Сеть знакомств для любителей книгЯрослав Сизоненко
 послать сообщение
добавить в друзья
посмотреть список желаемых книг
посмотреть рекомендуемые пользователю книги

Читают то же, что и вы:
 
Андріана Бобаль

 
Богдана Оханська

 
Bogdana Boychuck

Книги для обмена:
У этого пользователя пока нет книг для обмена
Ярослав Сизоненко

У пользователя нет сводных рецензий
лучшие рецензии : новые рецензии

Художественные (1)

 1..1 
Ярослав Сизоненко
Є в українській історії маловідомі сторінки, які часто відкриваються перед нами через призму стереотипів. Так, події подаються однобічно або зовсім викривлено. Тому дуже важливими завжди залишаються свідчення очевидців. Однієї з таких сторінок є початок і середина ХХ ст, коли тоталітарний режим прагнув викрасти минуле і майбутнє України, а людиною, що пережила цей період є Ярослав Федорчук, який розповів про свої спогади у книзі “Волинянин”.
Ярославу Федорчуку вдалося документально описати українську національно-визвольну боротьбу ХХ століття, про яку і в польських, і в російських, і в українських джерелах мало розповідається. Через долі окремих людей Ярослав Федорчук показує складне політичне та соціальне становище, в якому мусили жити всі - і прості люди, і партійні та радянські працівники. Деякі намагалися підірвати комуністичну систему , інші ж — «жили» в партії, сліпо вірячи в утопію.
Герой Сашко — це в якійсь мірі сам автор, який бачив післявоєнний стан українських земель, спостерігав за тим, як і «німецька» і «совецька» влада хотіла загарбати собі Україну. Це історія однієї ідеальної людини, яка намагалася вирватися з “вязниці» тоталітаризму . Це історія успіху, де звичайний робітник поступово, оминаючи всілякі невдачі, прямує до успіху, пробиваючи стіну фальшу і брехливості радянської системи. Це історія розкриття неправди і несправедливості режиму. Але, попри все, це не історія успіху однієї людини. В образі Сашка — доля тисячі людей, на життєвому шляху яких випало пережити сучасні автору роки.
На мою думку, автор не тільки опирається на спогади і розповідає про події, а й аналізує владу, яка була раніше, і сучасну, знаходячи спільні пороки. Тому цю книгу варто прочитати всім, кому небайдуже майбутнє України, хто хоче його будувати. Тільки спільними зусиллями, усвідомлюючи помилки минулого, ми зможемо забезпечити собі щасливе майбутнє!

Ярослав Сизоненко

Ярослав Федорчук Волинянин
 1..1