Сеть знакомств для любителей книгВалерій Пекар
Entrepreneur. Pragmatic. Researcher. Lecturer. Reader. Thinker (from time to time).
 послать сообщение
добавить в друзья
посмотреть список желаемых книг
посмотреть рекомендуемые пользователю книги

Читают то же, что и вы:
 
Taras Prokopyuk

 
Алексей Мась

 
Игорь Манн

Книги для обмена:
У этого пользователя пока нет книг для обмена


Друзья:
 
Алексей Мась
Алексей Мась
 
Татьяна Жданова
Татьяна Жданова
 
grinuova
grinuova
 
Elena Konovalova
Elena Konovalova
 
Vita Kravchuk
Vita Kravchuk

друзей: 5 (смотреть)

Также в друзьях у:
 
Алексей Мась
Алексей Мась
 
Татьяна Жданова
Татьяна Жданова
 
grinuova
grinuova
 
Taras Prokopyuk
Taras Prokopyuk
 
Vita Kravchuk
Vita Kravchuk
 
stasparshin
stasparshin
 
Татьяна Верба
Татьяна Верба

Валерій Пекар

Сводные рецензии:
Інтегральна бібліотечка

лучшие рецензии : новые рецензии

Художественные (17)Философия, история (41)Бизнес (25)
Обучающие книги (10)Книги о путешествиях (1)

 1..10 Ctrl → 11..20 21..30 31..40 41..50 51..60 61..70 
Валерій Пекар
Писати історію минувшини набагато легше, ніж історію сучасності, що проминає перед очима просто зараз: адже історія потребує певної віддаленості, відстороненості. Але як бути, коли теперішні дні настільки поворотні, що потребують негайного осмислення, поки ще не пізно? Така історія не може постати як лише нагромадження фактів, її треба писати навколо цінностей, що позначають лінії напруги наших днів.

Саме таку історію 2011-2016 пише видатний історик Тімоті Снайдер. Він розгортає події, що відбувалися на наших очах, часом за нашою особистою участю, — але розсуває рамку подій, щоб вона охопила Росію та Україну, країни Євросоюзу та США. По суті вийшла історія російської експансії, історія протистояння двох систем цінностей. Третій і четвертий президентські терміни Путіна, Крим і Донбас, криза біженців та підйом праворадикальних рухів в Європі, кібератаки та Russia Today, перемога Трампа та Брекзіт — все це, як доводить автор, є складовими одного процесу, який можна було би назвати війною Росії проти Заходу.

Права людини, правонаступництво влади, співпраця держав, право змінити історичну траєкторію країни, правдивість інформації, соціальна справедливість — ці шість чеснот протистоять у книзі тоталітарізму, занепаду інституцій, імперській політиці, незмінності історичної долі, брехні та олігархії. Підхід, заснований на чеснотах, можна назвати реальним історичним процесом. Протилежний підхід Снайдер називає «політикою вічності», показуючи, що вона є нічим іншим, як фашизмом. Російським фашизмом, ідеологом якого є улюблений філософ Путіна Іван Ільїн.

Але «політика вічності» стала можливою лише тому, що Захід потрапив у полон іншої хибної системи поглядів — «політики неминучості», яка вірить у неминучість прогресу та перемоги свободи і демократії, у «кінець історії». Автор жорстко викриває соціально-політичні проблеми Європи й Америки, показуючи, як на них паразитує Росія. Сміливо можна назвати «Шлях до несвободи» однією з найважливіших книг наших днів.


Тімоті Снайдер Шлях до несвободи: Росія, Європа, Америка
Валерій Пекар
Наш мозок, натренований тисячоліттями еволюції, влаштовує з нами неймовірні ігри, примхливо крутячи нашим життям на свій лад. Ми звикли йому довіряти, адже для нас нема нікого ближчого і ріднішого за нього. Але чи можна йому довіряти?

Деніел Канеман, один із найвідоміших дослідників світу, психолог, що отримав Нобелівську премію з економіки, розкриває перед нами секрети мислення — точніше, двох мислень, які дивним чином поєднуються в нашому мозку. Інтуїтивне та усвідомлене мислення живуть поруч, але по різних законах, постійно поєднані у стані суперечки, якої ми не помічаємо. Тиск і невизначеність, брак часу і попередній досвід, втома і концентрація, суспільні норми тощо змінюють баланс сил у цьому протистоянні. Книга відкриє перед вами десятки неймовірних ілюзій, упереджень та дивних ефектів, які ми вважаємо власними рішеннями вдома і на роботі, в магазині та на виборчій дільниці.

