Мережа знайомств для любителів книг

Рецензия
Павел Ткаченко
Аріелі Ден Чесно про (не)чесність
На цей раз мета дослідження вченого - практика у галузі поведінкової економіки - нечесність. Наскільки вона всюдисуща? Що є її причинами? Які чинники їй сприяють? Які послаблюють та/або підсилюють? Чи дійсно більш жорсткий нагляд та суворі покарання впливають на зменшення нечесності?

Всі ці питання автором переведені зі сфери емоційних суб'єктивних висловлювань у сферу наукових контрольованих експериментів.

Із висновків (що не позбавляє вас зобов'язання прочитати першоджерело! :-) ):

1) контекст має значення. Певні контекстуальні фактори впливають та інтенсивність та саму наявність обману.
2) покарання не настільки ефективні, в першу чергу тому, що людина нераціональна (в більшості своїй не зважує можливості та ризики, перш ніж вчинити нечесно)
3) існують рідкісні шахраї, що обманюють постійно і максимально. Однак, упродовж експериментів, що описані в книзі, на таких шахраїв було витрачено "всього" декілька сотень долларів. Порівняйте з багатьма тисячами, які "заробили додатково" чесні люди, в певних умовах "трошки" покращуючи свої відповіді.
4) теорія розбитих вікон рулить. Бачачи нечесність, люди більш схильні виправдовувати свої лихі вчинки. Це слід мати на увазі роботодавцям із "сірими" схемами, творчими методами підвищення прибутків, подвійними стандартами для себе та для персоналу, тощо.

Не люди погані, але їх психологія така, що за певних умов дозволяє зробити дещо більше, ніж в дитинстві навчала бабуся. Це краще розуміти та використовувати. Або не ображатись.

Поделиться в Facebook взять код для блога
переходы на пользователя 5, на книгу 15  =  общий рейтинг: 20

Комментарии к рецензии:
 0..0 
 0..0