Сеть знакомств для любителей книгВалерій Пекар
Entrepreneur. Pragmatic. Researcher. Lecturer. Reader. Thinker (from time to time).
 послать сообщение
добавить в друзья
посмотреть список желаемых книг
посмотреть рекомендуемые пользователю книги

Читают то же, что и вы:
 
Taras Prokopyuk

 
Алексей Мась

 
Игорь Манн

Книги для обмена:
У этого пользователя пока нет книг для обмена


Друзья:
 
Алексей Мась
Алексей Мась
 
Татьяна Жданова
Татьяна Жданова
 
grinuova
grinuova
 
Elena Konovalova
Elena Konovalova
 
Vita Kravchuk
Vita Kravchuk

друзей: 5 (смотреть)

Также в друзьях у:
 
Алексей Мась
Алексей Мась
 
Татьяна Жданова
Татьяна Жданова
 
grinuova
grinuova
 
Taras Prokopyuk
Taras Prokopyuk
 
Vita Kravchuk
Vita Kravchuk
 
stasparshin
stasparshin
 
Татьяна Верба
Татьяна Верба

Валерій Пекар

Сводные рецензии:
Інтегральна бібліотечка

лучшие рецензии : новые рецензии

Художественные (16)Философия, история (34)Бизнес (20)
Обучающие книги (10)

 1..10 Ctrl → 11..20 21..30 31..40 41..50 51..60 61..70 
Валерій Пекар
Цю книгу одного з провідних дослідників шимпанзе буде важко читати двом категоріям людей: атеїстам та релігійним людям. Атеїстам буде нелегко погодитися з тим, як автор змальовує величезну й незамінну, на його погляд, роль релігії у суспільстві. Вірянам натомість буде важко прийняти результати наукових досліджень, що свідчать: мораль, поява якої традиційно пов'язується з релігією, насправді існує вже у великих мавп, наших родичів.

Дослідження, проведені в усьому світі з вищими приматами -- шимпанзе та бонобо (останніх ще називають карликовими шимпанзе, хоча це окремий вид із дуже відмінною поведінкою), свідчать: емпатія та турбота, співпраця та прагнення справедливості, соціальні норми та виховання малечі в їх руслі, уявлення про належні й неналежні вчинки, альтруїзм, винагорода за добру поведінку та покарання за погану -- всі ці й інші риси, які люди звикли приписувати виключно собі, характерні й для найвищих приматів.

Лише зрозумівши, які наші риси єднають нас з котами та собаками, мавпами та слонами, ми можемо виокремити те, що є власне людським у людині. Є щось у нас, чого немає ні в інших високорозвинених ссавців, ні у штучного інтелекту, -- оце і є людським. Останні наукові дослідження та розробки посувають старі уявлення про людину, тож нам потрібно їх оновити -- інакше будемо жити, не маючи уявлення про самих себе.

Франс де Вааль Мораль без релігії. В пошуках людського у приматів
Валерій Пекар
Я не люблю читати біографії великих менеджерів і підприємців, тим більше автобіографії. Сам не читаю й іншим не рекомендую. Вони зазвичай прикрашені й нудні та занадто підсолоджені або, навпаки, дуже прісні. Але автобіографічна книга Тоні Шей інша: вона приносить щастя, як і обіцяно в передмові.

Потрібно сказати пару слів про Тоні. Це геніальна людина, що опинилася у потрібному місці в потрібний час. Через кілька місяців після закінчення університету він створив компанію Link Exchange, яку через 4 роки купила Microsoft за 265 млн. доларів. Потім Тоні створив незвичайний інтернет-магазин Zappos і через 10 років досяг обороту в 1 млрд. доларів. Тоді ж Zappos був куплений Amazon більше ніж за мільярд.

Це все зовнішня історія, яка перебуває ніби на другому плані. Тоні пише не стільки про те, що він робив, скільки про те, що він думав, відчував і переживав. Він не справляє враження великої людини. Швидше це людина, яка завжди залишалася вірною собі, робила те, що вважала правильним, і тому була щаслива.