Легкий стиль у поєднанні з глибиною зробив цю книгу бестселером в різних країнах. Після прочитання книги Канемана ваш наступний рік точно буде успішнішим.


Деніел Канеман Мислення швидке й повільне
Валерій Пекар
Це другий том видатної двотомної праці одного з найбільших мислителів сучасності. Перший том «Витоки політичного порядку» був присвячений історії — від давніх давен до початку політичного модерну. Другий том — це, власне, про сучасність. Що відбувається з політичними системами у сучасному світі? Чому в одних країнах реформи вдаються, а в інших провалюються? Чому так важко подолати корупцію, і як все ж таки це зробити? Чому часом занепадають державні інституції навіть у добре розвинених демократіях?

По суті, це настільна книга реформатора, що працює в парламенті або уряді, корисна також громадським активістам та підприємцям. Побудова інституцій сучасної держави, економічний розвиток, функції політичних партій, зростання популізму, завдання громадянського суспільства, загроза диктатури, соціальна мобілізація, переваги і вади бюрократії, реформа публічного управління, різновиди корупції та її подолання, національна ідентичність, демократія та середній клас — всі ці ключові поняття детально розглянуті та підкріплені десятками прикладів з усіх куточків світу.

Енциклопедичний характер книги робить її унікальною. Досвід інших держав може стати в пригоді, дати корисні моделі та джерело натхнення, але будувати українські інституції доведеться українцям, і це завдання для всього суспільства, а не лише політиків та чиновників, підкреслює автор у зверненні до українського читача.


Френсіс Фукуяма Політичний порядок і політичний занепад. Від промислової революції до глобалізації демократії
Валерій Пекар
Маємо першу книгу цього видатного мислителя сучасності, видану українською. Фукуяма взявся зробити те, що не вдалося півстоліття тому його наставнику Самюелю Гантінгтону, а саме — розробити загальну модель суспільно-політичного розвитку.

З книжок провідних світових економістів ми вже знаємо відповідь на запитання, чому одні нації багаті, а інші бідні: тому, що одним вдалося побудувати ефективні інституції, а іншим ні. Залишається відкритим питання, чому і яким чином одним вдалося, а іншим ні. Ми приймаємо інституції як належне, не маючи й гадки, звідки вони взялися. Яким чином виникли і набули нинішніх форм різні держави, політичні структури, правові системи, військові організації, церкви тощо? Начебто зрозуміло, що інституції розвинених країн мусять бути наслідувані країнами, що розвиваються, але яким чином ті перші їх створили, і чому в цих останніх нічого не виходить? Чому часто держави виявляються слабкими і неспроможними, і як цьому зарадити?

Книга охоплює велику кількість суспільств та епох, жодним чином не концентруючись на Європі: багато уваги приділено Китаю, Індії, ісламському світові. Фукуяма виділяє три стадії політичного розвитку: державність, верховенство права, підзвітне урядування, і детально й послідовно їх розглядає.

Книга Фукуями надзвичайно корисна тим, хто хоче розібратися, що робити Україні, як їй перемогти традиційні кланові системи відносин та олігархічних збирачів ренти, чому важливо мати національну бюрократію та як збалансувати систему політичних інституцій. Це довге читання, але вашою винагородою буде розуміння широкої картини соціально-політичного розвитку світу — від первісних племен аж до сучасних політичних націй.


Френсіс Фукуяма Витоки політичного порядку. Від прадавніх часів до Французької революції
Валерій Пекар
Ця книга буде корисна не лише підприємцям та менеджерам, а всім, хто працює в будь-яких організаціях, і навіть, як не дивно, фрилансерам-одинакам. Це не випливає із назви книги, яка наштовхує на думку про величезні корпорації, але насправді йдеться про будь-які організації — бізнесові, громадські, політичні, релігійні, військові тощо, які всі повторюють у своєму розвитку одну й ту саму траєкторію.

Іцхак Адізес — напевно, найпопулярніший гуру менеджменту. Зазвичай гуру народжують в молодості одну ідею і потім все життя її успішно експлуатують. Не такий доктор Адізес: побудувавши багато років тому теорію стилів менеджменту («управлінських вітамінів»), він не зупинився на цьому і досліджував життєвий цикл організацій, включаючи відповідь на питання, які вітаміни на якій стадії наявні та потрібні. Потім він приступив до питання, як ефективно проводити зміни в організаціях, розробивши концепцію CAPI (злиті воєдино влада, повноваження і вплив). Все це і дещо інше є у книзі, основна ідея якої — змінами можна управляти ефективно.

