Сеть знакомств для любителей книгAnastasia Adamant
 послать сообщение
добавить в друзья
посмотреть список желаемых книг
посмотреть рекомендуемые пользователю книги

< Вернуться к рецензии

Читают то же, что и вы:
 
Marco Chase

Книги для обмена:
У этого пользователя пока нет книг для обмена


Друзья:
 
Anastasia Adamant
Anastasia Adamant

друзей: 1 (смотреть)

Также в друзьях у:
 
Anastasia Adamant
Anastasia Adamant

Anastasia Adamant

У пользователя нет сводных рецензий
лучшие рецензии : новые рецензии

Художественные (1)Философия, история (3)

 1..4 
Anastasia Adamant
Книга Олександра Гаврилюка «Таємниці минулого козацької Лисянки» присвячена одному з найважливіших періодів в історії Української держави – добі Козаччини. Велику увагу автор приділяє кожному етапу визвольної боротьби, беручи до уваги усіх видатних діячів, що прислужилися розвитку України як справжньої нації, давши змогу її завоювати визнання на міжнародній арені. У книжці докладно описано життя Лисянки з часів її заснування: план міста, фортифікаційні споруди, усі війни, збройні виступи, які так чи інакше були пов’язані з цим містом-фортецею, діяльність визначних державно-політичних діячів. Загалом автор дає змогу повністю зрозуміти історичну добу козаччини з усіма її особливостями.
Книга має три розділи – у першому розповідається про становлення козацького міста-фортеці Лисянки, у другому - про апогей визвольної боротьби – Гайдамаччину, Коліївщину – на її теренах, у третьому – про козацьких нащадків, що своїм життям продовжили велику справу свої пращурів, навіть під владою Російської імперії. Автор використовує елементи фольклору, уривки стародавніх джерел, щоб створити якомога повний, досконалий образ українського козацтва - феноменального явища українського народу. На мою думку, саме це робить цю книгу не схожою на всі інші історичні праці, в яких часто цитуються лише праці інших науковців, а першоджерела залишаються без уваги, проте саме з них найкраще можна дізнатися про ту чи іншу подію, постать, суспільне явище тощо.
Щодо оформлення, мені сподобалося те, що в книзі наявно багато ілюстративного матеріалу, а не просто «сухий» текст. Ілюстрації доповнюють сказане – читач має змогу не лише прочитати опис козацької символіки, битв, гербів, а особисто побачити їх, тобто сприйняти цілісно. Невелике зауваження викликало оформлення змісту: назви розділів надруковані таким самим шрифтом, як і підрозділи, що перешкоджає швидкому пошуку потрібної сторінки. Назви розділів, на мою думку, потрібно було виділити напівжирним шрифтом.
Загалом книга буде цікавою для прочитання не лише для тих людей, що присвятили своє життя вивченню історії, а й для тих, хто хоче поглибити свої знання з історії чи просто захоплюється історією українського козацтва.

