Сеть знакомств для любителей книгДубина Анастасія
 послать сообщение
добавить в друзья
посмотреть список желаемых книг
посмотреть рекомендуемые пользователю книги

Читают то же, что и вы:
 
Katerina Masyta

 
Світлана Зарицька

 
Bogdana Boychuck

Книги для обмена:
У этого пользователя пока нет книг для обмена
Дубина Анастасія

У пользователя нет сводных рецензий
лучшие рецензии : новые рецензии

 1..1 
Дубина Анастасія
«І ось тут раптом я ловлю себе на думці, що отой головний герой – навіть не Олександр Петрович! Головний герой цієї повісті – сама правда»
Віктор Терен
«Волинянин. Напередодні» - продовження цілісної художньо-документальної оповіді Ярослава Федорчука, яка вже встигла підкорити серця багатьох українців. «Волинянин» - правдива сповідь очевидця, що надає безцінні свідчення, які сприяють формуванню неупередженої, об’єктивної точки зору на історичні події.
У другій частині свого твору Ярослав Федорчук у звичайній , на перший погляд, історії молодого волинянина Олександра глибоко і проникливо розкриває непрості сторінки історії України, подвійне дно подій минувшини.
Головним протиріччям твору стає робота Олександра у партійних структурах, його перебування на найвищих партійних посадах. Головний герой розуміє всю двоякість свого положення, ця неоднозначність не дає йому спокою , рве душу. Але згодом читачу відкриваються реальні мотиви його вчинків. Олександр вірить у те, що скрізь і завжди можна залишатися справжнім українцем, і, таким чином, він приймає рішення «підірвати комуністичну систему зсередини», адже «досягнути більших високих цілей – служінню людям, українській справі – можна було лише, працюючи в партійній структурі, особливо на посаді першого керівника». В книзі дуже детально розповідається про перебування Олександра на партійних посадах, але зрозуміло, що автор зосереджує увагу не на кар’єрному рості героя, а на непохитності його переконань, стійкості його принципів. Звичайно, існують скептики, які не схвалюють дій молодого патріота, не впевнені в чистоті його намірів та взагалі не вірять в те, що він таки зможе чогось досягти. Але, в результаті, ми переконуємося, що Олександр «працюючи у владі, яку він завжди вважав ворожою.., зробив не менше за тих, котрі пішли на відкриту боротьбу з цією владою».
Історія життя молодого патріота з непохитними принципами , вірою, великою душею та внутрішньою силою не може не вразити. Вона пробуджує почуття патріотизму, надихає бути справжніми українцями, боротися за українське , вірити, не здаватися. Я вважаю, що книгу «Волинянин» Ярослава Федорчука дійсно варто прочитати, оскільки без глибокого аналізу тогочасних подій майже неможливо зрозуміти сутність того, що відбувається зараз.

Ярослав Федорчук Волинянин. Книга друга. Напередодні
 1..1