Мережа знайомств для любителів книг

Рецензия
Валерій Пекар
Мічіо Кайку Майбутнє розуму. Наукові спроби осягнути, вдосконалити і підсилити інтелект
Мічіо Кайку, добре відомий книгами «Фізика майбутнього» та «Гіперпростір», пропонує погляд фізика на найскладніший об'єкт Всесвіту — людський мозок. Узагальнивши праці двох сотень вчених, серед яких лише Нобелівських лауреатів 11, автор простою мовою викладає огляд останніх подій у сфері нейрофізіології.

А там є чимало цікавого, оскільки початок нашого сторіччя став для цієї науки приблизно тим, чим початок минулого сторіччя був для фізики. Новітні інструменти, такі як генетичний аналіз та потужні комп'ютери, дали можливість досліджувати мозок у деталях, які було важко уявити ще двадцять років тому.

Після огляду технологічних можливостей передачі думок і керування об'єктами (певною мірою, аналоги телепатії та телекінезу), а також записування спогадів та підсилення інтелекту, Мічіо Кайку дає огляд досліджень сновидінь, змінених станів свідомості та штучного інтелекту, а також розмірковує над тим, як би міг виглядати позаземний розум. Як фізик, він дотримується принципу: все, що не суперечить законам фізики, є просто складною інженерною задачею, яка рано чи пізно буде розв'язана. І це робить книгу особливо цікавою.


Поделиться в Facebook взять код для блога
переходы на пользователя 17, на книгу 67  =  общий рейтинг: 84

Комментарии к рецензии:
 0..0 
 0..0