Сеть знакомств для любителей книгRuslan Shevchenko
blog (russian): http://rssh.livejournal.com linkedin: http://ua.linkedin.com/in/ruslanshevchenko
 послать сообщение
добавить в друзья
посмотреть список желаемых книг
посмотреть рекомендуемые пользователю книги

Читают то же, что и вы:
 
Andriy Mariyko

 
Алексей Мась

 
Павел Ткаченко

Книги для обмена:
У этого пользователя пока нет книг для обмена
Ruslan Shevchenko

У пользователя нет сводных рецензий
лучшие рецензии : новые рецензии

Наука (3)Художественные (1)Программирование (1)
Бизнес (5)Искусство (3)

 1..10 Ctrl → 11..19 
Ruslan Shevchenko
Мемуары Гротендика, написанные через несколько лет после ухода из математического сообщества (и когда в нем вновь начал пробуждаться интерес к математике)

Книга одновременно и важная и «не для всех», хотя технического знания математики от читателя не требует. (В самом начале есть немного интуиции о топосах и теории мотивов, но это можно спокойно пропустить. ) Еще там «по категорному» иногда описываются последствия и влияние чего-то, а что собственно представляло это что-то — не сказано.

Все книга — кружение вокруг диллем/триллем:

Самодостаточность/одиночество/досада что никто не понимает

Математика как путешествие / передача виденья vs формализация /

Отношения в сообществе / переосмысление своего/чужого поведения / ученики и учители

Медитация / рефлексия мышления

Читать тяжело из-за некоторого однообразия, но оно того стоит


Александр Гротендик. Урожаи и посевы
Ruslan Shevchenko
В оригинале — «Skin in the game». Мне название на английском нравится больше, как устойчивый фразеологизм с глубоким набором ассоциаций. Собственно о книге — хорошая. Заметно меньше повторений, чем в Антихрупкости (https://rssh.livejournal.com/220158.html); можно читать. С содержанием хочется спорить: идея книги — это абсолютизация принципа «skin in the game», и если ваша шкура не в игре, то вы скорее всего неправильно оцениваете риски (другими словами => страховка ведет к рискованному поведению). Так то это так, но с другой стороны — возникновения многих вещей, составляющих нашу цивилизацию, было бы невозможным без смягчения или переноса рисков.

Нассим Николас Талеб Рискуя собственной шкурой. Скрытая асимметрия повседневной жизни
Ruslan Shevchenko
Ця книга про так звані «бірюзові компанії», де немає менеджменту як такого і все побудовано на самоорганізації. Очікування від книги були досить значними, оскільки з одного боку я досить давно цікавився та пробував будувати щось подібне, з іншого боку — знав що ця книга має статус «must read» у будувачів сяючого хипстерского майбутнього. Як і у випадку з реальністю, у мене виникло деяке розчарування (не фатальне).

Кольори: обговорюється відповідність між кольорами і стилем управління — малиновий: магічний, червоний — авторитарний, ... помаранчевий — раціональний, зелений — консенсус ..... ітп. Ну і нарешті бірюзовий — новий стиль, побудований на потребі в самовдосконалені ... Я не скажу, що така класифікація не має змісту: можливо як мнемонічний прийом вона і вдала. Але це не може бути більше ніж мнемонічним прийомом, пошук змісту в таких аналогіях .... навряд чи сильно нас збагатить. Далі, автор будує «висхідний шлях» починаючи з нижчого до вищого. (На мою думку це вже не дуже коректно, все організовувати в одну ланку схоже на прояв поширеного когнітивного викривлення.) Ну і далі є огляд практик декількох «бірюзових» компаній, досить цікавий. Одні практики більш-менш очевидні, інші ні. В цілому — така собі реінкарнація «теорії Y» +­ методи організації взаємодії. Читаючи про практики, які автор зображає як бірюзові (довіра людям, близька ...взаємодія) я згадав і знайшов на полицях іншу книгу (Рей Іммельман: Boss (бесподобный или бесполезный)), де деякі з цих сами практик виводились з протилежних засад (антропологічних — згуртовувати колектив як плем'я)). З іншого боку, сказати що книга ніяка — теж не можна, деякі практики (обов'язковість консультацій; інвестування у вміння домовлятись.. ітд) — гарно мати на увазі і застосовувати там де це є доречним. Єдине — я б все таки назвав такі компанії не «бірюзовими», а «для дорослих» (як на мене — об'єднує ці практики те, що люди взаємодіють один з одним як дорослий з дорослим, без патерналізму)

Але про проблеми, що в свій час були реальними для мене — в книзі нічого не сказано :(. Тобто коли я будував щось таке, то самою першою проблемою — був брак людей, що здатні нести ризики. Тут — організації вже є і вже працюють. Інша проблема — я бачив як людина щось для себе вирішувала і ...як би так сказати: різко змінювала рівень адекватності/поведіну. Таке буває.. Третє — розподіл сфер відповідальності (якби я лаявся щодо кожної речі, яка мені трошки не подобається... )

