Мережа знайомств для любителів книг

Рецензия
Валерій Пекар
Френсіс Фукуяма Політичний порядок і політичний занепад. Від промислової революції до глобалізації демократії
Це другий том видатної двотомної праці одного з найбільших мислителів сучасності. Перший том «Витоки політичного порядку» був присвячений історії — від давніх давен до початку політичного модерну. Другий том — це, власне, про сучасність. Що відбувається з політичними системами у сучасному світі? Чому в одних країнах реформи вдаються, а в інших провалюються? Чому так важко подолати корупцію, і як все ж таки це зробити? Чому часом занепадають державні інституції навіть у добре розвинених демократіях?

По суті, це настільна книга реформатора, що працює в парламенті або уряді, корисна також громадським активістам та підприємцям. Побудова інституцій сучасної держави, економічний розвиток, функції політичних партій, зростання популізму, завдання громадянського суспільства, загроза диктатури, соціальна мобілізація, переваги і вади бюрократії, реформа публічного управління, різновиди корупції та її подолання, національна ідентичність, демократія та середній клас — всі ці ключові поняття детально розглянуті та підкріплені десятками прикладів з усіх куточків світу.

Енциклопедичний характер книги робить її унікальною. Досвід інших держав може стати в пригоді, дати корисні моделі та джерело натхнення, але будувати українські інституції доведеться українцям, і це завдання для всього суспільства, а не лише політиків та чиновників, підкреслює автор у зверненні до українського читача.


Поделиться в Facebook взять код для блога
переходы на пользователя 0, на книгу 5  =  общий рейтинг: 5

Комментарии к рецензии:
 0..0 
 0..0