Мережа знайомств для любителів книг


Книжкова Банерна Мережа

Перелік нових рецензій


 1..10 11..20 Ctrl ← 21..30 Ctrl → 31..40 41..50 51..60 61..70 
Olexiy Travnikov
   Тетяна Пахомова "Я, ти і наш мальований і немальований Бог"   
"Де вона, та хитка межа між людською і тваринною частинами душі? Як так легко вона пересувається, що і не помічає людина, як не стало людського в людській оболонці? А може, і помічає, бо піднімає себе у власних очах дурними поясненнями безглуздих вчинків, а там, де важко пояснити звичайну заздрість, гнів, ненависть, вішає табличку інакшості...
Та в момент ненависті приходить затьмарення душі, бо він - ІНАКШИЙ. Слова, слова, слова... Як добре, що вас так багато й вашою пишною одежею люди можуть прикрити ницу сутність своїх істиних думок і вчинків!»
Тут багато є справжності, яка лякає та напружує.
"Люди, яким дана розкішна Божа ласка - можливість здоровими ходити, бігати, підстрибувати, бути вільними у своїх діях, - впадають у депресії чи незадоволення від побутових сварок, від похмурої погоди, не того одягу, пісної їжі, відсутності марципанів, малих грошей чи ще чогось, чого "нема, нема і нема", а "хочеться, дуже хочеться і понад усе хочеться". І починають цінувати те, що здавалося вічним, нерухомим і незмінним, тоді, коли лезо хвороби відтинає від тіла ту Божу ласку чи то стає геть погано."
"Людина без віри - як перкотиполе: несе його вітром хтозна-куди, і всяке сміття на нього намотується."
"Люди отримали правила співжиття - закони Божі - ще тоді, коли не було державних. Хто його зна, чи жили б досі на планеті люди, якби не ці заповіді:кожен би виходив із власної вигоди і свого викривленого власного его, розуміння світу і у страшних сутичках повбивали б одне одного. Треба чинити за ними, навіть якщо вся несправедливість світу б"є по тобі страшним болем, і лишати після себе тільки добрі справи. Людина краще почувається й стає багатшою, коли більше дає, аніж бере."

Olexiy Travnikov
   Джон Бойн «Хлопчик у смугастій піжамі»   
Прочитати варто уже для для того, аби не забувати та не втрачати спритності думати про швидкоплинність життя.
Так-так, саме про його скороминущність…
«Хлопчик у смугастій піжамі» твір з потойбіччя життя, де маленький німецький хлопчик випадково подружився з єврейським…з гетто… І лякає не сам факт війни та жахливість фіналу, а суворість кари, яка спрямовується туди - де її не очікуєш… Чому?! Як так?! Ми волаємо про справедливість до Бога, але чи завжди самі робимо те, чого очікуємо від інших. Неодноразово це питання постає в голові при читанні. А тут воно підсилюється випробуванням дитячих долей та їхньої психіки… Де межа дозволеного? Де те, чого торкатися не можна, а потрібно лишень прийняти як даність… Серце крається, але воно вже сталося…

Olexiy Travnikov
   Грэм Грин Тихий Американец   
…когда на обложке книги читаешь о том, что это “один из самых выдающихся писателей современности”, то взять в руки хочется…даже если ты впервые слышишь имя автора… Грэм Грин и его “Тихий американец” меня заинтриговали…конечно теперь хочется прочесть его нашумевшие “Стамбульский экспресс”, “Комедианты” и “Наш человек в Гаване”. Но это все будет после. А пока же несколько зарисовок и впечатлений. Личных.
Роман совсем не похож на детектив, хотя его элементы явны.
Интересна история взаимоотношений между американцами, британцами, французами во время войны в Индокитае. Нам мало известно об этой части мировой истории, а “слышать мнение британского журналиста” по этому поводу оказывается весьма интересное занятие. Правда. Оказалось что я вообще ничего не слышал о Сайгоне начала 1950х годов.
Несколько цитат, которые заставили отложить книгу в сторону (и не единожды), чтобы просто задуматься, остановиться и поразмышлять…
“Война так часто состоит в том, что ты сидишь и, ничего не делая, чего-то ждешь. Не зная точно, сколько тебе еще отпущено времени, не хочется ни о чем думать.”

Как сильно эти слова задевают нас сейчас, на пятом году войны в нашей стране?
Привыкли ли мы к войне и смерти, которая в это время как-то особенно близка?
И через какую-то сотню страниц резонируют в сердце уже совсем иные размышления автора: “Повседневная жизнь идет своим чередом - это многих спасает от безумия. Даже во время воздушного налета нельзя беспрерывно испытывать страх. Так и под обстрелом привычных дел, случайных встреч, чужих волнений человек ненадолго забывает о своих страхах.”

Ищу новые романы Грина…интересный стиль. Новые открытия.

Павел Ткаченко
   Коломійчук Богдан Готель «Велика Пруссія»   
Детектив. В цілому - читабельний. Певна кількість "роялів у кущах", не такий вже і закручений сюжет, достатньо пласкі персонажі, й намагання наслідувати методи Шерлока Голмса.

