JavaScript is required
0 800 300 999
Пн-Нд 09:00-21:00

Есе

Обрано 140 товарів
За популярністю
Від дешевих до дорогих
Від дорогих до дешевих
Новинки
Міста і люди
Святиня

Літературних жанрів існує безліч, і кожен має своїх поціновувачів. Хоча великі за обсягом видання викликають захоплення, малі літературні жанри не менш важливі, адже передати глибоку думку в стислому форматі — справжнє мистецтво. Одним із таких жанрів є есе — короткий прозовий твір, схожий на лист читачу, в якому автор висловлює власне бачення певних питань. Це переважно публіцистичний жанр, хоча іноді есе можуть мати науково-популярний або художній характер.

Замовити збірники есе ви можете в інтернет-магазині book.ua. Тут на вас чекає широкий асортимент видань за вигідною вартістю. Ми забезпечимо найшвидшу доставку по Києву та Україні впродовж доби.

Що таке есеїстика?

Есеїстика — жанр, що не підвладний часу. Деякі автори-есеїсти залишаються актуальними незалежно від епохи. З часом есеїстика значно розширила свої межі, породивши численні підрозділи та підвиди, що переплелися з іншими формами прози та нон-фікшн. Однак класифікація жанру — далеко не основне, адже головна цінність цього мистецтва полягає не в його визначенні, а у способі сприйняття та осмислення світу.

Есеїстика тісно пов’язана з особистим досвідом, індивідуальним світовідчуттям автора. Її унікальність проявляється не лише у стилістичних особливостях, а передусім у самобутньому погляді на дійсність у нарисах. Сенс жанру можна визначити як дослідження світу через власну суб’єктність. Саме ця риса відрізняє есеїстику від репортажу, памфлету, публіцистики чи наукового дослідження. Есе, позбавлене суб’єктивного сприйняття, перестає бути есеєм, адже його суть — не у твердженні об’єктивних фактів, а у висвітленні того, як саме автор бачить і переживає певне явище.

Ще Мішель де Монтень, започатковуючи жанр, перетворив самого себе на об’єкт дослідження, прагнучи не лише описувати події, а й аналізувати власні відчуття. Спостереження за перебігом власної думки, її розвитком та логікою — один із ключових елементів есеїстичного письма. Важливо не лише те, про що йдеться в есе, а й сам процес розмірковування, асоціацій і пошуків.

Есе можна порівняти з розслідуванням, адже воно починається з питання, з чогось невідомого. Це своєрідний звіт про рух думки, дослідження, що прокладає шлях між різними явищами та ідеями. У світі все пов’язане, і завдання есеїста — віднайти ці зв’язки у своїх нарисах, навіть якщо шлях до них складний і непрямий. Як електрик, що шукає обриви в мережі, автор есе простежує нитки між подіями, відчуттями та ідеями, створюючи цілісну картину з окремих фрагментів реальності.

Збірники есе – можливість відчути глибину авторського погляду

Жанр есеїстики цінується за свою неповторність у літературному вираженні думок. Читачі, зазвичай, підлаштовуються під стиль автора, адже їм цікаво дізнатися його погляд на різноманітні питання. Саме тому важливо підібрати книгу, зміст якої був би близьким та зрозумілим саме для вас. Серед найбільш популярних видань хотіли б порадити такі:

  • «За лаштунками імперії». Віра Агеєва.

Есе про українсько-російські культурні відносини — у книзі зібрано роздуми про особливості культурної взаємодії українського та російського факторів за часів Російської імперії та СРСР.

  • «Найдовша подорож». Оксана Забужко.

Видання містить роздуми авторки про сучасну російсько-українську війну, а також ретроспективу збройних конфліктів між Україною та росією за останні 300 років.

  • «Жіночий султанат. Влада та кохання». Олександра Шутко. 

У книзі детально розглянуті досі невідомі в Україні факти з біографій жінок, які жили в гаремах Близького Сходу. Їх отримали, вивчаючи численні матеріали, як-от особисті листи, архівні матеріали Туреччини, Італії, Франції, Англії та Польщі, османські літописи та відкриттям турецьких дослідників. Книга дозволяє читачам краще зрозуміти роль та вплив жінок на політичні процеси того часу, а також глибше осягнути події в Османській імперії та світі в XVI–XVII століттях.

  • «Міста і люди». Йозеф Рот.

У книзі «Міста і люди» зібрані фейлетони, есе та репортажі Йозефа Рота, які створюють багатогранну картину початку ХХ століття. Автор, уродженець галицьких Бродів, після Першої світової війни розпочинає свою журналістську діяльність, створюючи міські репортажі. Він подорожує світом — від Петербурга до Ніцци, відкриваючи для себе нові міста. Рот майстерно передає атмосферу післявоєнних Франції, Албанії та росії. 

Всі ці книги й не тільки їх ви можете замовити в каталозі нашого сайту за рекомендованою вартістю видавництв, тож, запрошуємо!

Переваги замовлення на сайті book.ua

Переваги покупок в інтернет-магазині book.ua полягають у великому виборі літератури, зручності оформлення замовлення, швидкій доставці по Києву та Україні та вигідних цінах. У нашому асортименті ви знайдете цікаві книги, що стануть ідеальним подарунком для себе чи близької людини. Ми також пропонуємо зручні варіанти оплати та можливість сортувати товари за категоріями та ціною.