Сеть знакомств для любителей книгАндріана Бобаль
 послать сообщение
добавить в друзья
посмотреть список желаемых книг
посмотреть рекомендуемые пользователю книги

Читают то же, что и вы:
 
Богдана Оханська

 
Ярослав Сизоненко

 
Bogdana Boychuck

Книги для обмена:
У этого пользователя пока нет книг для обмена
Андріана Бобаль

Сводные рецензии:
Проголошення ЗУНР
Коренізація УРСР
. Постать Миколи Міхновського в історії України

лучшие рецензии : новые рецензии

Художественные (1)

 1..1 
Андріана Бобаль
Війна…Саме це стало ідеєю написання книжки «Волинянин». Україна в ті трагічні часи стала полем битви тоталітарних режимів, які вирішували свої проблеми українською кров’ю. За таких умов свідчення очевидця стають безцінними, адже саме завдяки ним можна сформувати об’єктивну і неупереджену точку зору на історичні події.
Саме такі спогади описанні Ярославом Федорчуком у автобіографічній книжці «Волинянин». Сам автор пережив Другу світову війну на Волині. Пережите й побачене назавжди закарбувалося у пам’яті автора, це не суха статистика або хронологія. Про драматичну історію Волині та України у ХХ столітті, зокрема так звану українсько-польську різанину Ярослав Федорчук розповідає від третьої особи, назвавши свого героя Оександром. Це юнний студент-інженер, який після університету стає висококваліфікованою людиною, але по життю стикається з людськими стражданнями, засудженням патріотизму. Можливо, автор бачить себе в образі головного героя, адже в них обох багато спільних рис.
Автор книги «Волинянин» бачив усе на власні очі. Він бачив, у тому числі, й вирізані польськими загонами 36 односельчан. Бачив і зафіксував події «німецької» і «совецької» окупацій, бачив і їхні відмінності, і спільні риси, які виявлялися у ставленні до України. Зокрема, відзначається прагнення обох тоталітарних режимів за будь-яку ціну «звільнити» Україну від українців, вкрасти її майбутнє і навіть минуле.
Засуджує автор знищення хлібу – однієї з найбільших цінностей селянської України. Вражають описом картини, коли, відступаючи з рідного села Сашка, комуністи підірвали млин, повний зерна та муки, і таким чином прирекли селян на голод. Є також в книжці епізод, в якому головний герой Сашко на екскурсії по Києву не повірив екскурсоводові, що Успенський собор розбомбили німці. У відповідь на невинне питання, навіщо було німцям бомбити захоплене ними самими місто, юнака викликають до “першого відділу” і натякають, що за такі питання недовго й отримати ярлик “ворога народу”.
Тож Ярослав Федорчук, як і багато інших авторів, змальовує важкі сторінки з історії України періоду Другої світової війни. І ми розчулені до сліз трагедією українського народу та її важкою історією.

Бобаль Андріана(1 курс, 1 група, інститут журналістики)

Ярослав Федорчук Волинянин
 1..1