Сеть знакомств для любителей книгOlexiy Travnikov
Читаю, іноді ділюся враженнями, шукаю змісту.
 послать сообщение
добавить в друзья
посмотреть список желаемых книг
посмотреть рекомендуемые пользователю книги

Книги для обмена:
У этого пользователя пока нет книг для обмена


Друзья:
 
Володимир Том'юк
Володимир Том'юк
 
Taras Prokopyuk
Taras Prokopyuk
 
Валерій Пекар
Валерій Пекар
 
Алексей Мась
Алексей Мась
 
Сергей Дудик
Сергей Дудик
 
Петр Чернышов*
Петр Чернышов*
 
Павел Ткаченко
Павел Ткаченко

друзей: 10 (смотреть)

Olexiy Travnikov

У пользователя нет сводных рецензий
лучшие рецензии : новые рецензии

Художественные (6)Философия, история (3)Бизнес (3)

 1..10 11..20 Ctrl ← 21..30 Ctrl → 31..40 41..45 
Olexiy Travnikov
Історія Життя і боротьби Василя Стуса - це продовження назви роману «Заборонений».

І зрозуміло те, що це не вичерпна біографія українського поета, а лиш одна з перших спроб в художній формі нагадати про те скільки коштує воля та незалежність нашої країни.

А ще це про те, що за простим словосполученням «право нації на самоідентифікацію» стоять долі абсолютно реальних людей - інтелігенції, митців, літераторів, художників… Не просто мрійливих романтиків, а борців (без пафосу!) - Стуса, Горської, Світличного, Дзюби.

Як хотілося б, аби подібного роду твори потрапляли не просто до шкільної програми, а до всіх та кожного, кому не байдужа Україна - земля, щедра на любов та відважних людей, наділених здатністю любити попри усі виклики реальності та нелюдського оточення.

Символічність образів, з якими стикаєшся на сторінках цього твору, наштовхує на думки про те, що випадковостей не буває, стимулює думати про особисту відповідальність за долю землі та народу, який дав тобі життя. Переживаючи певні миттєвості життя реального патріота (знову ніякої патетики) Стуса, проникаєшся любов’ю та ніжністю до того, що зветься батьківщиною, українською землею.

Думаю про долю багатьох людей, які, як і Стус, власним життям довели, що право на гідність, на власну думку та любов до рідної землі - не високопарні речі, а абсолютна реальність, що відкривається у повсякденні.

Безмежно вдячний авторам за унікальний доробок, що вже надихнув і кінематографістів, але ж слово було спершу - то ж хочу надихнути вас, друзі, до того, аби неодмінно прочитати цей твір та обовязково майте його у власній бібліотеці…для себе, для прийдешніх поколінь.

Заборонений, але не скорений…&­#8232;Це про Стуса, а може…і про український народ…

Сергій Дзюба, Артемій Кірсанов «Заборонений»
Olexiy Travnikov
Кто бы там и что не говорил о способности человека к тому, чтобы «брать ответственность за свою жизнь», но объективным остается факт невозможности этого в принципе.
Мы не можем контролировать происходящие с нами события, поскольку они - вне сферы нашего контроля. И как же тогда с этим быть?

Неужели мы обречены на постоянный стресс и беспокойство!?
Вопрос почти гипотетический, но не совсем так.

Христианская вера дает ответ на множество вопросов - и вопрос беспокойства, как такового, один из них.
Мы обретаем покой не из-за отсутствия проблем, а благодаря осознанию Божьего владычества.
Эта мысль в книге Лукадо основная.

Причина человеческого беспокойства связана не только с нашим несовершенством, а больше с постоянным ощущением виноватости. Автор книги вообще говорит о том, что под маской лихорадочной тревожности скрывается несовершенная проблема вины.
На самом деле тревожность порождена нерешенной проблемой чувства вины.
Непременно стоит прочитать…очень практичная книга.
Не пожалеете.
Ну, и тоже стоит помнить о том, что благодарный человек менее завистлив, менее меркантилен и эгоистичен. Благодарность повышает самооценку человека, улучшает качество его взаимоотношений и сна и в целом увеличивает продолжительность жизни.