В устах Тоні «корпоративна культура», «якість обслуговування клієнтів», «турбота про розвиток персоналу» не здаються нудними абстракціями. Це реальне життя молодих веселих хлопців і дівчат, які вірять в те, що роблять, і тому кайфують — і від процесу, і від результату. Кожен із нас хотів би так жити, мати таких співробітників, працювати в такій компанії.

І це можливо. Власне, за словами Тоні, він написав книгу, щоб зробити такий підхід доступним всім. Щоб ставити за мету не Статки, а Снагу і Сенс (в оригіналі — Profits, Passion and Purpose). Що ж, будемо прагнути. Дякуємо, Тоні.

Він пішов раптово у 46 років через нещасний випадок. Але такі люди не помирають. Вони живуть у нашій пам'яті, розмовляючи з нами щодня, і світять нам у темряві з тих орбіт, куди заносить їхні душі.

Тоні Шей Доставка щастя. Шлях до прибутку, задоволення і мрії
Валерій Пекар
Українці споконвіку поділяють і передають із покоління в покоління цінності, що лежать у підґрунті підприємництва: індивідуалізм, чесна праця, гідність тощо. Тож ми мали би бути країною бурхливого підприємництва, країною мільйонів дрібних господарів із власними садками вишневими коло хати. Чому ж так не вийшло? Тільки не треба про державу та податки, бо інші держави на тому самому етапі трансформації нічим не кращі. Проблема всередині нас. І ця проблема називається — страх першого кроку.

Книга Ольги Гуцал заповнює неймовірно важливу нішу, адже у нашій країні підприємців першого покоління є надзвичайна потреба у мудрому й виваженому викладі особистих уроків бізнесу. Усвідомити, запакувати й викласти ці уроки для широкого загалу — великий труд, на який поки що мало хто спромігся. Адже це потребує, окрім мудрості, ще й чесності та інтелектуальної сміливості, щоб не вийшло, як у відомій приказці, «прожив цікаве життя, є що згадати, нема чого розповісти онукам».

Авторка, ґрунтуючись на особистому більше ніж 30-річному досвіді підприємництва, проводить читача через всі стадії життєвого циклу бізнесу, так схожого на людину: зачаття, вагітність, народження, немовлячий вік, дитинство, юність, зрілість, старість… Проводить через всі сумніви, важкі моменти прийняття рішень, коливання, помилки, перемоги і поразки. Цінність цього досвіду незмірна, але мова дуже проста. Це не MBA, це життя.


Ольга Гуцал Якщо стрибнули, то гребіть. Як народити і зростити бізнес, який сподобається вашим онукам
Валерій Пекар
Пожалуй, это самая популярная (и компактная) книга одного из ведущих философов современности, автора более 30 книг, поэтому ее можно рассматривать как введение в интегральный подход. Название «Теория всего» отражает стремление автора интегрировать весь комплекс накопленных человечеством представлений в сфере науки, религии, искусства, морали и духовности в единую непротиворечивую систему, что, собственно, и составляет суть интегрального подхода.

Автор знакомит читателя с идеями психологии развития и показывает на множестве примеров, как они развертываются в эволюцию всех сфер человеческой жизни, а также убеждает в том, что человечество давно знакомо с этими идеями, поскольку они нашли отражение практически во всех духовных традициях Востока и Запада. Книга позволяет разобраться со всеми основными понятиями интегрального подхода — стадиями (уровнями), линиями развития, состояниями, типами и квадрантами. Большое внимание уделено вопросам соотношения науки и религии, а также дается обзор применения интегральных идей в политике, управлении, медицине, образовании, экологии и т.д. Отдельная глава посвящена критическому анализу и полемике с Ф.Фукуямой, С.Хантингтоном, Т.Фридманом, Р.Белла и другими ведущими мыслителями современности, а также ключевыми американскими политологами.