Я вперше прочитав цю книгу вже після того, як пізнав на собі багато стадій життєвого циклу організації. Тому все було знайоме й особисте, а деякі діалоги збігалися майже дослівно. На кожній стадії ви зустрінетеся з проблемами, каже доктор Адізес. Частина з цих проблем нормальні, а частина ненормальні. Він докладно пояснює, що робити і чого не робити. Можна знайти правильні рішення методом проб і помилок. А можна прислухатися до порад Учителя. Ніколи не пізно вступити на те, що Іцхак Адізес називає Оптимальним шляхом. Рекомендується підприємцям і менеджерам, громадським діячам і політикам, тим, хто управляє, і тим, ким управляють, — щоб розуміти себе, тих, хто вище, нижче та збоку, та життєвий шлях будь-якої спільноти, яку люди створюють заради досягнення своїх цілей.

Іцхак Адізес Управління життєвим циклом корпорацій
Валерій Пекар
Пошук сенсу життя — характерна риса нашої епохи. Раніше сенс життя можна було отримати з традиційної релігії або із загальноприйнятої ідеології. Тепер із цим доводиться справлятися самостійно. Втім, можуть допомогти друзі, адже для пошуку сенсу потрібен співрозмовник, але чи в кожного з нас є друзі, що здатні допомогти віднайти сенс життя? Ця книга — такий співрозмовник.

Це книга для тих, хто відчуває, що губить себе у вирі щоденних подій, зобов’язань та звичок. Це книга про пастку стабільності, культуру дорослішання, подорож героя, зустріч зі страхом, відносини з майбутнім.

Навіщо тоді у назві слово «маркетинг»? Тому, що будь-які рішення стосовно себе, свого життя і свого майбутнього нічого не варті, якщо вони не втілені. Все починається всередині, у нашому внутрішньому світі, — але врешті має виходити назовні. І там, у зовнішньому світі, є свої закони і правила, ресурси та обмеження. Маркетинг — це, по суті, деталізована практика досягнення цілей після того, як прийнято головні рішення. Традиційні підходи з маркетингу, виявляється, добре працюють для того, щоб не лише переосмислити своє життя, але й втілити ці нові віднайдені сенси у реальність.

Ця книга була видана незвичним способом — через краудфандінг, тобто передплату читачами. І це само по собі надзвичайна подія, що є ознакою дорослішання нашого суспільства.

Тетяна Жданова Сенс життя та його маркетинг
Валерій Пекар
Зазвичай історію пишуть про формальні інституції: держави, церкви, корпорації тощо. Це зручно, адже вони залишили по собі чималі архіви. Але не менше важать неформальні, неієрархічні, горизонтальні, часто невловимі структури, й історик Ніл Ферґюсон (вже знайомий українським читачам за "Цивілізацією" та "Еволюцією грошей") взявся їх системно дослідити, від конкістадорів до масонів, від просвітників до Аль-Каїди, від Ротшильдів до пропагандистів Брекзіту. Чи праві прихильники теорії змов? Читайте і дізнаєтеся.

Вертикалі та горизонталі, ієрархії та мережі знаходяться у вічному протистоянні. Ієрархії перемагають в епохи стабільності, але в часи фазових переходів (отже, й нині) мережі знову беруть гору. Технології лише роблять щоразу потужнішими обидві великі сили світової історії -- вежі та майдани, ієрархії та мережі.

Ніл Ферґюсон Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку
Валерій Пекар
Між 1933 та 1945 роками на теренах Польщі, України, Білорусі та країн Балтії було вбито 14 мільйонів людей, які не були солдатами. Вони не тримали у руках зброю і не стали жертвами бойових дій. Їх убили не на війні. Їх убили в результаті великих спланованих операцій із винищення цивільного населення, які розв’язали радянський та нацистський режими. Неймовірні масштаби Голодомору та Голокосту затьмарили інші, менші фрагменти цієї історії: заморення голодом мільйонів радянських військовополонених, розстріли сотень тисяч поляків, радянський Великий терор 1937-38 тощо. Все це не окремі трагедії, стверджує американський історик Тімоті Снайдер, — а частини однієї величезної трагедії на теренах, названих ним Кривавими землями.