Макс Лукадо «Не заботьтесь ни о чем»
Olexiy Travnikov
Цікаво більше знати про розуміння природи людської жорстокості загалом, банальності зла та всього що із цим пов’язано – тоді вам неодмінно варто прочитати Філіпа Зімбардо…Так, саме він автор та дослідник Стендфордського в’язничного експерименту. І «Ефект люцифера. Чому хороші люди чинять зло» саме про це. Майже 600 сторінок звіту про це дослідження з аналізом та описами. Ну, різнобічне та цікавенне дослідження – до перечитування доведеться звертатися неодноразово. Сто процентів. Пару цитат, які торкнулися розуму та примушують задумуватися «Один з найважливіших і найменш визнаних учасників зла – не головний лиходій, а німий хор – ті, хто дивляться, але не бачать, слухають, але не чують. Їхня тиха присутність на сцені лиходійств ще більше розмиваєтуманну межу між добром і злом.» І ще одна: «Для більшості ж з нас віра в спроможність протистояти силам ситуації й системи – лише ілюзія власної невразливості. Парадоксально, але ця ілюзія знеохочує нас бути пильними і робить ще вразливішими до маніпуляцій.»

Філіп Зімбардо «Ефект люцифера. Чому хороші люди чинять зло»
Olexiy Travnikov
Одно из удивительнейших изданий, которое только могло появиться на нашем рынке.
Большое спасибо издательству «Тюльпан» в Одессе за то, что делают доступной такую литературу для украинского читателя.
Чем же так важна и интересна по моему мнению эта книга.

Первое - тем, что написана родителями ребенок которых имеет массу физических особенностей и требует госпитализации, постоянного врачебного ухода.

Второе - это больше, чем просто пособие по уходу за больным ребенком, это открытия людей ищущих ежедневного упования на Бога в том, как проходить такие испытания.

Итак, дети с особыми нуждами, дети с хроническими заболеваниями, дети, которые требуют госпитализации…совокупность всех этих факторов уже само по себе не простое испытание для человека, а если Вам еще необходимо ухаживать за таким ребенком, то ситуация и вовсе не выглядит простой.

Где в таких ситуациях искать помощи и поддержки, ободрения и неустанного упования - только в Боге и в Его обетованиях, утверждают супруги Шрок. И им веришь, поскольку их история - это история верности призванию родительства, история верности Божьих милостей.

Томми Шрок «Надежда, собранная по крупицам»
Olexiy Travnikov
я тішуся з того, що не мав НІЯКОГО уявлення про цей твір до його прочитання…
Випадково обрав на поличці в книгарні. Прізвище авторки підкупило.
Рекомендувати - не знаю. Варто бути досить міцним та дещо зухвалим, аби витримати і дочитати до самого закінчення…
Специфічно та неоднозначно.

Відштовхує ницість, котру авторка (чи героїня?!) бачить в наколишньому. Буквально усюди…. Її немало.
Але, разом з тим, скільки незвичайних відкриттів можна зробити у спостереженнях за навколишнім.
Чого лише вартує: «Це в принципі добре, коли твоє тіло годує рослин. Коли ти стаєш корисним для інших форм життя. Коли тебе можуть прийняти в себе навіть після смерті інші люди. Коли вони можуть відчути, який ти солодкий, м’який і соковитий. Знаючи це, не так страшно вмирати. Може це найкраще, що трапляється з людиною в житті.»

Правда над цим варто пороздумувати? А, може, з кимось і обговорити - за кавою…у Франківську…
Ось декілька сентенцій, тез, що вирують в голові після прочитання…

…багато егоїстичних та дуже, часом, неестетичних фантазій щодо стосунків між чоловіками та жінками&­#8232;…неетичні картини, що описуються із неймовірними деталями…
…тут зовсім немає любові. Ніякої. Зовсім. Ні крихти.
…у бажанні епатажу іноді автори готові заходити дуже далеко

Будьте обережні з книжками, які берете до рук!
Дуже обережні!

Софія Андрухович «Сьомга»
Olexiy Travnikov
Це незвичайний погляд на становлення православної Церкви в Росії, оскільки дослідження зроблене німцем.
Багато уваги автор приділяє стосункам церкви та держави, намагається аналізувати релігійність людей та певні аспекти богослів"я.
Період оохоплений від запровадження християнства в Київській Русі і аж до часів релігійних дисидентів в СРСР.
Неоднозначний погляд, який вартує уваги, а тому зголошуся з автором в тому, що "кожен погляд на минуле завжди є відповідною власною конструкцією..." І в даному випадку так і є.
Варто не забувати, що історія - то звернення до минулих подій і тенденцій, які ну дуже цікаві для розуміння певних реалій сьогодення.
Дослідження закінчується 2009 роком...
Нажаль.
Можливо буде продовження?!

