Мережа знайомств для любителів книг


Книжкова Банерна Мережа

Перелік нових рецензій


 1..10 11..20 Ctrl ← 21..30 Ctrl → 31..40 41..50 51..60 61..70 
Валерій Пекар
   Ніл Ферґюсон Еволюція грошей. Фінансова історія світу   
Велика біда України (як і багатьох інших розвинених і нерозвинених країн) полягає у масовому фінансовому невігластві, яким уражені всі верстви населення, від пенсіонерів до народних депутатів (попри сподівання, таксисти та перукарі не є виключенням). Це є однією із суттєвіх перешкод на шляху багатства націй. Тільки не думайте, що є нації, які завжди були обізнаними, -- це вони зараз такі, після того, як сплатили за невігластво свою страшну ціну.

Щоб розібратися в суті предметів, подивимося на їхню історію, каже Ніл Ферґюсон, вже знайомий вам за книгою "Цивілізація". У новій книзі він детально розглядає історію металевих і паперових грошей, кредитів і депозитів, банків, облігацій та акцій, фондових ринків, страхування, ринків нерухомості тощо.

Ви дізнаєтеся про те, за яких обставин хитромудрі фінансові інструменти були придумані, як виникли і луснули перші бульбашки, як люди навчилися більше не потрапляти в такі пастки (або не навчилися). Оскільки фінанси -- це кров економіки, політики та війни, книга дуже корисна, щоб позбавитися ілюзій.

Фінансова революція є важливою складовою світового процесу модернізації, але для цього потрібні громадяни, які хоч трохи розбираються у власних сімейних фінансах, не кажучи вже про корпоративні і державні.

Валерій Пекар
   Віктор Франкл Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі   
Сенс життя — це те, без чого людина не може бути щасливою, а часом не може й жити. Пророки, філософи та психологи протягом тисячоліть намагалися знайти сенс життя, й автори проривних ідей писали про них розлогі книги. Ця книжка є однією з найвеличніших вершин у літературі про сенс життя, але вона дуже маленька. Вона написана там, де життя щодня зустрічається зі смертю, — у концтаборі.

Психолог Віктор Франкл, потрапивши у німецький концтабір, не просто вижив, не просто допомагав вижити іншим, а знайшов ключ, що відкриває неймовірні ресурси людського тіла й духу. Той, хто знає, заради чого живе, може подолати будь-які випробування. Ця книга, що в оригіналі має назву «Все ж таки сказати життю ‘Так’», розійшлася мільйонами примірників та за підсумками національного опитування у США входить у десятку тих, що найбільше вплинули на людей.

Валерій Пекар
   Юлія Савостіна, Лала Тарапакіна, Юлія Аврора Огородник #MADEINUKRAINE Купуй, смакуй, мандруй   
Любов до України може бути дуже абстрактною: моя країна, історія, мова… А може бути дуже конкретною: ось мальовничі місця, які я люблю, ось мої особисті спогади, ось улюблені страви, кохані люди, рідні речі. Така Україна дуже інтимна для кожної людини. Але саме тому любов глибока і стійка.

Книга трьох чудових співавторок — саме про таку, конкретну Україну. Це сто різних, ілюстрованих напрочуд гарними фотографіями нарисів про найцікавіші місця, найкращі речі, найсмачніші страви. І, звісно, про людей, які все це виробляють, тримають, розвивають. Такою особистою Україною варто ділитися.

І ще важливо: це книга ХХІ сторіччя, де немає шароварщини, кітчу та поганого смаку. Це важливий крок для усвідомлення себе в нашому часі, замість ностальгічної туги про золоту добу та втрачений рай. Рай на землі роблять люди своїми руками і головою, і про це варто пам’ятати тим, хто задивляється на чужі краї, «яким повезло». Думкою про талановитих й енергійних людей насичена ця красива книга. Якщо ви один раз взяли її до рук, вам захочеться мати на власній полиці — не для краси, а для читання. І, звичайно, — для чудових мандрів, вдалих покупок та смачних зустрічей з коханими людьми.

А ще ця книга про інтерес до життя та готовність до відкриттів. Іноді для цього треба їхати сотні кілометрів, а іноді на них можна натрапити зовсім поруч, за рогом. Головне — тримати очі і серце відкритими. Гарних вам мандрів і чудових відкриттів вашої власної України.

Валерій Пекар
   Мойсес Наїм Занепад влади   
Ця книга присвячена розпорошенню влади -- неймовірно важливим процесам у світовій та національній політиці, бізнесі, медіа, культурі тощо. Нам важко уявити собі масштаб цих процесів, бо вони відбуваються на наших очах, ми в них живемо. Потрібен справді глобальний погляд, щоб побачити тектонічні зсуви -- повільні, але невідворотні.

