  =  общий рейтинг: 13

Комментарии к рецензии:
 0..0 
 0..0