Сеть знакомств для любителей книгВалерій Пекар
Entrepreneur. Pragmatic. Researcher. Lecturer. Reader. Thinker (from time to time).
 послать сообщение
добавить в друзья
посмотреть список желаемых книг
посмотреть рекомендуемые пользователю книги

Читают то же, что и вы:
 
Taras Prokopyuk

 
Алексей Мась

 
Игорь Манн

Книги для обмена:
У этого пользователя пока нет книг для обмена


Друзья:
 
Алексей Мась
Алексей Мась
 
Татьяна Жданова
Татьяна Жданова
 
grinuova
grinuova
 
Elena Konovalova
Elena Konovalova
 
Vita Kravchuk
Vita Kravchuk

друзей: 5 (смотреть)

Также в друзьях у:
 
Алексей Мась
Алексей Мась
 
Татьяна Жданова
Татьяна Жданова
 
grinuova
grinuova
 
Taras Prokopyuk
Taras Prokopyuk
 
Vita Kravchuk
Vita Kravchuk
 
stasparshin
stasparshin
 
Татьяна Верба
Татьяна Верба

Валерій Пекар

Сводные рецензии:
Інтегральна бібліотечка

лучшие рецензии : новые рецензии

Художественные (17)Философия, история (40)Бизнес (25)
Обучающие книги (10)Книги о путешествиях (1)

 51..60 61..70 71..80 81..90 91..100 101..110 Ctrl ← 111..116 
Валерій Пекар
Чи можна подати повноцінну історію Європи в одному томі? Причому не лише традиційно популярної Західної Європи, а також Сходу, Скандинавії та Балкан, які часто залишаються поза увагою дослідників, хоча найцікавіше часто бувало саме тут. Здається, завдання неможливе, адже знадобляться численні грубезні томи. Норман Дейвіс вирішив це зробити і блискуче впорався. Ця велична книга (1463 сторінки) розгортає тисячоліття самої суперечливої, проривної та розмаїтої частини світу у дванадцяти актах, кожен з яких завершується "моментальною фотографією" із найважливішої на той момент точки континенту. Додайте до цього "історичний компендіум" (свого роду довідник), а також детальні покажчики географічних назв та імен видатних європейців всіх часів та народів. Додайте до цього розкидані по тексту 270 тематичних врізок, що висвітлюють різні аспекти культури, кухні, релігії, щоденного життя тощо, або ж маловідомі цікаві місця континенту. Якщо ви хочете знати повну історію Європи, але ненавидите непідйомні багатотомники — книга Нормана Дейвіса саме для вас.

Норман Дейвіс Європа: Історія
Валерій Пекар
Якщо запитати будь-яких людей, чого вони бажають понад усе в житті, дві третини відповість: щастя. Століттями люди замислювалися, що ж це таке — щастя, і як його досягти. Письменники і поети описували щастя (а також і нещастя), не кажучи нам, як досягти першого й уникнути другого. Філософи ж будували в тиші кабінетів хитромудрі теорії, не зважаючи на реальні феномени життя.

Психолог Міхай Чиксентміхаї (так правильно вимовляється його угорське ім'я та прізвище) пішов іншим шляхом — почав досліджувати щасливих і нещасливих в їх розмаїтті, звертаючись до людей із різних країн і різних соціальних груп, різних професій і способу життя. Здорових і хворих, бідних і багатих, знаменитих і невідомих, тих, що є душею суспільства, і самотніх. Виявилося, щастя можливе майже всюди і майже завжди, тому що щастя — це процес, а не результат. Втім, ми й самі це знали або, принаймні, здогадувалися. Добре, але якщо щастя — це процес, тоді що це за процес, в чому його суть?

Чиксентміхаї вводить поняття «потік» — специфічний стан діяльності, в якому людина переживає щастя, радість, задоволення. Він детально аналізує, коли і як потік виникає, чому він часом не виникає, як у ньому втриматися, як увійти в потік знову і знову. Робота і гра, спорт і музика, роздуми і секс, відокремлені медитації та галасливі компанії — запустити потік можуть дуже різні види діяльності, якщо дотримуватися певних умов.

Ця книга не є керівництвом на кшталт «як стати щасливим за 30 днів». Це не туристичний гід по просторах щастя, це лише докладна карта місцевості. Вибір маршруту, його напрямок і складність — це наш вибір. На узбіччі нас підстерігає хаос і протилежність потоку — Чиксентміхаї називає це психічної ентропією. На кожному кроці можна невдало зачепитися за соціальні і культурні стереотипи, генетичні програми і власні недоліки. Однак наполегливого і концентрованого мандрівника чекає не тільки потік — як бонус він отримує те, що автор скромно і хитромудро називає «відчуттям причетності до визначення змісту свого життя». Сенс життя, просто кажучи.

Мігай Чиксентмігаї Потік. Психологія оптимального досвіду
Валерій Пекар
Ця книга присвячена розпорошенню влади -- неймовірно важливим процесам у світовій та національній політиці, бізнесі, медіа, культурі тощо. Нам важко уявити собі масштаб цих процесів, бо вони відбуваються на наших очах, ми в них живемо. Потрібен справді глобальний погляд, щоб побачити тектонічні зсуви -- повільні, але невідворотні.