Радянський та нацистський режими, попри ідеологічні непримиренності та різну механіку масових вбивств, виявляються дуже схожими в їхніх причинах та мотиваціях. До того ж, вони постійно розв’язували руки один одному: наприклад, після радянських жахіть багато українців вважали німців визволителями. Місцеві колаборанти співпрацювали по черзі з обома режимами, не поділяючи ідеологію жодного з них. Наявність зовнішніх ворогів створювала можливість придумувати і знищувати внутрішніх. В обох випадках масові вбивства підкріплювалися не лише ідеологічними аргументами, а й економічною раціональністю, та передбачали створення перекрученої правди. Нацисти знищували етнічні групи, але часом і соціальні; більшовики знищували соціальні групи, але часом й етнічні, попри інтернаціоналізм на своєму прапорі. Масштаби трагедії могли бути більшими: лише поразка Гітлера вберегла східних слов’ян від німецької машини смерті, а смерть Сталіна — радянських євреїв від масового терору.

Снайдер стверджує: весь світ дотепер звично пояснює трагедії Кривавих земель у логіці міфів, які придумали і нав’язали Сталін та Гітлер. Ці трагедії не були відхиленням від історії — вони були самою історією, а значить, ми не захищені від її повторення. Наш обов’язок — не давати Сталіну та Гітлеру посмертних перемог, а для цього мусимо розібратися, що саме, чому і як сталося на Кривавих землях. Не кажучи вже про те, що ті події дотепер визначають наше життя.

Тімоті Снайдер Криваві землі. Європа між Гітлером і Сталіним
Валерій Пекар
Марксисти забороняли і замовчували цю невелику книгу, написану у 1903-1904 роках, як підривну щодо їхньої ідеології; натомість антимарксисти робили з неї майже прапор своєї боротьби, звідки й виникло протистояння марксистів і «максистів». Ні те, ні інше невірно. Скоріше Вебера треба вважати одним із перших інтегральних філософів, який показує складний взаємозв’язок і взаємовплив різних аспектів людського життя — технологій, економіки, мислення, релігії.

Чому одні країни стрімко розвиваються, тоді як інші, маючи доступ до тих самих технологій, гальмують? У наш час, як і сто років тому, звично скаржаться на «менталітет», але що би це означало? Вебер показує, як протестантська Реформація створює нову парадигму мислення, з іншою етикою та мораллю, іншими уявленнями про сенс життя, роль і призначення людини, ставлення до праці та навчання. Важливо, що йдеться не про більшу, а про меншу свободу, певним чином про аскетизм життя, — але прихильники такої парадигми люто захищають свою несвободу, бо вона дає їм незрівнянно більші можливості розвитку і збагачення.

Вебер гостро критикує капіталізм, але водночас доводить його необхідність і більшу продуктивність. Він чітко розрізняє буржуазний промисловий капіталізм, притаманний епосі модерну, та грабіжницько-авантюрний «капіталізм» минулих епох. Викладені сто років тому аргументи Вебера дивним чином звучать доречно і своєчасно в Україні ХХІ сторіччя, яка застрягла в традиційному мисленні та економічному укладі. Боротьба раціоналізму з традиціоналізмом відбувається тут і зараз, тому Макс Вебер є надзвичайно актуальним для нас.


Макс Вебер Протестантська етика і дух капіталізму
Валерій Пекар
Чому все ж таки, маючи неабияку працьовитість і хист, українці такі бідні? Що ми робимо не так? Чому економічні прориви вдалися іншим європейським народам, але не вдаються нам? Чим ми відрізняємося від них?

Сучасна економічна наука знає відповідь, хоча вона сильно не сподобається багатьом. Причина в нас самих, у наших переконаннях, звичках, стереотипах, ілюзіях та неформальних інституціях. Вони виникли не випадково: вся наша історія сприяла тому, щоб ці звички та інституції розвинулися і самопідтримувалися. Інакше український народ не дожив би до незалежності. Але тепер вони стають на заваді стрімкому та сталому економічному зростанню. Завдяки ним ми вижили, завдяки ним ми тепер бідні.

Ми знаємо з книжок, присвячених особистісному розвитку, що будь-яка людина може позбутися будь-яких хибних і шкідливих звичок. Але чи може це зробити цілий народ? Історія різних «економічних тигрів» на всіх континентах доводить, що так.

Ця маленька книжечка провідного українського економіста Володимира Дубровського є надзвичайно корисним посібником для всіх нас. Українське економічне диво можливе, треба лише знати і захотіти.

Володимир Дубровський Від гідності до успіху. Як побудувати економічне диво на українському ґрунті
 1..10 Ctrl → 11..20 21..30 31..40 41..50 51..60 61..70