На політичній арені з'являються дивні нові сили -- горизонтальні громадські рухи, альтернативні медіа, нішеві політичні партії, повстанці, активісти, хакери та інші небачені гравці. Ці сили не можуть перемогти, але все ж таки вони часто перемагають, а принаймні завжди суттєво міняють порядок денний.

Так само велику геополітичну гру змінює поява нових держав та недержавних сил, нові прямі зв'язки та міжнародні об'єднання. Великий бізнес все частіше відступає під навалою інноваційних стартапів та нішевих компаній, які раніше не мали би шансів. Так само розпорошується влада релігійних, профспілкових та медійних лідерів. Влада занепадає в усіх своїх формах і вимірах.

Нові сили не обтяжені масштабами, активами, ресурсами та ієрархіями, і в цьому їхня слабкість. Але в цьому й їхня сила, бо вони гнучкі, швидкі і невразливі.

Автор детально розбирає три невідворотні соціальні трансформації, які він називає революціями збільшення, мобільності і ментальності, та їхній вплив на різні виміри влади.

Отже, "творче руйнування" тепер постійно відбувається в усіх сферах життя, і це запорука того, що стабільності не буде. Добре чи погано, але це факт.

Ця книга не випадково опинилася на першій позиції у списку рекомендованої Марком Цукерберґом літератури.

Валерій Пекар
   Ерік-Емманюель Шмітт Двоє добродіїв із Брюсселя   
Зізнаюся, рідко читаю незнайомих авторів художньої прози. Хтось порекомендував мені цю сучасну французьку мозаїку із п’яти невеличких чи то повістей, чи то новел. Виявилося, що це гарна річ, якраз щоб провести кілька годин відпочинку. Хоча йдеться про життя і смерть, але доброта й любов автора роблять це читання легким і водночас цінним.

П’ять творів об’єднані темою таємного внутрішнього життя, не видимого й не зрозумілого ззовні, але надзвичайно глибокого і сповненого любові. Абсолютно різні, в чомусь навіть протилежні історії доводять, що любов перемагає — навіть коли в усіх випадках це дивна й майже неможлива любов, якої не мусило би бути, про яку суспільство ніколи не дізнається. Здавалося би, ну що нового може бути в цій темі, де все вже сказано за тисячі років. Але ні, тримайте п’ять нових яскравих фрагментів цієї картини, таких ви ще не бачили.

До речі, виявилося, що вже 12 книжок цього автора перекладено українською.

Алексей Мась
   Эрик Шмидт, Джонатан Розенберг, Алан Игл Тренер на трильйон. Правила лідерства Білла Кемпбелла з Кремнієвої долини   
Это уникальная книга, потому, что ее написали про учителя после смерти его ученики. И это Эрик Шмидт, глава Гугл. Возможно и Джобс бы тоже приложился бы к написанию, но его не стало еще раньше. А ведь они были дружны.

Это уникальная книга про Билла Кэмпбелла, который был другом Стива Джобса и Эрика Шмидта одновременно. Но не только другом, но и тренером. В чем уникальность этой книги? В том, что это советы от Билла Кэмпбелла, по сути это его система работы, но собраны все эти данные именно после его смерти, но при этом предпринята попытка максимально сохранить дух Билла в происходящем.

По сути это способ запечатлеть в своей памяти советы любимого тренера. Кстати, попрощаться с Биллом собралась вся Силиконовая Долина. И кажется, что это случайно, как это может быть, но потом ты читаешь книгу и прозреваешь. Билл стоял за спиной и в советрах большинства компаний. Даже на то, чтобы отсавить Безоса управлять Амазоном и на то повлиял Билл.

Билл был маркетинговым директором Apple при Джобсе, через 4 года как ушел из спорта. И вернулся в Apple после возаращения Джобса. Он был тот человек, который в свое время считал, что Apple не должна была удалять Джобса из управления и потом спасал компанию, когда Джобс вернулся в трудные времена (компании оставалось несколько месяцев до тотального краха).

Билл построил систему управления в Google (он наладил там механизмы взаимодействия, в том числе между менеджерами и инженерами, а это главная особенность управления в Google) и поэтому директор Google писал эту книгу после его смерти. Просто, чтобы сохранить добрые советы на плаву после смерти Тренера. Именно так, с большой буквы. И это очень теплая книга, написанная друзьями Билла, ведь он действительно умел дружить.

