Сеть знакомств для любителей книгNatalia Vilchynska
 послать сообщение
добавить в друзья
посмотреть список желаемых книг
посмотреть рекомендуемые пользователю книги

< Вернуться к рецензии

Книги для обмена:
У этого пользователя пока нет книг для обмена
Natalia Vilchynska

У пользователя нет сводных рецензий
лучшие рецензии : новые рецензии

Художественные (1)Обучающие книги (1)

 1..3 
Natalia Vilchynska
«Стратегия семейной жизни. Как реже мыть посуду, чаще заниматься сексом и меньше ссориться» Дженни Андерсон, Пола Шуман.

Проковтнула у поїздці цю книгу про подружні стосунки на прикладі економічної теорії, побачила її у wishlist декількох знайомих &­#129488;
Щось давненько не тягнуло до книг про стосунки, хоча насправді, мені здається, що я прочитала книгу про економіку, де в якості пояснень використовували інформацію про подружні стосунки &­#129299; На мій погляд, книга цікава, легка, багато пізнавального про економіку для загального розвитку &­#128521;

&­#128204; Про конфлікт подружньої пари через старе страшне крісло, яке дружина відмовлялася викинути.
Проблема: ефект володіння: схильність завищувати вартість своєї власності. Ця поведінкова особливість витікає зі страху втрати: свої речі ми вважаємо більш цінними поруч з їх подібними. І йдемо на всякі крайнощі, щоб не втратити їх.

Ефект володіння змушує нас завищувати ціну на власний товар, але скупитися віддати таку саму суму за тотожний товар. Тому ми вважаємо, що наш палац коштує $420 000, але ми назвемо сусідку несповна розуму, якщо вона сподівається отримати за такий самий будинок хоча б $320 000. І саме тому магазини, що пропонують доставку поштою, сміливо обіцяють не брати кошти за повернення, тому що знають, що варто вам побачити себе в новому костюмі, ви вже не захочете повертати його.

Автори радять, що в момент, коли включається цей ефект володіння, треба навчитися переключати фокус - ставити питання правильно - що ви не втрачаєте крісло, а міняєте його на нову атмосферу в домі. І нагадують, що жодна поступка в сімейному житті не буває безкоштовною - якщо дружина погодиться позбутися свого улюбленого крісла, чоловіку це обов’язково дорого обійдеться &­#128513;

&­#128204; «Достаток та благополуччя - не показники успішності. Оцінити її можна лише у порівнянні з початковими умовами», - слова економіста Річарда Талера. Тобто ми радіємо не тому, що в нас є сьогодні, а тому, що маємо у порівняні з вчорашнім днем. Економісти називають цей стан статус-кво.
Але суть в тому, що хоча ми все порівнюємо з минулим, поки ми не відірвемося від нього, ми не можемо усвідомити теперішнє. Бажаючи повернути «своє минуле життя», ми шукаємо неіснуючу машину часу.

Автори розповідають про подружню пару, в якій чоловік та дружина сприйняли стан лімерентності за свій статус-кво. Вони були пристрасно закоханою парою, але коли одружилися, з часом їх стосунки змінилися. Вони злякалися змін, адже потрапили у відому пастку - їм здавалося, що їх пристрасть буде тривати вічно, хоча насправді це був один із етапів стосунків, яким судилося постійно змінюватися. І переконуючи себе, що треба терміново повернути попередню пристрасть, пара втрачає радощі свого подружжя в даний момент. Замість того, щоб радіти тому, що мають, пара завзято носиться за синім птахом.

Дехто намагається втекти від цієї проблеми, заводячи інгрижку на стороні, котра, як їм здається, допоможе знову відчути себе молодим та сексуальним. Інші розлучаються, сподіваючися знайти когось іншого, з ким вдасться довше зберегти пристрасні стосунки. «А розумні люди сприймають реальність такою, яка вона є».

«Кожній парі, яка приходить до мене на сеанс, найперше я раджу залишити позаду минуле, і говорити про нього заборонено, якщо воно безпосередньо не пов’язане із нинішнім», - каже психолог з книги - Стівен Консол. - «Майже для всіх це дуже важка задача».

Тобто, якщо відпустити стан прив’язаності до минулого, і орієнтуватися виключно на теперішнє, можна продовжувати будувати стосунки і бути щасливим у своєму шлюбі будь-якої митті &­#128521;

Дженни Андерсон, Пола Шуман Стратегия семейной жизни: Как реже мыть посуду, чаще заниматься сексом и меньше ссориться
Natalia Vilchynska
Книга «Хлопчик у смугастій піжамі» Джона Бойна зачепила за серце &­#10084;&­#65039; Чомусь раніше не чула про неї та не знала про екранізацію.

Після прочитання книги, до слова, я проковтнула її, мабуть не наважуся подивитися фільм. Незважаючи на легкий, лаконічний та цікавий виклад думок автора, тема дуже важка. Безтурботне дитинство в епіцентрі всеохоплюючого зла.

Таємничість, якою автор завуалював сюжет в анотації, передається і читачу. Ніби не маєш права розповісти комусь наперед, про що ж ця книга. Мабуть і не варто. Вона коротенька, треба просто брати і читати &­#128591;&­#127995; «Маленький шедевр» (The Guardian) &­#127775;

Джон Бойн «Хлопчик у смугастій піжамі»
Natalia Vilchynska
Все, генштальт закрито! Дуже давно, років десять назад, я записала в свій список для обов’язкового прочитання «Три товариші» Еріха Марія Ремарка. Я була ознайомлена з романом ще зі шкільних часів, але, здається, лише із уривками. Щоразу, коли зустрічала цитати з твору, пригадувалося бажання прочитати його уважно, із насолодою. Я дуже поважаю слово Ремарка і мені завжди здавалося, що у цьому романі я знайду щось надзвичайне.
Врешті-решт, я подарувала цій книзі тиждень свого часу, вільного від роботи та сну. І цей тиждень був схожий на якийсь енергетичний сеанс очищення. Сильного напруження та небувалого розслаблення. Повернення до усвідомлення базових цінностей. До метафоричного мислення та буття. До творчості та спалахів фантазій та ідей.

Ну, скажіть, як їм, класикам, вдавалося писати так просто, але наповнено, так гармонійно вплітати реальність в сюжет? Що, коли читаєш книгу, ніби сідаєш в машину часу та переносишся в той страшний післявоєний час, ходиш всюди за трьома товаришами та Пат, і не заважати їх розмовам та думкам. Все бачиш, чуєш, відчуваєш, але залишаєшся невидимим, як вітер із майбутнього.

Эрих Мария Ремарк Три товарища
 1..3