Сеть знакомств для любителей книгЮля Залюбовська
 послать сообщение
добавить в друзья
посмотреть список желаемых книг
посмотреть рекомендуемые пользователю книги

Читают то же, что и вы:
 
Аліна Цвєткова

 
Bogdana Boychuck

 
Андріана Бобаль

Книги для обмена:
У этого пользователя пока нет книг для обмена
Юля Залюбовська

У пользователя нет сводных рецензий
лучшие рецензии : новые рецензии

Художественные (1)Философия, история (1)

 1..2 
Юля Залюбовська
Автобіографічний роман Ярослава Федорчука «Волинянин» чудово демонструє життя в Україні з повоєнних часів і до проголошення незалежності України. Автор описує спогади пережитої Другої світової війни на Волині. Але розповідь від третьої особи – прототипом Я. Федорчука є головний герой роману – Олександр.
Сюжет розгортається наступним чином. Молодий інженер приїжджає на Івано-Франківщину працювати нафтовиком. На роботі йому дають типові радянські настанови задля припинення нормального розумового розвитку людини. "Те, що вчили в інституті, забудьте. Мені однаково, чи ти був відмінником, чи ледь здав екзамени. Мені потрібно, щоб ви працювали на робочих місцях і менше думали. Думки заважають працювати". Пізніше Олександр працює в органах місцевої влади, де дивує усіх своєю «нерадянською» життєвою позицією.
Сашко був відчайдушним оптимістом, він бачив перспективи для України в майбутньому, розумів необхідність цінних кадрів для будівництва нової держави. Так його описує сам автор: «Він не плив за течією міських та обласних подій, намагався не загрузнути в сірому провінційному болоті дрібних бажань, самолюбування, заздрощів, хизування своїм положенням, можливостями».
Через долі окремих людей Ярослав Федорчук показує тодішні складні політичні та соціальні протиріччя, в яких жили і прості люди, і партійні працівники. Такі як Олександр підривали радянську систему зсередини, а інша просто «сліпо» існували в системі. Це розповідь про людину, яка незважаючи на перешкоди та недоліки радянської влади, змогла досягти певних висот.
Ярослав Федорчук – член партії БЮТ, народний депутат України. Він є автором трьох монографій та численних статей.

Ярослав Федорчук Волинянин
Юля Залюбовська
Українці, об'єднаймося заради життя!


Відчайдушну жагу життя відчув на собі автор книжки «Хочу жити!» Данило Чайковський. Цей роман автобіографічний, тому якнайкраще передає всі глибокі почуття та переживання в'язня концтабору.

Головний герой, Гнат Тирський, яким і є сам автор, був щирим патріотом та насамперед Людиною. Він усіляко підтримував інших, був готовий віддати останній шматок хліба товаришу. Такими, звичайно, були далеко не всі. Це і зрозуміло, адже концтабори морально вбивали людину, повністю виснажували її. Не підкоритись цій системі був спроможний не кожен. Письменник дуже точно та натурально описує цей психологічний аспект твору, який є чи не найголовнішим меседжом – українці, об'єднаймося заради життя!

Роман вражає яскравістю переживань та масштабами жаху, пережитого реальними людьми. Такими, як і ми. Вони наші прадіди, яким ми завдячуємо усім, що маємо зараз. А найголовніше – життям.

Данило Чайковський подає не сухі факти з підручника з історії. Він влучає прямо в серце відвертою і напрочуд жорстокою правдою. Непідробні почуття письменника не залишать байдужим нікого, моторошні подробиці навіть шокують. Але саме це є нашою історією, історією українського народу, яку ми зобов'язані знати, аби не допустити можливих помилок у майбутньому.

«Хочу жити» вперше була опублікована у 1946 році в Мюнхені, та презентована широкому загалу в Україні була лише у 2009 році. Данило Галицький у своєму романі вперше описав злочини тоталітарного режиму, тому його вважають новатором цієї моторошної теми.

Зараз ми сприймаємо життя як належне. Але ця книга змінить ваше світосприйняття та навчить по-справжньому цінувати його.

Юля Залюбовська, Інститут журналістики КНУ ім. Т.Шевченка, 1 курс

Данило Чайковський Хочу жити!
 1..2