Якось так. Читати можна. Але не обов'язково.

Якщо хтось про "дух старої австро-угорщини ві Львові" - тут його майже не знайдеш. Зате є декілька необов'язкових сексуальних сцен із подробицями. Навіщо?

Olexiy Travnikov
   Вікторія Амеліна "Синдром листопаду"   

"Синдром листопаду" я почав гортати в "Інтерсіті", повертаючись до Києва.
Читав про Київ та буреломні 90-і, залишаючи позаду Слов"янськ та Покровськ...і так воно складалося в щось органічне. Такі прості слова вимальовували величезне та різнобарвне полотно пострадянської України.
Понівечена доля хлопчика Кості, який несподівано став сиротою...
Понівечене життя Валєри "Вамби-Мамби", що його цьковано лише за колір шкіри та здатність бути людиною (з часом вона деформується в доволі чудернацьку форму).
"Всі ми звірі - і ті, хто б"є, і биті."
Спотворена янголоподібна Лізка, яку через роки Костя, вже дорослим дядьком, зустріне на Майдані...
А що робить із людиною надмірна емпатія!? Ви бодай-коли задавалися таким питанням?! НІ!? А дарма! Варто би було...бо тоді б ваше життя перетворилося на...
Читайте самі!
Бодай раз в житті треба мати досвід проживання такого твору, оскільки то не просто психоделія, а справжній зріз життя людини - навіть не одної. А цілого покоління.
Так, вона - та людина - може бути безсилою перед владою часу та "сильними світу цього", але залишатися при цьому собою - Особистістю...
"Навчившись співчувати, пробачаєш майже усе. Вже знаєш: кожен, хто видається розумнішим, успішнішим чи - а чому б і ні - щасливим, зсередини виглядає так само, як ти. І б"ється, як рибина - просто об інше скло, в іншому місці-акваріумі або - на іншому поверсі соціальної піраміди. Але точно так само." Влучно? Еге ж...
Багато роздумів, що накочуються, коли перед очима пролітає немало всього, що і сам встиг пережити...
"Хіба співчуття, що спонукає діяти, не єдине, що виправдовує саме існування співчуття?"
Дуже актуально. Перечитайте...

Olexiy Travnikov
   Аттила Могильний «Київські контури. Вибрані вірші»   
Готовий битися об заклад, що більшість з нас ніколи не чули про такого поета - «вісімдестяника». Проте варто би було ознайомитися із творчістю цього київського поета, бо видання відкриває багатогранну любов Аттили до столиці України в найрізноманітних її проявах.
А ще багато тут справжньої українськості, просякнутої духом сучасного міста…
А ще я, особисто, скучив за такою ритмікою слів…

Неначе куля з карабіна,
пішов експрес на Будапешт.

А ось декілька рядків із збірки «Обриси міста»… Мені вони такі справжні, такі соковиті на образи.

Вечорами вони заповнюють місто:
неспокійні північні характери,
буденні в своїх клопотах,
великі в своїй згуртованності.
Тролейбуси пливуть в розгрузлому снігу,
в хвилях ліхтарів і реклам,
тролейбуси з обмерзлими вікнами,
блискучі, іскристі -
люди виходять і заходять,
хочуть узгодити себе зі світом:
нині це - палац крижаний,
наповнений іскрами
і теплом колотнечі людської.

Люди у светрах,
що день віддали плинові ріки,
зараз, після роботи, -
руки в кишенях,
очі, швидкі та блискучі,
придивляються, зважують,
все помітити хочуть:
сніг цей розгрузлий,
машини в заметах,
подвіря заводу
і голоси дзвінкі,
що в повітрі морозному прожекторів світло гойдають.
Затишно їм у цьому світі.
Це їхній світ,
і вони в ньому - великі.

Хочется знати більше про людей, котрі творили сучасну українську літературу, плекали її та пестили в своїх серцях. Цікавою є і стаття про життя поета, написана Іваном Малковичем, другом Могильного.
Сучасна та жива поетика… Цікаво та ново.

Неодмінно треба читати.

Павел Ткаченко
   Генрі Мінцберґ Анатомія менеджменту. Ефективний спосіб керувати компанією   
Классика менеджмента, конечно, но, в отличие от Друкера, и плохо читаемая, и уж очень далекая от жизненных реалий.

Сборник статей или глав из книг автора, сгруппированных в три раздела: о менеджменте, об организационной структуре, и об управляемости организаций.

Первую часть, в принципе, можно прочесть. Особенно для историков развития управленческой мысли. Все статьи/главы сопровождаются авторскими предисловиями, иллюстрирующими разрыв в понимании вопроса между моментом написания статьи, и моментом включения статьи в сборник. Беда в том, что оба эти момента достаточно отдалены по времени от сегодня.

Вторая часть - практически цитата из "Структура в кулаке". Ценность для человека мыслящего представляет общее описание подхода, и последняя глава раздела, где автор выходит за рамки архетипов, и описывает нестандартные форматы, причины их возникновения, контексты их существования. Отдельно отмечу раздел с жизненным циклом организационных форм (совсем не Адизес, но крайне полезно для понимания организационной динамики).