В чем секрет Билла кратко для тех, кто не добереться быстро прочесть книгу:

1) Он пришел из американского футбола и сохранил эмоциональность
2) Он пришел из футбола и понимал, что звезды нужны, что нужно мириться с тем, что звезды могут шуметь и плохо управляться
3) Но при этом нужно играть командой и чувствовать, чтобы человек был счастлив и в быту (поэтому Билл так часто звонил родителям своих подопечных, что для топов Силиконовой долины точно неожиданно, хотя они бывают молодые).
4) Билл на совещаниях концентрировался всегда на 5-ти главных вопросах, иногда перед совещанием нужно провести небольшой диспут и эти вопросы написать.
5) Билл был широкой души человек и растил сообщество, в книге рассказывают о некоотрых таких сообществах, но он инвестировал сознательно в них свою энергию и деньги, он был сибарит.

Светлана Шевченко
   Салман Рушди Клоун Шалимар   
Великолепная, замечательная, потрясающая книга "Клоун Шалимар" С.Рушди. После нее нужно, наверное, некоторое время вообще не читать худлита, чтобы не портить впечатления. Тем кто боится слишком сильного восточного колорита и неудобоваримого языка - не бойтесь, книга читается на одном дыхании, а колорита ровно столько, сколько нужно, чтобы понять картину мира совершенно чужого практически для всех нас Кашмира. Прекрасно выписанные образы главных и не совсем главных героев - это сильные люди, способные на многое - как любовь, так и ненависть, как чувства, так и поступки. Замечательно показано, как люди разных вер могут дружно жить вместе, и что получается, когда мирных людей превращают в объект геополитических игр. Мирное сосуществование мусульман и индуистов Кашмира напомнило мне похожий мотив из еще одной замечательной книги - "Бескрылые птицы" Л.де Берньера, правда, тут все ближе к нашим дням (хотя, если б не было других сюжетных линий и появившегося потом телевизора) - это было б не так очевидно. Женщины любят, мужчины защищают свою честь, на этом пути не обходится без жертв - вот он, утраченный в вихре глобализации и социальных сетей традиционный, сказочный мир. Это я не к тому, что жаль мне такого мира, просто описано все так мастерски, что жаль всех, и нет полностью правых, и хочется, чтобы сказка не кончалась (а ведь там было сказочно - в совете старейшин деревни было три индуиста, один мусульманин и даже один еврей, и этот мусульманин был одновременно и старостой деревни, и детей - сына старосты и дочь брахмана - поженили по обрядам двух религий, но сказка кончилась).

Валерій Пекар
   Тегілім – Псалми. Коментар рабина Шимшона Рафаеля Гірша   
Псалми Давидові є, скоріше за все, найбільш читаною книжкою в історії людства. Покоління за поколінням протягом трьох тисяч років зверталися до цих віршів і пісень в моменти горя і радості, сумнівів і піднесення, в часи перемог і поразок, скрути й святкування. Сотня поколінь шукала в цих словах підтримку і натхнення, тамування болю і джерело надії. Псалми увійшли до юдейського канону, стали частиною християнської Біблії, а відкриваючи Коран, ми бачимо ті ж мотиви. Псалми стали частиною щоденних богослужінь християн всіх конфесій та юдеїв всіх напрямків. Корені популярності Псалмів треба шукати не лише в їхній літературній яскравості, а в першу чергу в дуже особистісному відчутті Бога й переживанні Його близькості, що надихало протягом сторіч багатьох поетів і філософів.

Але сучасному читачеві, що хоче доторкнутися до справжнього джерела віри і надії, важко буває прокласти шлях через складнощі перекладу та старовинні вислови, відчути первинні сенси та приховані мелодії. Саме тому вважаю великим досягненням видання видавництвом «Дух і Літера» двотомного перекладу Псалмів сучасною українською мовою із традиційними коментарями. До речі, варто зазначити, що традиція друкованих перекладів руською мовою, тобто мовою Русі (державною мовою Великого князівства Литовського) безпосередньо з івриту сягає першодруків XVI сторіччя.

Древні тексти містять багато слів зі складними, багатошаровими та туманними значеннями. Навіть знавцям сучасного івриту буде важко розібратися. Коментарі рабина Шимшона Рафаеля Гірша пояснюють буквально кожне таке слово, кожен рядок, а чудовий переклад Ґедалії Спинаделя та Дзвінки Матіяш зробив їх доступними для сучасних українців. Передмова Митрополита Бориса Ґудзяка розкриває близькість Псалмів кожній людській душі, тож ця книга, сподіваюся, займе достойне місце на книжкових полицях вірян.