На мою думку, найбільш ефективним способом управління подібна адхократична модель є у невеликих компаніях, де
1) більшість людей має достатню кваліфікацію, щоб бачити бізнес-процес і оцінювати КТУ
2) в досить «легкому» човні, щоб ситуація коли хтось «стомлюється» — дійсно несла загрозу цьому човну
(та=же Semco, замість розширюватись — створює нове підприємство). До речі, слідкувати щоб кожен бізнес-юніт був таким, може мати зміст як стратегія.

Коли ж ці умови не виконуються — потрібен якийсь інший механізм: внутрішній ринок, тощо...;

А «сделаем так что б всем было хорошо» — щось на кшталт комунізму. До речі, на 471 сторінці цієї книги у назві розділу з'являється «духовність» // перепрошую, якщо когось образив

Фредерік Лалу Компанії майбутнього
Ruslan Shevchenko
Досить відверті (і в той же час — стримані) мемуари. Рекомендую.

(url: https://www.arthuss.com.ua/shop/walk-through-walls )

Марина Абрамович Пройти крізь стіни
Ruslan Shevchenko
Оказывается, аналитический язык Джона Уилкинса был на самом деле, а не выдуман Борхесом.

Обзор искуственных «некомпьютерных» языков: от Джона Уилкинса до эсперанто, ложбана и языка хоббитов. Иллюстрируются задачами лингвистических олимпиад. Естественно, объем книги позволяет только поверхностные «прогулки», но все равно забавно и интересно. Enjoy.

Александр Пиперски Конструирование языков: От эсперанто до дотракийского
Ruslan Shevchenko
Воно.

Все узнаваемо -- київське метро в 6 утра, n-язычие, снобизм, разговоры о смысле жизни. Короче читав би й читав би.

З іншого боку: коли пишеш рецензію, то реалізуєш інстинкт тваринки, що показує іншим -- є там їжа чи ні, тобто чи варто витрачати час на цю книжку (?) І відповідно, це спонукає встати у позу оцінювати автора (та ставитись зверхньо.) Тут так не хочу.
Але як на мене - справжнє

//Купити можно тут: mytets.com.ua/

Лесь Подерв'янський Таинственный амбал
Ruslan Shevchenko
33 Інтервью (або скоріше нарисів про зустічі) з діячами сучасного концепутального мистецтва. Tакий собі, зріз галузевої реальності. Уся книга - ніби іллюстрація до цитати з Грейсон Перрі "Не бійтесь галерей" з наступного допису (див. www.book.ua/review/4063 )


Сара Торнтон. Митці у трьох актах.
Ruslan Shevchenko
Introduction у сучаний стан сучасного мистецтва (ну як сучасний -- починаючи з Дюшана). Адекватна відверта рефлексія.

Характерна цитата:

Є багато точок по всьому світу, на різних рівнях, у різних місцях, різні медіа використовуються для експериментів, і ми живемо в цьому глобалізованому, плюралістичному світі мистецтва, через який перетікають ріки грошей і він так само різний, як і ми з вами. Переважно в ньому крутиться сміття, але так було завжди. Проте дещо в цьому світі абсолютно дивовижне.

Грейсон Перрі. Не бійтесь галерей.
Ruslan Shevchenko
Від Мане до Гьорста та Бенксі. Саме так має виглядати курс мистецтва у загальних ВНЗ. (Проте є прогалини, їх ніяк не уникнути у книзі скінченного об'єму ). Must read.

Головне - що хоч мені вже й запізно, але кілька разів хотілось кинути на деякий час фінтехи та компілятори і піти малювати..

- блог автора: www.bbc.com/news/correspondents/willgompertz
- сторінка оригіналу https://www.penguin.co.uk/b…/182131/what-are-you-looking-at/
- переклад: https://www.arthuss.com.ua/product-page/150-rokiv-suchasnoho-mystetstva-v-odniy-pilyu...

Вілл Ґомперц Що це взагалі таке ? (150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі)
Ruslan Shevchenko
Переклад https://en.wikipedia.org/wiki/The_Power_of_Habit, досить непоганий. Зміст - опис нейрологічного циклу формування, закріплення та зміни звичок. Після прочитання мимоволі починаєшь експериментувати зі змінамі своїх звичок (не знаю - наскільки це надовго). Ще цікава ідея - існування аналогу "звичок" у організацій та схожі методи їх коррекції. У цілому - раджу.

Чарлз Дахігґ Сила звички: чому ми діємо так а не інакше в житті та бізнесі
 1..10 Ctrl → 11..19