Третья часть - устаревшие что морально, что физически рассуждения об эффективности, управляемости, и будущем мира организаций. После череды мировых финансовых кризисов, геополитических тектонических сдвигов, все эти рассуждения интересны разве что историкам.

Приправьте все это ну уж очень нединамичным стилем изложения (не знаю, кто приложил к этому больше свою руку, автор или переводчик), и решите, хотите ли вы ЭТО читать.

Olexiy Travnikov
   Фредерік Пажак Ван Гог. Іскріння   
Книгу Фредеріка Пажака "Ван Гог. Іскріння" видавництва "Нора Друк" я купив для доньки, яка цінує творчий доробок художника, але закортіло прочитати самому.


В оповідальній формі Пажак описує життя Вінсента з усіма його падіннями та несподіванками та змушує перш за все думати - не скільки про Ван Гога, скільки про власне життя, його швидкоплинність та стандартизованість нормами. До речі, а хто їх встановлює? - На мій погляд відповідь на це питання Вінсент шукав протягом життя.
Непересічний, бунтівний, неординарний та войовничий - саме такі епітети спадають на думку, коли гортаєш сторінки цього видання (до речі, щедро ілюстроване малюнками про життя митця в стилі графічних зображень).
Що змушувало цепеніти та буквально відчувати біль за життя невизнаного при житті генія? Певною мірою його переконання та життєві колізії, які Вінсенту доводилося проходити, а з іншого боку - як наслідок - його філософські ставлення до оточення та власної долі.

"На думку Вінсента, безум нічим не відрізняється від інших хвороб; достатньо змиритися з ним, навчитися терпіти напади, а повертаючись до розуму - жити, як завше."
Змиритися з власним безумом та прийняти його не просто як даність, а як Боже покарання за нестандартність мислення, думок, суспільне вигнання...
"Він хотів розповідати про світ - але про інший світ: у його полотнах немає і натяку на зародження сучасної цивілізації; він схилявся до старого світу селян, єднання з природою. Ніби сам себе виштовхав з-за рамок часу теперішнього."

Нехай нам пощастить жити в своєму часі не чужинцями та вигнанцями, але тими, хто віднайде власний спокій у творінні та реалізується через дари, подаровані Творцем.

Olexiy Travnikov
   Элина Слободянюк Клад копирайтера   
Багато чого можна навчитися від авторки, яка є визнаною в професії не лишень в нашій країні, але і поза її межами.
Особлива цінність для мене - це маса прикладів з історії копірайтингу як явища 20 століття та авторські напрацювання.
Приклади, приклади, приклади із різних сфер застосування таланту Слободянюк.
Але найголовніше - це деталі. Приємні вони тим, що впізнавані, бо взяті із нашої реальності, з сьогоднення.

Тут і про неймінг, як окрему «дисципліну» роботи з рекламними текстами.
Тут і про відшліфовування фраз, речень, про різні засоби художньої виразності - і все відмічаєш, креслиш, робиш закладки, знову перечитуєш, виписуєш і надихаєшся. Правда!

Навіть така «технічна» на перший погляд книга - бо йдеться саме про техніку роботи з текстами для будь-яких копірайторських потреб - може надихати до практичних речей.


Особливо мотивуючим для мене був розділ про редагування тексту, оскільки часто на це не залишається часу, а то й взагалі ним нехтують (принаймні в мене складається таке враження при читанні немалої кількості текстів - і рекламних зокрема).

Я би ще відзначив багато різних аспектів книги - та переказувати її було б просто недоречно, адже 220 сторінок практичної та корисної інформації чекатимуть на кожного, хто небайдужий до слова.

Павел Ткаченко
   Сергей Абдульманов и Дмитрий Кибкало Бизнес на свои. Как построить успешный бизнес без кредитов и инвесторов   
Далеко не первая книга этих авторов о реалиях построения розничного бизнеса в России. Честно, открыто, просто, глубоко, с юмором и контактом с реальностью (чего временами недостает шедеврам от заокеанских/заморских гуру).

Основной акцент - в том, что в построении бизнеса вы рискуете своими деньгами. Это не венчурные инвестиции под идею. Не кредит (который авторы абсолютно резонно рекомендуют использовать в крайне ограниченном круге ситуаций). Это книга о том, как сделать, и о чем подумать, чтобы потом не было мучительно больно. И стыдно.

Пять разделов. Первые три - как практическое пошаговое пособие: по оценке идеи (1), проверке гипотез на практике (2) и практических аспектах открытия вашей первой розничной точки. И не важно, магазин это, или квест-комната, проблематика ждёт вас сходная.

Две остальные - маркетинг и персонал - далеки от научного менеджмента, но ценны практической подтвержденностью. Повод ли это строить на таких историях обобщающие теории? Не знаю. Но принять к сведению стоит. Лучше чужой опыт по цене книги, чем свой по цене квартиры/машины, проданных для открытия вашего бизнеса.

Отличная книга!

 1..10 11..20 Ctrl ← 21..30 Ctrl → 31..40 41..50 51..60 61..70