Мережа знайомств для любителів книг


Книжкова Банерна Мережа

Перелік нових рецензій


 1..10 Ctrl → 11..20 21..30 31..40 41..50 51..60 61..70 
Natalia Vilchynska
   Дженни Андерсон, Пола Шуман Стратегия семейной жизни: Как реже мыть посуду, чаще заниматься сексом и меньше ссориться   
«Стратегия семейной жизни. Как реже мыть посуду, чаще заниматься сексом и меньше ссориться» Дженни Андерсон, Пола Шуман.

Проковтнула у поїздці цю книгу про подружні стосунки на прикладі економічної теорії, побачила її у wishlist декількох знайомих &­#129488;
Щось давненько не тягнуло до книг про стосунки, хоча насправді, мені здається, що я прочитала книгу про економіку, де в якості пояснень використовували інформацію про подружні стосунки &­#129299; На мій погляд, книга цікава, легка, багато пізнавального про економіку для загального розвитку &­#128521;

&­#128204; Про конфлікт подружньої пари через старе страшне крісло, яке дружина відмовлялася викинути.
Проблема: ефект володіння: схильність завищувати вартість своєї власності. Ця поведінкова особливість витікає зі страху втрати: свої речі ми вважаємо більш цінними поруч з їх подібними. І йдемо на всякі крайнощі, щоб не втратити їх.

Ефект володіння змушує нас завищувати ціну на власний товар, але скупитися віддати таку саму суму за тотожний товар. Тому ми вважаємо, що наш палац коштує $420 000, але ми назвемо сусідку несповна розуму, якщо вона сподівається отримати за такий самий будинок хоча б $320 000. І саме тому магазини, що пропонують доставку поштою, сміливо обіцяють не брати кошти за повернення, тому що знають, що варто вам побачити себе в новому костюмі, ви вже не захочете повертати його.

Автори радять, що в момент, коли включається цей ефект володіння, треба навчитися переключати фокус - ставити питання правильно - що ви не втрачаєте крісло, а міняєте його на нову атмосферу в домі. І нагадують, що жодна поступка в сімейному житті не буває безкоштовною - якщо дружина погодиться позбутися свого улюбленого крісла, чоловіку це обов’язково дорого обійдеться &­#128513;

&­#128204; «Достаток та благополуччя - не показники успішності. Оцінити її можна лише у порівнянні з початковими умовами», - слова економіста Річарда Талера. Тобто ми радіємо не тому, що в нас є сьогодні, а тому, що маємо у порівняні з вчорашнім днем. Економісти називають цей стан статус-кво.
Але суть в тому, що хоча ми все порівнюємо з минулим, поки ми не відірвемося від нього, ми не можемо усвідомити теперішнє. Бажаючи повернути «своє минуле життя», ми шукаємо неіснуючу машину часу.

Автори розповідають про подружню пару, в якій чоловік та дружина сприйняли стан лімерентності за свій статус-кво. Вони були пристрасно закоханою парою, але коли одружилися, з часом їх стосунки змінилися. Вони злякалися змін, адже потрапили у відому пастку - їм здавалося, що їх пристрасть буде тривати вічно, хоча насправді це був один із етапів стосунків, яким судилося постійно змінюватися. І переконуючи себе, що треба терміново повернути попередню пристрасть, пара втрачає радощі свого подружжя в даний момент. Замість того, щоб радіти тому, що мають, пара завзято носиться за синім птахом.

Дехто намагається втекти від цієї проблеми, заводячи інгрижку на стороні, котра, як їм здається, допоможе знову відчути себе молодим та сексуальним. Інші розлучаються, сподіваючися знайти когось іншого, з ким вдасться довше зберегти пристрасні стосунки. «А розумні люди сприймають реальність такою, яка вона є».

«Кожній парі, яка приходить до мене на сеанс, найперше я раджу залишити позаду минуле, і говорити про нього заборонено, якщо воно безпосередньо не пов’язане із нинішнім», - каже психолог з книги - Стівен Консол. - «Майже для всіх це дуже важка задача».

Тобто, якщо відпустити стан прив’язаності до минулого, і орієнтуватися виключно на теперішнє, можна продовжувати будувати стосунки і бути щасливим у своєму шлюбі будь-якої митті &­#128521;

Natalia Vilchynska
   Эрих Мария Ремарк Три товарища   
Все, генштальт закрито! Дуже давно, років десять назад, я записала в свій список для обов’язкового прочитання «Три товариші» Еріха Марія Ремарка. Я була ознайомлена з романом ще зі шкільних часів, але, здається, лише із уривками. Щоразу, коли зустрічала цитати з твору, пригадувалося бажання прочитати його уважно, із насолодою. Я дуже поважаю слово Ремарка і мені завжди здавалося, що у цьому романі я знайду щось надзвичайне.
Врешті-решт, я подарувала цій книзі тиждень свого часу, вільного від роботи та сну. І цей тиждень був схожий на якийсь енергетичний сеанс очищення. Сильного напруження та небувалого розслаблення. Повернення до усвідомлення базових цінностей. До метафоричного мислення та буття. До творчості та спалахів фантазій та ідей.