Yurii Tsehelnyk
   Тім Брік Шармузіки: За межами Великої Галявини   
Книга «Шармузіки. За межами Великої Галявини» розповідає про цікаві пригоди п’ятьох нерозлучних пухнастих друзів на фантастичних просторах уяви молодого письменника Тіма Бріка. Головні герої книги – шармузіки – нібито досить боязкі та слабкі створіння, наважуються кинути виклик власним страхам і невпевненості та вирушають у ризиковану подорож у невідомий для них, повний небезпек і несподіванок, світ. Усі вони дуже хочуть дізнатися, що знаходиться за межами їхньої рідної Великої Галявини, а поки триває подорож і стаються непередбачувані й надзвичайно цікаві пригоди, з’ясовується, що шармузіки не такі вже й боягузи, що вони охоче беруться за, на перший погляд, непосильні завдання, здатні кинутися рятувати слабших, можуть забути про небезпеку і навіть поступитися власними інтересами, якщо комусь потрібна їхня допомога, а почуття справедливості спонукає героїв книги ще і сміливо протистояти жорстоким та підступним істотам.
Винахідливі, кмітливі, зі швидким, жвавим розумом, шармузіки, однак, не позбавлені і якихось особистих недоліків, що робить кожного персонажа неповторним, справжнім, упізнаваним за яскравими, емоційно забарвленими ознаками. Наприклад, Ціквик – незаперечний лідер, невгамовна цікавість якого і жага до нових відкриттів перетворює його на майже безстрашного ватажка, хоч часом він буває і надто імпульсивним, самовпевненим. Бубик – ненажера, але ж він любить і про інших подбати, а особливо смачно й ситно всіх нагодувати; і нехай Бубик – страшенний боягуз, але за добру вдачу йому багато що й пробачається, до того ж чомусь саме на його бідолашну голову і випадають найкарколомніші повороти подій. Набридик, неповторний шмурський кореспондент, ніколи не забуває про «золоте» редакторське правило на всі часи: «про що не написано в газеті чи журналі, того, вважай, що не було» – а отже, що б там не трапилося, він завжди дістає ручку й нотатника та записує хоча б кілька речень, а також бере ну хоч коротеньке інтерв’ю у когось хай і найменш говіркого, якщо той бідолаха опинився в епіцентрі подій. Люмика та Гайлика, шмурських майстрів-механіків, не можна назвати надто поетичними натурами, готовими одразу поділити й підтримати чий-небудь романтичний порив, однак саме завдяки їх технічному складу розуму шармузіки мають чудові пристрої для пересування по землі, у небі та на воді, прилади для освітлення та обігріву в походах на велику відстань, оснащення для добування їжі та порятунку від негоди, а ще – кмітливість та миттєва реакція винахідників не раз рятує мандрівників у небезпечних ситуаціях та захищає від різних ворогів. І всі разом головні герої книги утворюють таку класну команду, в якій кожен учасник довіряє іншому й покладається та друга навіть більше, ніж на самого себе.

Сайт шармузкіків wwww.sharmuziks.com

Алексей Мась
   Брайан Думайн Як Amazon змінює життя   
Люблю такие книги. Многие начав копать тему, пишут комплиментарные книги. А Джефф Безос при этом то ли добрый, толи злой гений. Автор книги и пытается разобраться. Полезно Amazon для современного мира, или они уже перешли грань, за которой Amazon злая компания, которая уничтожает малый бизнес.

От себя сразу расскажу об основных принципах Безоса:

1) Он считает, что в компании всегда День 1 (работа на максимуме сил), а День 2 наступит тогда, когда компания начнет терять позиции, поэтому нужно его предотвратить.
2) Он считает, что компания обязана своим успехом малым командам. Знаменитые команды до 10 человек, команды “двух пицц”, а именно команды, которые можно накормить двумя пиццами. Именно поэтому все команды в Amazon распределенные и сами принимают решения (и даже штаб квартиры разбросаны по городу)
3) В Amazon работает до черта много людей, при этом Безос считает, что они могут получать не так много и работать на дверях вместо столов (это то, как работал сам Безос когда запускал компанию).
4) Безос не верит в Powerpoint, он считает, что тот отбирает слишком много времени во время презентация на попытку осмыслить нарисованное. Поэтому все проекты в Amazon презентуются пятистраничниками. При этом для новых проектов пятистраничник описывает тот эффект для прессы, если приложение-функция будет запущена.
5) Длинная перспектива - Безос верит в длинную перспективу и строит часы, которые будут бить каждые 10.000 лет в пещере и даже потратил на это 46 миллионов долларов.

А решить Amazon хорошая или плохая компания для рынка - я предлагаю самим. Для этого и читайте книгу. Со своей стороны скажу, что это одна из самых интересных книг, которые я прочел в этом году.
. 1..10 11..20 Ctrl ← 21..30 Ctrl → 31..40 41..50 51..60 61..70