Кен Уилбер Теория всего. Интегральный подход к бизнесу, политике, науке и духовности
Валерій Пекар
Жодній країні не вдалося сховатися від економічних циклів: за зростанням іде сповільнення чи навіть падіння, а за падінням зазвичай повертається зростання. Майже нікому не вдається демонструвати економічний бум довше ніж десятиліття поспіль, а у переважній більшості випадків навіть десятиліття швидкого зростання виглядає недосяжним.

Міжнародні інвестори постійно моніторять, в які країни вкладатися, щоб побільше заробити на зростанні, а місцеві політики та підприємці шукають способів запустити злет власної економіки. Світові рейтинги тут мало допоможуть: не факт, що бізнес у країнах з найкращим бізнес-кліматом зростатиме і буде достатньо прибутковим, і так само не факт, що треба завжди остерігатися країн-аутсайдерів, — адже вони здатні за певних умов швидко зростати і забезпечити інвесторам непогані прибутки.

Досвідчений міжнародний інвестор Ручір Шарма (один із 50 найвпливовіших людей планети за версією Bloomberg Markets) конвертує свій безцінний глобальний досвід і бачення у десять простих принципів. Для інвесторів це десять правил, як шукати наступного «економічного тигра». Для самих країн це десять проблем, які треба вирішити, щоб стати «тигром». Очевидних і простих рецептів немає, так само як немає і якоїсь «чарівної пігулки». Кожна історія прориву — це не лише наполеглива праця десятків мільйонів людей, а й точні удари уряду, що розбивають основні перепони на шляху зростання. Кожна історія падіння — це історія помилок, що створюють і зміцнюють ці перепони. Десять правил — десять універсальних індикаторів, якими треба навчитися користуватися і тим, хто інвестує, і тим, хто створює для цього умови.

По-перше, ви можете перевірити, наскільки Україна відповідає цим десяти принципам. По-друге, ви можете оцінити за цими критеріями пропозиції різних українських політиків та економістів.

Ручір Шарма Злет і занепад країн. Хто виграє та програє на світовій арені
Валерій Пекар
Книжки про здоровий спосіб життя не є аж надто популярною літературою: часто вони нудні, занадто наукові або ж нагадують тренінги про «успішний успіх», а найчастіше зустрічаються переклади, надзвичайно далекі від наших культурних реалій.

Але епідемія коронавірусу поставила значну кількість людей перед усвідомленням, що жити в групі ризику означає не віддалену, а близьку небезпеку. Мільйони українців (на жаль, не всі) нині робитимуть крок до здорового способу життя. Невелика книжка Дарки Озерної — путівник по цьому шляху, хоч би скільки кроків ви вирішили зробити.

Написана простою, смачною і веселою мовою, книга має найголовнішу рису — вона цілковито ґрунтується на наших, українських культурних, харчових та фінансових реаліях. Лише за кілька годин читання ви дізнаєтеся все важливе про харчування, контроль ваги, опанування стресу, правильну фізичну активність, здоровий і достатній сон, а також правила взаємодії з лікарями. Натомість доведеться розпрощатися з десятками популярних, але шкідливих міфів про чарівні пігулки, фантастичні дієти, дивовижні вправи та народну мудрість тисячоліть. Путівник тепер у вашій кишені, але перший крок, з якого починається шлях, — за вами.

Дарка Озерна Ви це зможете. 7 складових здорового способу життя
Валерій Пекар
Эта работа одного из ведущих философов современности, наиболее яркого представителя интегрального подхода посвящена формированию полноценной картины мира и человеческого сознания. Человек разумный имеет три способа постижения мира: эмпирический опыт, размышление и созерцательную медитацию, и Уилбер показывает, как включить их в общую систему.