Ну, скажіть, як їм, класикам, вдавалося писати так просто, але наповнено, так гармонійно вплітати реальність в сюжет? Що, коли читаєш книгу, ніби сідаєш в машину часу та переносишся в той страшний післявоєний час, ходиш всюди за трьома товаришами та Пат, і не заважати їх розмовам та думкам. Все бачиш, чуєш, відчуваєш, але залишаєшся невидимим, як вітер із майбутнього.

Natalia Vilchynska
   Джон Бойн «Хлопчик у смугастій піжамі»   
Книга «Хлопчик у смугастій піжамі» Джона Бойна зачепила за серце &­#10084;&­#65039; Чомусь раніше не чула про неї та не знала про екранізацію.

Після прочитання книги, до слова, я проковтнула її, мабуть не наважуся подивитися фільм. Незважаючи на легкий, лаконічний та цікавий виклад думок автора, тема дуже важка. Безтурботне дитинство в епіцентрі всеохоплюючого зла.

Таємничість, якою автор завуалював сюжет в анотації, передається і читачу. Ніби не маєш права розповісти комусь наперед, про що ж ця книга. Мабуть і не варто. Вона коротенька, треба просто брати і читати &­#128591;&­#127995; «Маленький шедевр» (The Guardian) &­#127775;

Павел Ткаченко
   Джеймс Марлон Коротка історія семи вбивств   
Даже фрагментована, написана від імені півтори дюжини персонажів, історія та після-історія, що сталися упродовж 70-90-х років на Ямайці або в США з героями, з якими познайомився читач раніше на Ямайці.

Наркотики, злочини, намагання побудувати своє життя або захистити побудоване. Жодної моралі. Ніяких 200-300 сторінок розповіді. Все це неідеально зібрані фрагменти живої ( = не дуже грамотної) прямої мови, із яких, якщо вам вистачить терпіння на майже тисячу сторінок, складеться щось типу пазла цієї історії...

Композиція спантеличує, неграмотна мова дратує, сексуальні (переважно - гомосексуальні) подробиці обтяжують зайвою інформацією, а лексика цілком виправдовує "18+­" на обкладинці.

А що ви х'тіли? Букера за що-попадо не дають!

Ruslan Zhmachenko
   Массимо Пильюччи Как быть стоиком   
Давно искал книгу типа "Стоицизм для чайников".
Это именно оно. Для тех, кто хочет разобраться в базовых понятиях стоицизма, но тяжело читать стоиков-классиков.
У меня получалось читать с большими паузами "на подумать". Читаешь до ключевой мысли, и 10-15 минут размышляешь. Местами написано сильно сложно, я бы сказал академически. Но большая часть книги - нормальный человеческий язык, с живыми примерами и историями.
Рекомендую всем, кто хочет познакомиться с основами стоицизма.

Татьяна Верба
   Томас Эрл, Ваджид Хаттак, Пол Булер Основы Big Data концепции, алгоритмы и технологии   
Термин «Big Data» впервые ввел аналитик Даг Ланей в 2001 году. В своей работе он писал: «Большие данные — это огромный массив информации, который увеличивается с перманентно возрастающей скоростью и имеет большое разнообразие форматов. Это ценный ресурс, требующий новаторских подходов анализа и обработки. А уж если правильно вычленить из него пользу — появляются безграничные возможности для оптимизации процессов и понимания их сути». Другими словами, главная цель всех усилий в этом направлении — попытаться эффективно обрабатывать массивы разнородной информации и извлекать из них пользу.
Данная книга расскажет более детально о причинах возникновения новых подходов к хранению и обработке данных, с учетом их растущих объёмов и форматов, позволит читателям лучше понимать технические и технологические процессы, которые стоят у истоков Больших данных
Приятного прочтения!

Татьяна Верба
   Гидеон Рахман Истернизация. Подъем Азии и спад Америки от Обамы до Трампа и дальше.   
Еще лет десять назад США выполняли роль мирового полицейского, и ни одно государство не претендовало на их гегемонию. Теперь рядом с всемирно известными брендами Apple, Google все чаще мелькают логотипы Huawei, Xiaomi и других китайских технологических гигантов. Одну из центральных площадей Будапешта украшает огромная неоновая вывеска Bank of China, китайская платежная система UnionPay готова составить конкуренцию Visa и Mastercard.
В книге «Истернизация. Подъем Азии и спад Америки от Обамы до Трампа и дальше» Гидеон Рахман, обозреватель по международным вопросам газеты Financial Times, предлагает взглянуть с высоты птичьего полета на трансформацию – которую некоторые называют катастрофой – мирового порядка после Второй мировой войны. Живым, захватывающим словом он ведет нас по всему миру, начиная с Азии, а затем по Европе, Ближнему Востоку, Африке, Латинской Америке и тому, что он называет «пограничными областями» между Востоком и Западом, включая Украину, Турцию и Венгрию. Порой всего в несколько абзацев автора помещаются поистине огромные территории. Географическая структура книги сосредоточена на вызове Китая Западу и ответе Америки на этот вызов.Главная цель книги – помочь читателям понять, как меняется мир сегодня и как это повлияет на будущее.