Трепитьон Анастасія

Олександр Гаврилюк Таємниці минулого козацької Лисянки
Anastasia Adamant
Рецензія на книгу О.Горобця «Босиком по битому стеклу»
«Босиком по битому стеклу…» - автобіографічний твір Олександра Олександровича Горобця – відомого українського журналіста і редактора «Правда України». Метафорично цю книжку можна назвати працею з новітньої історії України, що писалася не з боку офіційної точки зору влади, мета якої завжди вихваляти свій режим і свої діяння, а з боку опозиції до влади, тому весь твір пронизано прикрими фактам стосунків влади і народу, і зокрема преси як офіційного представника громадян.
У ній описується життя журналіста на тлі життя української преси. Розпал діяльності О.О.Горобця припав саме на буремні часи становлення української державності та свободи думки, якої як такої ще не існувало: перші вибори, перші президенти, перетасовки у владному апараті, пережитки соціалізму в поєднанні з прагненням демократії, корупція, «блат» в органах влади, «домовленості» і «дружба» за розрахунком, наклепи… Нерівна боротьба незалежного видання з провладним драконом на чолі з найвищими посадовцями…У цій боротьбі журналісти наштовхнулися на нездоланні перешкоди, але не падали духом… Перемоги й поразки, відкрита інформаційна війна й як результат непідкорення провладним ідеям - арешт головного редактора «неугодного издания»… Шокуючі публікації, що викривали державні злочини проти громадян, фальсифікації з бюджетом, фінансами, і взагалі безсовісні дії посадовців. Арешт редактора за те, що його видання публікувало резонансні статті, хіба це жарти? Це справжні політичні переслідування.
Книжка складається з трьох розділів. У першому йдеться про початок журналістської діяльності О.Горобця, перешкоди які йому доводилося долати в боротьбі за владу; у другому – про передумови і сам арешт, у третьому – про відчайдушні спроби встановити справедливість, яку врешті-решт вдалося встановити. Загалом основним мотивом твору можна назвати боротьбу правди з владою.
Ця книга відкриває очі читачу на всі ті події, що відбувалися не так давно, багато з читачів були свідками цих подій, проте істинних причин і правди про те, що саме відбувалося, не знають. Вони вірили тим публікаціям, які мали на меті дискредитувати незалежне видання і врятувати слабкий авторитет влади. Звичайно, легше було б повірити в те, що «Правда України» - радянське видання і саме вона гальмує розвиток демократії, а не в те, що верхівка влади, яка на словах бореться за демократичне життя, реально грабує і зовсім не розвиває Україну.
Книжка написана в дуже гарному художньо-публіцистичному стилі і буде цікавою кожному, хто хоче знати правду життя.

Александр Горобец Босиком по битому стеклу
Anastasia Adamant
Книга «Історія української журналістики: становлення та розвиток рекламно-довідкової преси на території Східної України (ХІХ — початок ХХ ст.)» В.Георгієвської та Н.Сидоренко - це монументальна праця з дослідження історії рекламно-довідкової преси на теренах Східної України. Книга призначена як навчальний посібник для студентів, що навчаються за спеціальністю журналістика. Проте не можна не зазначити, що це справжнє наукове видання, у якому автори глибоко досліджують рекламну пресу. Але незважаючи на це, стиль викладу зрозумілий і не складний для сприйняття. До того ж, книга насичена ілюстративним матеріалом. Автори подають приклади рекламних оголошень, перших видань, зображення важливих постатей тощо.
Книга розділена на дві тематичні частини: перша переважно присвячена історії рекламної періодики, побудові рекламних оголошень тощо, а друга – огляду поділених тематично груп рекламно-довідкової преси. У книзі загалом дуже докладно розбирається основні принципи рекламних видань і реклами загалом, підтверджені яскравими прикладами, що дає змогу читачу отримати хоч мінімальне уявлення про старовинні видання. У Додатках наводяться приклади редакційних, рекламних статей, рекламних оголошень тощо.
Книга буде корисною для будь-кого, хто цікавиться журналістицько-рекламницькою діяльністю, навчається на спеціальностях, пов’язаних з журналістикою і рекламою, чи працює у цій сфері.

В. Георгієвська, Н.Сидоренко Історія української журналістики: становлення та розвиток рекламно-довідкової преси на території Східної України (ХІХ — початок
Anastasia Adamant
Все наше життя - ілюзії. І кожен з нас має право жити, як сам того бажає, у своєму власному світі. Цю думку стверджує всесвітньо відомий американський письменник Річард Бах у своєму бестселері "Ілюзії". Головний герой - мандруючий пілот, що заробляє на життя тим, що катає пасажирів на біплані за 3 долари - зустрічає за велінням небес Дональда Шимоду - на перший погляд такого ж "бродягу-пілота", але який насправді був покликати передати Річарду свої вищі знання про життя і світ в цілому. Твір не має конкретного сюжету, але у ньому зображуються, пояснюються й іноді на прикладах доводяться принципи людського життя, якіі не сприймаються пересічними людьми, але які 100% мають рацію, якщо їх глибше вивчити і зрозуміти.
Книжка буде цікава кожному, хто любить заглиблюватися в потаємні кутки нашого буття і хто хоче змінити своє ставлення до життя. Крім того, існує повір'я, що якщо протягом того часу, як читаєш цю книжку, думати про якесь своє заповітне бажання, то одразу, коли дочитуєш її до кінця, воно справджується.

Ричард Бах Иллюзии
 1..4