Идея книги — разобраться с основными препятствиями на пути создания такой интегральной системы, и автор детально рассматривает десяток таких препятствий: попытка подходить ко всем наукам с точки зрения эмпирического опыта («категориальная ошибка»); смешение низших и высших стадий развития из-за того, что у них есть общие черты («до/над-заблуждение»); путаница легитимности и аутентичности; смешение постоянных структур и переменных стадий развития, и так далее. Рассматривая десятки разных моделей человеческого развития, Уилбер последовательно и строго показывает, как те или иные типичные ошибки приводят к проколам и слабостям этих моделей, — и наоборот, дисциплина мышления и забота о точности определений придают тем или иным моделям силу, убедительность и практическую применимость. Особую привлекательность обсуждению придает тот факт, что многие из этих ошибок Уилбер сам совершал в своих ранних работах и впоследствии осознал и исправил.

По мере того, как человечество приближается к построению подлинно интегрального видения, преодолевая разрыв между разными отраслями знания и опыта, понимание типичных ментальных ошибок позволяет избежать ловушек и разрешить многие застарелые философские, психологические и методологические проблемы. От Платона до Гегеля, от святого Бонавентуры до Фрейда, от Нагарджуны до Эйнштейна человечество постепенно пробивает себе путь к проникновению в тайны мира, и Кен Уилбер качественно разбирает завалы на этом пути.


Кен Уилбер Очи познания: плоть, разум, созерцание
Валерій Пекар
Альтернативна історія останнім часом стає все більш популярним жанром. Від фентезі альтернативну історію відрізняє те, що в ній немає жодної магії, ельфів чи орків, — просто в якийсь момент щось сталося інакше. Якась подія (можливо, незначна), на відміну від реальної історії, відбулася чи, навпаки, не відбулася. Помах крилець метелика спричинив наслідки, яких у реальній історії не було. Але вірність науковому підходу і ґрунтовний аналіз економічних, соціальних, військових, психологічних факторів дозволяють нам зарахувати дослідницьку літературу у жанрі альтернативної історії до non-fiction.

Історія не знає умовного способу дієслів, але що сталося би, якби… Дослідження точок біфуркації (розщеплення) української історії є надзвичайно цікавим. Що, якби великий князь литовський Казимір допоміг би новгородцям супротив московитів? Що, якби архимандрит Діонісій не втік від князя Острозького, й українська церква не зазнала би розколу? Якби старший син Богдана Хмельницького Тиміш не був випадково вбитий? Якби Марта Скавронська (після цієї історії — імператриця Єкатєріна) не умовила турецького султана Ахмеда ІІІ відпустити Петра І, який вже був фактично в його руках? Де були би нині кордони України, якби Олексій Розумовський, фаворит імператриці Єлізавєти, не захотів влаштувати своєму брату гарну посаду? Що зробили би декабристи з Тарасом Шевченком, якби перемогли? І далі, далі, через Кримську війну, Центральну раду, гетьмана Скоропадського, батька Махна, до Другої світової, розпаду СРСР, Помаранчевої революції, Революції гідності та російського вторгнення автор аналізує маленькі випадковості у переламні моменти історії, коли все могло піти інакше.

Альтернативна історія пропонує нам зовсім інший погляд на історичний процес, на співвідношення в ньому об’єктивних та суб’єктивних факторів, на шляхи і можливості, на змарновані шанси та потом і кров’ю завойовані здобутки. Вона навчає цінувати спадщину минулого і по-іншому дивитися на щоденний вибір теперішнього, який формує майбутнє.


Дмитро Шурхало Українська Якбитологія. Нариси Альтернативної історії
Валерій Пекар
Детально розібравши у першій книзі історію людства з моменту виникнення до теперішнього часу, у другій книзі, що в оригіналі має підзаголовок «Стисла історія майбутнього», автор намагається зрозуміти, яким буде порядок денний людства у наступне сторіччя. Трохи самовпевнено заявивши, що людство майже подолало голод, хвороби і війни (більшість землян не погодяться з цим твердженням), Харарі проголошує порядком денним майбутнього досягнення вічного життя, вічного щастя і надлюдських здібностей, до чого людство вже прямує.