Томас Бремер "Церква та імперія. Нарис історії російського православ'я"
Olexiy Travnikov
Оригинальное название книги The Resolution for Men.
И она для мужчин...
Не для всех, но для тех, кто готов к изменениям. Или даже не готов, но рискнуть не против.
Большинство мужчин уходят из жизни с глубоким чувством сожаления о том "чего не успели, не сделали", но будут и те, кто однажды примет решение жить для самого важного.
Книга о том, как принять решение и почему именно решение - важная часть для мужчины.
Вторая часть книги - это сплошной challenge, поскольку открывает некоторые аспекты жизни Мужчины, который хочет состояться как таковой.
Здесь есть место для размышлений (и решений) для того, чтобы быть главой семьи, являть честь и честность, искать справедливость и быть ответственным, проявляя любовь к жене и детям.
А еще - есть много практических вдохновений о том, как не забывать о взятых на себя обязательствах.
Не поленитесь - может быть одна из самых практических книг для вас в этом году.

Стивен и Алекс Кендрик, Рэнди Алькорн "Резолюция для мужчин"
Olexiy Travnikov
Просто неможливо було мені оминути увагою книгу із такою назвою. Так, читав я її в українському перекладі - і це одна з небагатьох біографій, які мені доводилося опрацьовувати. Тепер їх буде більше.
Неодмінно! Тепер, аби відкривати різні аспекти життя - розумію - треба читати про долі людей.
І хай там як можна ставитися до особистості Інги Арвад, але цікаво спостерігати за перебігом світової історії в контексті саме її шляху…в різних країнах, з різними чоловіками, з неоднорідним світосприйняттям.
Через призму життя данської журналістки та «дами із замахом на світськість» прослідковується дотичність із долями різних людей, які полишили слід в світовій історії. І то є не перебільшення. Кенеді, Гітлер, Едгар Хувер…вам треба продовжувати? Не буду, бо книга таки варта прочитання без усілякого сумніву.

Але ж моменти є…просто зауважте…

«Бути поруч» зі своїм чоловіком - це саме те, що Інга намагалася робити все своє життя, зазвичай шкодячивласним інтересам, мріям і планам.

«…нічого поганого в красивій жінці немає, але для мене важливіше, щоби вона була сердечною та тріпотливою наче метелик, який все ще має пилок на крильцях»


Це будуть особливі 450 сторінок вашого життя. Просто варто їх перегортати…

Скотт Ферріс «ІНГА»
Olexiy Travnikov
Для мене це не була просто «ще одна книга про Черчілля» - це було очікування. Раймунд Претцель – знаний німецький журналіст, який з 1965 відомий книгами про сера Вінстона. Звичайно автор більше схильний зосереджуватися на історії Німецького Райху, але ця робота особлива, бо дає не-англійський погляд на видатну історичну особистість. Легка та доступна мова захоплює та мотивує до прочитання. Що особливо було цікавим – то це простежування потреби зв’язку Черчілля з батьком. Мені просто кинулося в очі. І це до певної міри зворушливо. Одна з «топових фраз» в цьому доробку для мене саме ця: «Політика – це рух, надати речам руху і скерувати рух туди, куди бажаєш, - це головне. І тут треба визнати, що старий Черчілль ще раз таки зрушив усі речі, надав їм могутнього руху.»

Себастіан Гаффнер «Черчілль. Біографія»
Olexiy Travnikov
Как и все предыдущие книги Келлера «Прогулки…» была ожидаемой. Я очень ждал ее перевод, поскольку знаю, что автор всегда глубоко исследует вопрос – предмет своего изучения.
Второе лето кряду именно книги Келлера дают много пищи для ума и размышлений. Чего только стоит сама тема исследования – боль и страдания. На каждой странице есть то, что требует глубокого осмысления и переживания в сердце. Книгу легко разобрать на цитаты, даже если нектороые утверждения вначале будут выглядеть радикальными и требующими усилий для их принятия, осмысления и глубокомысленного переживания лично. «…печаль и скорбь побуждают искать пути к Богу и указывают на ресурсы, которых у нас не было.»
«Мир – это следствие неослабевающего мыслительного процесса, исходя из подтекста вашей веры. Наше мировосприятие - следствие намеренного нахождения в выигрышной позиции.»

Тимоти Келлер «Прогулки с Богом»
 1..10 11..20 Ctrl ← 21..30 Ctrl → 31..40 41..45