Сеть знакомств для любителей книгБогдана Оханська
 послать сообщение
добавить в друзья
посмотреть список желаемых книг
посмотреть рекомендуемые пользователю книги

Читают то же, что и вы:
 
Андріана Бобаль

 
Ярослав Сизоненко

 
Bogdana Boychuck

Книги для обмена:
У этого пользователя пока нет книг для обмена
Богдана Оханська

У пользователя нет сводных рецензий
лучшие рецензии : новые рецензии

Художественные (1)

 1..1 
Богдана Оханська
«Чужа влада — чи польська, чи московська,
чи німецька — є чужою. І той, хто їй служить, не
захищає своїх. Ні! Він виступає проти них»

В українській історії є ті сторінки, які ретельно приховуються, але разом з цим є люди, які можуть розкрити всі секрети, адже були очевидцями тих чи інших подій. До таких сторінок належить початок і середина ХХ ст, коли тоталітарний режим став викрадачем майбутнього і минулого України, коли він намагався звільнити Україну від українців. А людиною, якій на власні очі довелося пережити ці події, є народний депутат, керівник Виконавчого секретаріату партії “ВО “Батьківщина”, член БЮТ, автор трьох монографій та численних статей Ярослав Федорчук.
Історію часто переповідають з чужих слів, спираючись на певні стереотипи. Тоді події подаються однобічно або зовсім викривлено. Тому дуже важливими завжди залишаються свідчення очевидців. Так,автору книги «Волинянин» вдалося документально описати українську національно-визвольну боротьбу ХХ століття, про яку так мало розповідається і в польських, і в російських, і в сучасних українських джерелах. У трагічні часи автора Україна стала тією територією, на якій тоталітарні режими вирішували свої проблеми. Через долі окремих людей Ярослав Федорчук показує тодішні складні політичні та соціальні протиріччя, в яких жили і прості люди, і місцеві партійні та радянські працівники. Одні з них підривали комуністичну систему зсередини, інші — сліпо «жили» в партії...
Цю автобіографічну повість автор розповідає від третьої особи, назвавши свого героя Сашком. Це в якійсь мірі сам він, той очевидець, який пережив післявоєнні лихоліття, на власні очі бачив, як вирізали його 36 односельчан, порівнював «німецьку» і «совецьку» окупації, неодноразово підкреслюючи їх прагнення загарбати українські землі... В цьому образі читач може бачити сотні тих людей, які відчули на собі трагедію ХХ століття.
Ярослав Федорчук аналізує минулу владу,підкреслюючи її пороки. І, на жаль, бачить, що вони не зникли разом з нею, а перейшли
до нової. Я вважаю, що цю книгу варто прочитати, адже аби країна була по-справжньому сильною і успішною, її сини й доньки мусять звертатися до свого коріння, до свого минулого, аби не повторити помилки своїх предків і брати приклад з тих, хто до кінця боровся за волю і мирне небо над рідною Батьківщиною.

Богдана Оханська

Ярослав Федорчук Волинянин
 1..1