Оскільки в найближчому майбутньому буде побудований складний симбіоз людей, надлюдей та штучного інтелекту, для розуміння, як це буде виглядати, непогано спочатку розібратися, а що ж таке є людина. Чим відрізняються люди від інших тварин? Що саме дало їм можливість завоювати весь світ? З наукової точки зору, особлива сила нашого біологічного виду полягає в унікальній здатності організовувати колективну діяльність через надання їй сенсу за допомогою спільних оповідей (зазвичай ми називаємо їх релігіями).

Харарі переконливо показує, що наука, попри свої незмірні успіхи, не може створювати сенс життя. В епоху науки релігії нікуди не поділися, і найбільш поширеною релігією є атеїстичний гуманізм, який на місце Бога та його Великого Плану ставить людину та її бажання. Ця гуманістична релігія, яка вірить в те, що людина є джерелом всіх сенсів та повноважень, після 300 років панування нині наближається до своєї кризи, викликаної успіхами біотехнологій та штучного інтелекту, які не лише відкривають механіку внутрішнього світу людини, а й створюють небачені можливості маніпулювання в ньому.

Отже, гуманістична релігія має поступитися своїм місцем, як свого часу це сталося (у більшості розвинених країн) з теїстичними релігіями, а до того — з анімістичними. Що може її замінити в епоху, коли великі маси людей вже не потрібні ні як робітники, ні як солдати, ні як виборці? Які нові способи надання сенсу життю можуть з’явитися найближчим часом? Книга не дає відповідей, а ставить запитання, на які кожен з нас намагатиметься відповісти самостійно. Звичайно, лише в тому випадку, коли сенс життя нам потрібен.

Юваль Ной Харари Homo Deus. Людина божественна. За лаштунками майбутнього
Валерій Пекар
Просте, на перший погляд, запитання: чому капіталізм «працює» в одних країнах, таких, як США, Німеччина, Японія, Канада, і «не працює» в інших, таких як Єгипет, Філіппіни, Гватемала, Україна? Може, населення в країнах із другого списку дурне або ледаче? Очевидно, ні. Може, це населення менш підприємливе? І це не так. Може, нарешті, в країнах не-капіталізму населення бідніше? І це виявляється неправдою: на руках у громадян цих країн є величезні заощадження. Чому ж країни з другого списку (який значно ширше за перший) не можуть зробити бажаний стрибок до процвітання?

Зазвичай відповідь на це запитання складається із зітхань і добрих побажань. Ернандо де Сото, перуанський економіст, який очолює другий за значенням (за версією The Economist) центр стратегічної думки в світі, на цьому не зупинився. Вибравши з другого списку кілька країн на різних континентах і з різних цивілізацій, він зібрав там сотню волонтерів і почав довгостроковий експеримент. Волонтери намагалися робити різні правочини: купували і продавали нерухомість, відкривали бізнеси, отримували ліцензії і дозволи на будівництво. На підставі величезного масиву зібраних даних загадка капіталу була розв'язана.

Країни капіталізму відрізняються від країн не-капіталізму тим, що їм вдалося перетворити гроші в капітал — тобто в гроші, що працюють. Іншими словами, мертві гроші перетворити на живі. (Хто не бачить різниці, почитайте Маркса, неперевершеного фахівця щодо капіталу.) Як це було зроблено в одних країнах і як не було зроблено в інших країнах — читайте у книзі. Нескладно здогадатися, що основою є фіксація і захист прав власності.

Де Сото показує, що сьогоднішні розвинені країни пройшли той же шлях, в середині якого знаходяться нині країни, що розвиваються: чорні ринки, злидні, мафія і неповага до законів. Але потім все змінилося.

Ця невелика книжечка, що пройшла повз увагу масового читача, — одна з найважливіших книг, написаних на рубежі нового століття. Її обов'язково слід прочитати всім «революціонерам». Непогано було би розібратися, як нарешті побудувати капіталізм на 29 році прощання із соціалізмом.

Ернандо де Сото Загадка капіталу. Чому капіталізм перемагає на Заході і ніде більше
 1..10 Ctrl → 11..20 21..30 31..40 41..50 51..60 61..70