Сеть знакомств для любителей книгAnna Kursenko. подорожній.
Студентка КНУ ім. Т. Шевченка 1 курс, 3 група. Журналістка
 послать сообщение
добавить в друзья
посмотреть список желаемых книг
посмотреть рекомендуемые пользователю книги

Читают то же, что и вы:
 
Ivanka

 
Bogdana Boychuck

 
Таня Літвінчук

Книги для обмена:
У этого пользователя пока нет книг для обмена
Anna Kursenko. подорожній.

У пользователя нет сводных рецензий
лучшие рецензии : новые рецензии

Художественные (1)Философия, история (1)Поэзия (1)

 1..2 
Anna Kursenko. подорожній.
«Я плакав, цілував землю і просив Бога, щоб врятував нас. Та він не хотів»
14-річний в'язень концтабору Аушвіц.


В історії України мали місце трагічні події, які назавжди залишили слід у серці нашого народу.
Про ці події не можна позабути чи майстерно завуальовувати їх, зменшити прояви жорстокості, несправедливості, які панували у ті жахливі дні.
Велика Вітчизняна війна. Жах концтабору Аушвіц. Жорстокість німців.
Все це, зціпивши зуби, витримав наш український народ.
Саме про ці власні переживання пише Данило Чайковський у своїй книзі «Хочу жити». Ця книга є значним літературним доробком автора в жанрі мемуарів, в якій з подробицями показана участь автора в національному українському визвольному русі і після цього перебуванню в концтаборі.
Головними героями розповіді є в'язні «Поганин» (Гнат Тирський, автор), «Кім» (Роман Коваль), «Крук» (Іван Пилипенко), Віра Стельмах та Марко Хмурий. Уся книга складається з окремих історій, які пов'язані з цими героями та концтабором.
У книзі поряд із розповідями про крадіжки хліба, самогубства та спроби до розправи, також є місце і справжній дружбі та коханню.
Автор хотів показати нам, в яких жахливих умовах існували в'язні, серед постійних знущань німців і при цьому ще намагались залишатись людьми.
Дивує і те, що у найважчі хвилини, у в'язнів все одно був присутній оптимізм і віра у світле майбутнє: "Ми житимемо, Таню, ще побачимо волю, рідний дім. Я почую твій радісний сміх, догляну щастя в твоїх синіх очах. І побравшись за руки, підемо крізь юну хуртовину в срібну даль..." Люди підтримували один одного, співчували та цінували те, що просто живуть, навіть у концтаборі: " Головне, друзі, що живемо - тут, у таборі й там, у лісах, де йде боротьба. І будемо жити, бо ми хочемо жити!»
Я рекомендую кожному ознайомитись із цією книгою, хоча б для того, щоб почати дійсно цінувати своє життя.

Данило Чайковський Хочу жити!
Anna Kursenko. подорожній.
«Объездил я в поисках рая
Огромную зону – Союз»
Б.Маріан

На мою думку, професію поета можна порівняти із роботою дантиста. Саме так! Поет видаляє зуби несправедливості, так би мовити лікує «карієс» суспільної байдужості. І, як зубного лікаря, поетів інколи недолюблюють та остерігаються. До арсеналу поета входить слово та щире прагнення змінити світ на краще.
Радянська влада завжди остерігалась людей з незмінною жагою правди у серці. Вона пригноблювала таких людей, намагалась будь-що зломити їх дух, стерти блиск у очах та забрати найголовніше: свободу та здатність писати.
Багато письменників та поетів постраждало у ті жахливі часи. Ця зла доля не оминула і такого талановитого молдавського поета та журналіста як Борис Мариан.
Ця людина пройшла весь жах радянського табору з високо піднятою головою. Аніякі знущання радянських катів не змогли відібрати у нього жагу до правди.
І ось, наче й забулись ті жахливі часи. Перед очами вже не стають ці сірі стіни табору.
З під пера Бориса Мариана виходить збірка віршів та мемуарів «Нить моей Ариадны». Авжеж, це не перша книга поета. «Нить моей Ариадны» є сьомою книгою автора, яку побачив світ.
Коли я читала цю книгу, одразу помітила наскільки пристрасний кожен вірш. Рядки ніби пропитані емоціями, вони б’ють через край.
Окрім віршів з таборів та нових віршів у збірник також увійшли мемуари «Записки блатного студента». А також вірші п’ятьох друзів, поетів з таборів.«Пускай эта публикация будет моей данью братской памяти всем лагерным поэтам», - пояснив автор.
Людині, яка хоче відкрити для себе щось нове, впустити у себе долю нових емоцій та хвилювань - я рекомендую ознайомитись з цим чудовим збірником.
Я впевнена, кожен читач знайде в ній щось нове для себе. Те, що допоможе знайти йому вогник правди у такому незбагненому вихорі чудес, як наше життя.

Борис Мариан Нить моей Ариадны
 1..2