На політичній арені з'являються дивні нові сили -- горизонтальні громадські рухи, альтернативні медіа, нішеві політичні партії, повстанці, активісти, хакери та інші небачені гравці. Ці сили не можуть перемогти, але все ж таки вони часто перемагають, а принаймні завжди суттєво міняють порядок денний.

Так само велику геополітичну гру змінює поява нових держав та недержавних сил, нові прямі зв'язки та міжнародні об'єднання. Великий бізнес все частіше відступає під навалою інноваційних стартапів та нішевих компаній, які раніше не мали би шансів. Так само розпорошується влада релігійних, профспілкових та медійних лідерів. Влада занепадає в усіх своїх формах і вимірах.

Нові сили не обтяжені масштабами, активами, ресурсами та ієрархіями, і в цьому їхня слабкість. Але в цьому й їхня сила, бо вони гнучкі, швидкі і невразливі.

Автор детально розбирає три невідворотні соціальні трансформації, які він називає революціями збільшення, мобільності і ментальності, та їхній вплив на різні виміри влади.

Отже, "творче руйнування" тепер постійно відбувається в усіх сферах життя, і це запорука того, що стабільності не буде. Добре чи погано, але це факт.

Ця книга не випадково опинилася на першій позиції у списку рекомендованої Марком Цукерберґом літератури.

Мойсес Наїм Занепад влади
Валерій Пекар
Сенс життя — це те, без чого людина не може бути щасливою, а часом не може й жити. Пророки, філософи та психологи протягом тисячоліть намагалися знайти сенс життя, й автори проривних ідей писали про них розлогі книги. Ця книжка є однією з найвеличніших вершин у літературі про сенс життя, але вона дуже маленька. Вона написана там, де життя щодня зустрічається зі смертю, — у концтаборі.

Психолог Віктор Франкл, потрапивши у німецький концтабір, не просто вижив, не просто допомагав вижити іншим, а знайшов ключ, що відкриває неймовірні ресурси людського тіла й духу. Той, хто знає, заради чого живе, може подолати будь-які випробування. Ця книга, що в оригіналі має назву «Все ж таки сказати життю ‘Так’», розійшлася мільйонами примірників та за підсумками національного опитування у США входить у десятку тих, що найбільше вплинули на людей.

Віктор Франкл Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі
Валерій Пекар
Чому все ж таки, маючи неабияку працьовитість і хист, українці такі бідні? Що ми робимо не так? Чому економічні прориви вдалися іншим європейським народам, але не вдаються нам? Чим ми відрізняємося від них?

Сучасна економічна наука знає відповідь, хоча вона сильно не сподобається багатьом. Причина в нас самих, у наших переконаннях, звичках, стереотипах, ілюзіях та неформальних інституціях. Вони виникли не випадково: вся наша історія сприяла тому, щоб ці звички та інституції розвинулися і самопідтримувалися. Інакше український народ не дожив би до незалежності. Але тепер вони стають на заваді стрімкому та сталому економічному зростанню. Завдяки ним ми вижили, завдяки ним ми тепер бідні.

Ми знаємо з книжок, присвячених особистісному розвитку, що будь-яка людина може позбутися будь-яких хибних і шкідливих звичок. Але чи може це зробити цілий народ? Історія різних «економічних тигрів» на всіх континентах доводить, що так.

Ця маленька книжечка провідного українського економіста Володимира Дубровського є надзвичайно корисним посібником для всіх нас. Українське економічне диво можливе, треба лише знати і захотіти.

Володимир Дубровський Від гідності до успіху. Як побудувати економічне диво на українському ґрунті
Валерій Пекар
Пошук сенсу життя — характерна риса нашої епохи. Раніше сенс життя можна було отримати з традиційної релігії або із загальноприйнятої ідеології. Тепер із цим доводиться справлятися самостійно. Втім, можуть допомогти друзі, адже для пошуку сенсу потрібен співрозмовник, але чи в кожного з нас є друзі, що здатні допомогти віднайти сенс життя? Ця книга — такий співрозмовник.

Це книга для тих, хто відчуває, що губить себе у вирі щоденних подій, зобов’язань та звичок. Це книга про пастку стабільності, культуру дорослішання, подорож героя, зустріч зі страхом, відносини з майбутнім.

Навіщо тоді у назві слово «маркетинг»? Тому, що будь-які рішення стосовно себе, свого життя і свого майбутнього нічого не варті, якщо вони не втілені. Все починається всередині, у нашому внутрішньому світі, — але врешті має виходити назовні. І там, у зовнішньому світі, є свої закони і правила, ресурси та обмеження. Маркетинг — це, по суті, деталізована практика досягнення цілей після того, як прийнято головні рішення. Традиційні підходи з маркетингу, виявляється, добре працюють для того, щоб не лише переосмислити своє життя, але й втілити ці нові віднайдені сенси у реальність.

Ця книга була видана незвичним способом — через краудфандінг, тобто передплату читачами. І це само по собі надзвичайна подія, що є ознакою дорослішання нашого суспільства.

Тетяна Жданова Сенс життя та його маркетинг
 51..60 61..70 71..80 81..90 91..100 101..110 Ctrl ← 111..116