Olexiy Travnikov
   Стівен Кінг Про письменство   
Якщо чесно, то це лишень друга книжка Кінга яку я прочитав в своєму житті. І перша не була «Зеленою милею»…
Чомусь мені здається, що саме вона одна з найбільше шанованих у нас. І гадки немаю чому мені так здається!

Але ось ця… «Про письменство…»
Зачаровує не сюжетом чи оригінальною ідеєю, хоча безсумнівно подача є надзвичайною, як на мене. Книга дуже практична!

Дуже практична для тих, хто:
- писав колись, а йому «підрізали крила» (та бажання всередині вас не пропало)
- пише «під подушку» та боїться бодай кому розповісти про своє захоплення письменством
- заробляє на життя копірайтингом та втратив натхнення до створення текстів
- думає що писати це всеодно що висякати носа - «раз і готово….та шо там писати»
- готовий працювати над словом, аби воно якнайвлучніше доходило до читача (чи, бодай, потенційного читача)
- мріє вийти на «великий письменницький шлях» та здобути собі власне місце під сонцем в літературі
- просто готовий писати толкові тексти (навіть коли це звичайний пост у соцмережі)

Як мені шкода, що цей доробок не трапився мені під час навчання на філологічному факультеті університету, бо любов до слова та мовознавства зокрема, у Кінга не просто набір теоретичних не до кінця зрозумілих фраз… Він подає їх як практичні та доступні інструменти для роботи з текстом будь-якого калібру.
Все! Абссолюбно все виявилося потрібним - «перша» та «друга» чернетки, «ящик з інструментами», лексикон, словники, іменники та дієслова… Чому цьому так просто не вчать на філологічних факультетах!!! Чому?! Це питання переслідувало мене від першої до останньої сторінки книги.

Це неодмінно потрібно читати (а, може, навіть, і перечитувати), аби просто почуватися освіченою людиною. Цікаві ще й два списки літератури, які містер Кінг…- ні, не рекомендує іншим. Просто сам прочитав.
І, цілковита згода зі Стіві, писати можна лишень тоді - коли сам багато читаєш.

Павел Ткаченко
   Стефан Гарнье Думай і дій як кіт   
Збірка оповідей, де проводяться паралелі між котячими навичками та здібностями, і людськими (на користь котів, звичайно). Спокій, впевненість, знання чого хочеш, відсутність метушні, настійливість у досягненні свого. Це майже все повчальне з книги. Але є ще багато розважального, як то цитати великих (звісно ж, про котів), тест на вашу котячість, глибокі думки кота, котячий розклад дня і поради по адаптації людського життєвого графіку під котячий, велика кількість кумедних малюнків, і все це - на півтора стах сторінках не дуже щільним шрифтом.

Хороша книжка :-)

Валерій Пекар
   Юрій Винничук Сестри крові   
Це продовження роману «Аптекар», дія відбувається у Львові в часи повстання Хмельницького. Компанія, що тут зібралася, стає все веселішою: чорнокнижник із големом та штучною жінкою-коханкою, поет-вампір, симпатичний чорт, іспанський принц, львівський міський кат, пірат, що є грішником над грішниками, аптекар, що живе під чужим ім'ям із дружиною-відьмочкою, дівчина-лікар у чоловічому вбранні (це її єдиний шанс на професію в ті часи, коли про гендерну рівність ніхто не чув), а також ціла купа найманих вбивць. Втім, всі решта громадян Львова цілком нормальні, хоча у місті часом робляться темні справи, так що хто тут нормальний, ще треба подивитися. Мало того, на додачу до Львова приїжджає ще й Великий Інквізитор — але не за єретиками, а за однією таємничою книжкою.

Хоча роман переповнений вигадками і всілякою чортівнею, але події облоги Львова автор намагається реконструювати ретельно, при цьому розвінчуючи чимало міфів, що кочують з одних історичних книжок в інші, хоча суперечать здоровому глузду і давно мусили бути відкинуті.

Яскраво, гостросюжетно і з гумором, як завжди у Винничука.


 1..10 Ctrl → 11..20 21..30 31..40 41..50 51..60 61..70